• <
BOTA_2023

Szczeniaki i kociaki w bagażniku auta miały płynąć do Szwecji

14.03.2016 11:47 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Szczeniaki i kociaki w bagażniku auta miały płynąć do Szwecji

Partnerzy portalu

Szczeniaki i kociaki w bagażniku auta miały płynąć do Szwecji - GospodarkaMorska.pl

Rasowe szczenięta i kocięta bez żadnych dokumentów próbował wywieźć z Polski do Szwecji 31-letni mieszkaniec woj. lubelskiego, którego zatrzymali w niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego i był pod wpływem narkotyków.

Zaczęło się od kontroli drogowej na jednej z ulic prowadzących do terminala promowego, gdzie świnoujscy strażnicy graniczni zatrzymali kierującego chryslerem 31-latka. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, zaś sprawdzenia w bazach danych wykazały, że sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie rozmowy funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do stanu, w jakim się znajduje kierowca. Badanie narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, dlatego został zatrzymany. Podczas przeszukania samochodu 31-latka strażnicy graniczni znaleźli w bagażniku cztery szczeniaki rasy shar pei, dwa pinczery miniaturowe oraz dwa małe koty rasy sfinks, na które mężczyzna nie miał żadnych dokumentów. Twierdził, że zwierzęta nie są jego własnością i miał je tylko przewieźć.

Za pośrednictwem Powiatowego Inspektora Weterynarii psiaki trafiły do świnoujskiego schroniska dla zwierząt, kocięta pozostają pod opieką weterynarza. Mężczyznę przekazano Policji.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.