• <
Baltexpo2023_duży

ORP Błyskawica wystąpi w jednym z hitów gier komputerowych

28.09.2015 09:01 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo ORP Błyskawica wystąpi w jednym z hitów gier komputerowych

Partnerzy portalu

ORP Błyskawica wystąpi w jednym z hitów gier komputerowych - GospodarkaMorska.pl

To prawdziwa gratka dla fanów polskiej marynarki wojennej. Jeden z jej historycznych okrętów pojawi się bowiem w grze komputerowej World of Warships – symulatorze bitew najbardziej znanych okrętów na świecie.

World of Warships to kolejna gra z portfolio angielskiego studia Wargaming poświęcona starciom militarnym. Wcześniej firma wydała gry World of Tanks (100 milionów użytkowników) i World of Warplanes dotyczące bitwom pancernym i lotniczym. Najnowsza produkcja zadebiutowała na rynku 17 września. To darmowa gra wieloosobowa, do której potrzebny jest dostęp do internetu. Gracze mogą wcielić się w załogę jednego z kilkudziesięciu okrętów z XX wieku. Dostępne w niej będą krążowniki, niszczyciele, pancerniki i lotniskowce.

Niedługo dołączy do nich także polska jednostka - ORP Błyskawica. Studio Wargaming już zwróciło się z prośbą do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, o udostępnienie szczegółowych danych (planów, materiałów źródłowych) na temat polskiego okrętu. Twórcom gry zależy bowiem na jak najwierniejszym odwzorowaniu jednostki.

Tym samym ORP Błyskawica dołączy do jednej z setek maszyn udostępnionych w World of Warships. To swoisty ukłon w stronę polskich graczy, wśród których ta gra jest popularna. Fanem okrętu mogą zostać także Anglicy, gdyż to właśnie w ich kraju powstał ORP Błyskawica. Prace nad wprowadzeniem okrętu do gry potrwają jeszcze kilka miesięcy. Twórcy gry zapewniają, że polska jednostka swoim potencjałem powinna przekonać do siebie wielu graczy.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i producent gier komputerowych Wargaming ogłosili rozpoczęcie prac nad dołączeniem polskiego niszczyciela do cyfrowej floty w grze z setkami tysięcy użytkowników na całym świecie - World of Warships. Ciąg dalszy polskich zbrojeń. W Gdańsku zwodują nowoczesny okręt wojenny Kormoran Ma chronić przed minami i brać udział w akcjach ratowniczych. W piątek zwodowany zo... Czytaj więcej Jak mówi Konrad Rawiński z firmy produkującej gry, nie ma się co martwić, że nowy okręt przepadnie pośród innych dostępnych maszyn. - Gra udostępnia ponad 100 jednostek, głównie z USA i z Japonii, ale dodanie Błyskawicy, która ma dać duże i ciekawe możliwości, ma być ukłonem dla polskich graczy, wśród których World of Warships jest bardzo popularne. Rawiński liczy na to, że nie tylko Polacy docenią Błyskawicę. Jak sam mówi, to ważny okręt w historii światowej marynistyki. - Może on zaciekawić angielskich graczy, ponieważ okręt powstał właśnie w Anglii, ale dla graczy z całego świata najważniejsze pozostają możliwości, jakie maszyny dają w grze, a Błyskawica swoim potencjałem powinna ich do siebie przekonać. Prace nad wprowadzeniem okrętu do gry powinny potrwać kilka miesięcy. Za włączeniem ORP Błyskawicy do świata gry World of Warships ma także pójść dalsza współpraca. Gra o potyczkach okrętów to nowa, morska propozycja autorów World of Tanks - darmowej gry, w którą grają dziesiątki milionów graczy na całym świecie.

Czytaj więcej: http://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/29172-orp-blyskawica-wkrotce-wyplynie-na-wirtualne-morze-okret-pojawi-sie-w-popularnej-grze-komputerowej.ht

Dziękujemy za wysłane grafiki.