mk
W piątek, 8 grudnia, na Zatoce Gdańskiej odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia trałowcem z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kapitan marynarki Michał NARŁOWSKI przejął obowiązki dowódcy okrętu ORP WIGRY od komandora podporucznika Bartosza BROLA.
Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy okrętu odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem na morzu. Oprócz załogi okrętu obecni byli m.in. szef szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Jarosław KUKLIŃSKI, dowódca 13. Dywizjonu Trałowców komandor porucznik Piotr SIKORA, szef sztabu 13.DTR komandor podporucznik Maciej Tomiak oraz dowódcy pozostałych okrętów wchodzących w skład jednostki. W trakcie uroczystości kpt. mar. Michał NARŁOWSKI podziękował dowódcy dywizjonu za powierzenie mu odpowiedzialnej funkcji dowódczej oraz za zaufanie, jakim go obdarzono. Dotychczasowy dowódca ORP „WIGRY”, kmdr ppor. Bartosz BROL, podziękował załodze za wspólną służbę. Dowódca 13.DTR złożył wyznaczonemu oficerowi gratulacje, marynarskie życzenia nieustającego szczęścia oraz życzył przysłowiowej ,,stopy wody pod kilem”.
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO
Zatopione fregaty. Rząd Niemiec chce zrezygnować z największego projektu w historii swojej marynarki wojennej?
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary