jk/MOSG
Załoga jednostki pływającej SG-214 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała 23 sierpnia wobec mężczyzny, który nocą pływał nieoświetlonym pontonem po torze wodnym świnoujskiego portu. Po skontrolowaniu sternika okazało się, że 37-letni Szwed był nietrzeźwy.
O manewrach nieznakowanej jednostki Straż Graniczną poinformowało VTS Świnoujście. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pontonem pływał obywatel Szwecji. Nakazali mu wpłynięcie do basenu portowego i wezwali patrol Policji, który przebadał 37-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał ponad dwa promile. Został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty