• <

Niebezpieczeństwo u wybrzeży Meksyku. Porzucony masowiec zaczął się przełamywać

18.08.2016 09:02 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Niebezpieczeństwo u wybrzeży Meksyku. Porzucony masowiec zaczął się przełamywać

Partnerzy portalu

Niebezpieczeństwo u wybrzeży Meksyku. Porzucony masowiec zaczął się przełamywać - GospodarkaMorska.pl

Masowiec "M/V Los Llanitos" powoli przełamuje się i jest bliski zatonięcia w Pacyfiku u wybrzeży Meksyku. Przez prawie dziewięć miesięcy obijał się o skały w pobliżu Barra de Navidad, niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu meksykańskiego stanu Jalisco.

223-metrowy statek osiadł na mieliźnie w październiku po próbie przeprawy przez potężny huragan Patricia. Pierwszy etap akcji ratowniczej został ukończony w listopadzie ubiegłego roku i miał na celu usunięcie około 11 484 litrów oleju, 489 metrów sześciennych oleju napędowego i innych zanieczyszczeń z pokładu statku. Nie zdołano jednak całkowicie usunąć groźnych substancji. 

Solutions Marine, który jest właścicielem statku, miał 90 dni na dokonanie oczyszczenia jednostki, demontażu, naprawy oraz transferu. Do tej pory nic nie zostało zrobione, a statek został porzucony.

W tej chwili masowiec zaczął się rozpadać. W tylnej części statku znajdują się dwa pęknięcia. Pierwsze ma 13 m wysokości i 3 m szerokości, około 8 m wysokości i 1,5 m szerokości. Istnieje ryzyko, że jednostka przepołowi się i zatonie powodując katastrofę ekologiczną.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.