• <

Nadal wysoki stan wód w rzekach, liczne interwencje strażaków

ew

23.06.2020 11:22 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Nadal wysoki stan wód w rzekach, liczne interwencje strażaków

Partnerzy portalu

Nadal wysoki stan wód w rzekach, liczne interwencje strażaków - GospodarkaMorska.pl

Blisko 140 razy interweniowali od poniedziałku do wtorku rano strażacy w woj. śląskim, usuwając skutki zdarzeń spowodowanych przez przybór wody i silny wiatr. Na wielu rzekach nadal przekroczone są stany ostrzegawcze, na Odrze w Raciborzu Miedoni – stan alarmowy.

Najwięcej zgłoszeń było w Częstochowie - 28, Myszkowie - 13 i Gliwicach - 11. Stany ostrzegawcze są przekroczone na kilku stacjach pomiarowych na Wiśle, a także na Gostyni, Brynicy, Koszarawie, Sole i Białej Wisełce.

W piątek wojewoda śląski zarządził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i miasta Bielsko-Biała, wcześniej na terenie Bielska-Białej ogłosił je też prezydent tego miasta. W niedzielę w związku z trwającymi opadami deszczu, przewidywanym dalszym wzrostem stanów rzek w zlewni Górnej Odry oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych wojewoda zarządził też pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

W poniedziałek wójt Gminy Mstów wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Mstów w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Warta.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.