• <
smartre_2023

Modern Express na holu. Niesamowite zdjęcia i wideo

JK

03.02.2016 07:30 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Modern Express na holu. Niesamowite zdjęcia i wideo

Partnerzy portalu

Modern Express na holu. Niesamowite zdjęcia i wideo - GospodarkaMorska.pl

Dryfujący samochodowiec, który stracił w ubiegłym tygodniu stateczność powoli zbliża się do hiszpańskiego portu w Bilbao. Przyłączenie jednostki na hol w końcu się powiodło. Francuska marynarka wojenna udostępniła zdjęcia oraz nagranie wideo z tej akcji.

Przypomnijmy, że załoga samochodowca pływającego pod banderą Panamy została ewakuowana po tym, jak statek stracił stateczność. Zdarzenie miało miejsce w Zatoce Biskajskiej. Hiszpańskie służy ratownicze, Salvamento Maritimo, otrzymały wezwanie pomocy pochodzące z jednostki we wtorek po południu.

Czytaj więcej na ten temat: Co się dzieje z dryfującym samochodowcem? - AKTUALIZACJA (wideo)

Samochodowiec Modern Express znajdował się 148 mil od przylądka Ortegal. Akcja ratownicza zakończyła się sukcesem. 22 marynarzy zostało ewakuowanych przez załogi dwóch hiszpańskich śmigłowców. Nikt nie odniósł obrażeń.

W momencie podjęcia operacji ewakuacyjnej, wiał wiatr z prędkością 8 stopni w skali Beauforta, statek zanotował 40-stopniowy przechył.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.