• <
SAR_2022

Kolejna ofiara koronawirusa z Diamond Princess

mb

29.02.2020 14:01 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Kolejna ofiara koronawirusa z Diamond Princess - GospodarkaMorska.pl

Brytyjczyk, który był na pokładzie wycieczkowca Diamond Princess, zacumowanego w Jokohamie w Japonii, zmarł na chorobę wywołaną przez koronawirusa - podała w piątek japońska agencja prasowa Kyodo. Mężczyzna to pierwszy obywatel brytyjski, który zmarł na Covid-19.

Ministerstwo zdrowia Japonii poinformowało, że liczbę zgonów w tym kraju wzrosła przez to do 11, z czego sześć osób to pasażerowie Diamond Princess.

Dotychczas spośród ponad 3,7 tys. pasażerów wycieczkowca zmarło pięciu Japończyków, a 705 osób różnej narodowości jest zainfekowanych.

Agencja Reutera przekazała, że brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych odmówiło komentarza w tej sprawie. Władze japońskie nie podały nazwiska zmarłego.

Wcześniej służby medyczne w Wielkiej Brytanii poinformowały, że w kraju jest obecnie 19 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem po tym, gdy w Walii potwierdzono pierwsze zakażenie.

Statek Diamond Princess wyruszył z Jokohamy w rejs, który został przerwany po wykryciu u jednego z pasażerów koronawirusa. Został on wysadzony na ląd w Hongkongu, a statek powrócił do Jokohamy, gdzie poddano go 4 lutego dwutygodniowej kwarantannie.

Ta decyzja władz japońskich była krytykowana, ponieważ zdaniem lekarzy epidemiologów wirus znalazł na statku idealne warunki do rozprzestrzeniania się.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.