Wrak łodzi, która zatonęła kilka miesięcy temu w gdańskiej marinie zostanie usunięta do końca stycznia.
- Decyzją Urzędu Morskiego w Gdyni, właściciel jednostki Incentive, która zatonęła w Marinie przy ul. Szafarnia, został wezwany do usunięcia wraku w terminie do dnia 31 stycznia 2017 roku. W przypadku nieusunięcia zatopionego mienia Dyrektor Urzędu Morskiego na mocy art. 284 par. 1 kodeksu morskiego zarządzi usunięcie przeszkody na koszt właściciela – powiedział w trojmiasto.pl Grzegorz Pawelec, rzecznik prasowy MOSiR-u, który administruje mariną.
Jeśli właściciel łodzi nie zastosuje się do postanowienia, łódź zostanie wyłowiona i odholowana na jego koszt.
Przypomnijmy, że do zatonięcia brytyjskiej łodzi doszło w nocy z 15 na 16 czerwca. Na szczęście nikt nie ucierpiał, łódź była pusta. Kilka godzin po zdarzeniu na miejscu pojawili się strażacy. Nie stwierdzili wycieku oleju do Motławy, zapas paliwa został wypompowany.
Właściciel jednostki, obywatel Wielkiej Brytanii, w momencie zdarzenia przebywał za granicą.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami