• <
SAR_2022

Jeden z promów Stena Line może posłużyć jako statek szpitalny

ew

14.04.2020 15:36 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Jeden z promów Stena Line może posłużyć jako statek szpitalny

Partnerzy portalu

Jeden z promów Stena Line może posłużyć jako statek szpitalny - GospodarkaMorska.pl

Stena Line zaoferowała swoją pomoc w walce z koronawirusem. Armator skontaktował się z władzami w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, oferując swój prom Stena Saga jako statek szpitalny.

Jak informuje Stena Line: "Saga Stena znajduje się teraz w porcie Uddevalla. Badamy zainteresowanie poszczególnych rządów naszą ofertą pomocy".

Firma szacuje, że może dokonać konwersji promu w ciągu zaledwie kilku tygodni i przygotować go do zapewnienia dodatkowej opieki zdrowotnej w regionie dotkniętym przez koronawirusa, zapewniając miejsce dla 520 pacjentów.

Na statku mogliby znaleźć się pacjenci, którzy nie potrzebują już miejsca na intensywnej terapii, ale nadal wymagają opieki medycznej.

Firma ma duże doświadczenie w przekształcaniu statków w statki szpitalne. Plan konwersji jest już gotowy, wyznaczono też kierownika projektu.

 „Aby spełnić wymagania dotyczące opieki medycznej, musimy rozbudować system wentylacji, zainstalować alarmy i systemy komunikacji, a także zmienić wyposażenie wnętrz” - mówi kierownik projektu Stena RoRo Rikard Olsson.

Według szacunków, proces przekształcenia promu w statek szpitalny potrwałby 2-3 tygodnie.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.