• <
SAR_2022

Do Gdyni wpłynął niemiecki okręt podwodny

ew/Trojmiasto.pl

27.02.2020 11:54 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Do Gdyni wpłynął niemiecki okręt podwodny - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformował portal Trojmiasto.pl, dziś rano do gdyńskiego portu wpłynął niemiecki okręt podwodny U-33. Przedstawiciele Dowództwa Marynarki Wojennej uspokajają, że celem wizyty jest jedynie uzupełnienie zapasów na jednostce.

Okręt podwodny U-33 zacumował w Basenie X Portu Wojennego dziś po godzinie 9. Jak tłumaczą na łamach portalu Trojmiasto.pl przedstawiciele Dowództwa Marynarki Wojennej: "To rutynowa wizyta związana z uzupełnieniem zapasów i odpoczynkiem załóg. Razem z okrętem podwodnym w Gdyni pojawił się też zaopatrzeniowiec".

Warto pamiętać, że w najbliższych dniach na ulicach Trójmiasta możemy spodziewać się amerykańskich transportów wojskowych na ćwiczenia "Defender Europe 2020". W ich ramach na Stary Kontynent zostanie przerzuconych 20 tys. żołnierzy USA.

Jednym z celów Stanów Zjednoczonych jest przećwiczenie w ramach tych manewrów przerzucania dużych kontyngentów wojsk do Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.

Będzie to największa operacja transportu wojsk z USA do Europy od 25 lat. Żołnierze i sprzęt trafią do Francji, Belgii, Holandii oraz Niemiec droga powietrzną i morską. Pierwsze okręty transportowe zawinęły do portu Bremerhaven 22 lutego. Następnie ruszyły autostradami i pociągami w kierunku Polski i krajów bałtyckich.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.