• <
smartre_2023

Jan De Nul zakończył pierwszy etap prac na rzecz farmy wiatrowej Hollandse Kust

08.12.2022 13:51
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Jan De Nul zakończył pierwszy etap prac na rzecz farmy wiatrowej Hollandse Kust

Partnerzy portalu

Jan De Nul zakończył pierwszy etap prac na rzecz farmy wiatrowej Hollandse Kust - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jan De Nul

Luksemburski lider usług dla sektora offshore wind Jan De Nul zakończył pierwszą część prac na terenie farmy wiatrowej Hollandse Kust w Niderlandach. Zostały podłączone pierwsze kable łączące farmę z lądem. Kilka dni temu dostawca zwiększył swoje zdolności instalacyjne inwestując w dodatkowy statek pomocniczy.

W połowie listopada Jan De Nul Group zakończył pierwszą część prac związanych z instalacją kabli łączących farmy wiatrowe Hollandse Kust noord i Hollandse Kust west Alpha z lądem w Niderlandach. Z powodzeniem zakończono również testy kabli wysokiego napięcia 220-kV zarówno morskich, jak i lądowych, ciągnących się od podstacji lądowej do podstacji zlokalizowanej 18 km od brzegu.

Tydzień temu Jan De Nul podpisał umowę z Global Marine Systems na zakup Offshore Support Vessel Global Symphony, czyli statku pomocniczego do prac na morzu. Jest to kolejna inwestycja w zdolności instalacyjne luksemburskiego wykonawcy morskiego w zakresie offshore wind.

- Jan De Nul dysponuje bardzo nowoczesną flotą kablową, składającą się z trzech dużych statków do układania kabli. Nasza inwestycja w dodatkowy Offshore Support Vessel, który na pamiątkę swojej historii i osiągnięć zostanie przemianowany na Symphony, podkreśla wizję grupy Jan De Nul, aby zaoferować światu rozwiązanie dla tak bardzo potrzebnej transformacji energetycznej - powiedział Wouter Vermeersch, manager offshore cables w Jan De Nul Group.


Gospodarka Morska
Fot. Jan De Nul


Załoga statku do układania kabli Isaac Newton zainstalowała kable na dnie morza. Ponadto Jan De Nul wykorzystał kilka zdalnie sterowanych podwodnych koparek oraz żurawi amfibijnych w strefie przybrzeżnej do zakopania i zabezpieczenia kabla w dnie morskim. Moonfish to jedna z tych koparek Jana De Nul, której konstrukcja dostosowana jest do potrzeb tego projektu. Prace Moonfish w terenie innej inwestycji przedstawia poniższe wideo.Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.