• <

Żeglarze zagrali charytatywnie w squasha

Żeglarze zagrali charytatywnie w squasha - GospodarkaMorska.pl
10.02.2017 Źródło: własne

Za nami charytatywna impreza North Sails Squash Day (4.02.2017), podczas której żeglarze spotkali się przy innej niż zazwyczaj dyscyplinie sportowej, bo nie na jachtach, a na korcie, a to wszystko w szczytnym celu, aby zebrać fundusze, które pomogą w leczeniu Wojtka Zabłockiego, żeglarza i trenera żeglarstwa, który walczy z nowotworem.

W sobotnie popołudnie do klubu Hedonia Squash w Gdańsku przyjechali żeglarze nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale też z dalszych zakątków, m.in. z Olsztyna, Bydgoszczy, Warszawy i Podlasia. Na początku o żeglarskiej drodze do Rio opowiedział nasz olimpijczyk, Łukasz Przybytek, który wziął też udział w turnieju zajmując ostatecznie 11 miejsce. Po nim można było posłuchać Roman Paszke, który mówił o startach w regatach morskich. Podczas North Sails Squash Day rozegrany został m.in. żeglarski turniej squasha. Sportowcy zamiast lin i sterów chwycili za rakiety i stanęli na korcie. Było sporo biegania, odbijania, trochę zmęczenia i moc radosnych momentów, a to wszystko by pomóc koledze z żeglarskiej rodziny, Wojtkowi Zabłockiemu.
 
Walka była zacięta, żeglarze pięli się po 'drabince' zawodów. Jednym z nich był Gdańszczanin, Marcin Wilski, który zajął drugie miejsce:
- O turnieju dowiedziałem się od moich znajomych z Hedonia Squash. Jako że lubię pograć na korcie i jestem też sternikiem motorowodnym, postanowiłem wziąć udział w imprezie. Świetny pomysł, a przy tym jeszcze bardzo dobry cel, bo mogłem dołożyć też swój mały wkład i pomóc innemu żeglarzowi - powiedział Marcin Wilski. - Muszę przyznać, że nie było łatwo wywalczyć tę drugą lokatę. Walka była jak zacięta, a poziom wysoki i wyrównany, więc statuetka cieszy tym bardziej - podsumował start Marcin. Faktycznie, nie było łatwo, dobry poziom turnieju komentowali również inni zawodnicy, m.in. Marcin Rymer z CB Racing Team. Ale przecież o to chodzi w każdym sporcie, o pozytywną rywalizację i dobrą zabawę.
 
W trakcie wieczoru udało się także połączyć na wizji z Wojtkiem Zabłockim, dla którego graliśmy i licytowaliśmy, a który ze względu na stan zdrowia niestety nie mógł być z nami w Gdańsku. Oprócz turnieju były również lekcje squasha i aukcja fotografii, oczywiście żeglarskich kadrów, które były częścią wystawy pokonkursowej Pantaenius Jacht Foto - licytacje możliwe były jeszcze przed turniejem, dzięku platformie Charytatywni Allegro.
 
Wszystkim, którzy wsparli nasz charytatywny cel dziękujemy. Gratulujemy też zwycięzom - walka była zacięta.
 
Podium turnieju North Sails Squash Day:
1. Krzysztof Stalewski
2. Marcin Wilski
3. Waldemar Kobus
 
Bełne wyniki dostępne są na stronie www.notrh.sails.pl
 
North Sails Squash Day wsparli: North Sails, DAD Sportswear, Hedonia Squas, Pantaenius Jacht Foto - dziękujemy!

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.