• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Polacy w czołówce po dwóch dniach Andalusian Olympic Week

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polacy w czołówce po dwóch dniach Andalusian Olympic Week
Polacy w czołówce po dwóch dniach Andalusian Olympic Week - GospodarkaMorska.pl

ew/pya.org.pl

02.03.2019 Źródło: własne

Bardzo dobrze spisują się polscy żeglarze podczas regat Andalusian Olympic Week w Kadyksie. Maciej Kluszczyński jest liderem w klasie RS:X, drugie miejsce wśród windsurferek zajmuje Małgorzata Białecka oraz Filip Ciszkiewicz w klasie Laser Standard, a trzeci jest Igor Kuczys w Laserze Radialu mężczyzn.

W czwartek 28 lutego rozpoczęły się w hiszpańskim Kadyksie regaty Andalusian Olympic Week, które potrwają do niedzieli 3 lutego. Na starcie stanęło blisko 30 zawodników z całego świata, w tym 27 reprezentantów Polski.

Nasi żeglarze zajmują bardzo dobre miejsca po dwóch dniach rywalizacji. Liderem w klasie RS:X jest Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń), który wygrał aż trzy z czterech dotychczasowych wyścigów. Trzy punkty traci do niego drugi w klasyfikacji Hiszpan Sergi Escandell Mari, a pięć oczek Francuz Titouan Le Bosq. Wysoko, na czwartej pozycji plasuje się natomiast Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który przed rokiem był tutaj drugi, a siódmy jest Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń).

Wśród kobiet wiceliderką jest Małgorzata Białecka (SKŻ ERGO Hestia Sopot). Liderką jest Hiszpanka Blanca Manchon, która traci do Polski punkty, a trzecia z pięciopunktową startą do naszej zawodniczki jest Heiman Chan z Hongkongu. Dziewiąte miejsce zajmuje Kamila Główczak (YKP Warszawa), a dziesiąte Maja Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

Z kolei w rywalizacji juniorów w klasie RS:X piąte miejsce zajmuje Dominik Lewiński (GKŻ Gdańsk), na siódmym znajduje się Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a dziewiąty jest jego klubowy kolega Adam Żarnowski. Pierwszą trójkę tworzą Włoch Nicolo Renna, Hiszpan Aurelio De Terry oraz kolejny włoski deskarz Giorgio Stancampiano.

W klasie Laser Standard drugą pozycję zajmuje zeszłoroczny triumfator Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia). Zaledwie o dwa punkty wyprzedza go prowadzący w klasyfikacji Hiszpan Antonio Coronilla, a punkt do gdynianina traci Alp Rodopman z Turcji. Kolejny nasz reprezentant, Wojciech Klimaszewski jest piętnasty.

Wysoką, trzecią lokatę zajmuje pływający w klasie Laser Radial mężczyzn Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia/Real Club Nautico Torrevieja), który traci do pierwszego w regatach, Irlandczyka Toma Higginsa czternaście punktów, a do wicelidera, Litwina Radvilasa Janulionisa dziesięć.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką w Laserze Radialu kobiet jest Anna Brzozowska (CŻ Szczecin), która plasuje się na trzynastej pozycji. Prowadzi Belgijka Emma Plasschaert przed Sarah Douglas z Kanady oraz Finką Tuulą Tenkanen.

W Laserze 4.7 siódma jest Lilly May Niezabitowska (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), na trzy pierwsze pozycje zajmują Lara Sabine Himmes, Ana Clavero i Alba Sierra z Hiszpanii.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.