Piotr Myszka liderem regat w USA

ew/pya.org.pl

23.01.2019 11:55 Źródło: własne

Piotr Myszka liderem regat w USA - GospodarkaMorska.pl

Piotr Myszka jest liderem po pierwszym dniu mistrzostw Ameryki Północnej w klasie RS:X, które odbywają się w Miami w Stanach Zjednoczonych. W dniach 19-21 stycznia odbyły się także mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie 470 i czwarte miejsce zajęły w nich Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

Polscy kadrowicze windsurfingowej klasy RS:X przebywają na zgrupowaniu treningowym w Miami, gdzie przygotowują się do startów w sezonie. Pierwszy etap treningów kończy się mistrzostwami Ameryki Północnej, które rozpoczęły się we wtorek 22 stycznia. Pierwszy dzień imprezy to solidne żeglarskie warunki i wiatr wiejący z prędkością ponad 20 węzłów.

Bardzo dobrze w pierwszych trzech wyścigach poradził sobie Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który wygrał pierwsze dwa, a w trzecim minął linię mety czwarty i zajmuje pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugą i trzecią lokatę zajmują Francuzi - brązowy medalista mistrzostw świata z 2018 roku Louis Giard (miejsca 3., 2. i 1.) oraz trzeci zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Pierre Le Coq (miejsca 5., 7. i 2.).

Z kolei ósmy jest Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), po tym jak zajął miejsca czwarte, dziewiąte oraz siódme, a na dziesiątej pozycji znajduje się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który był tego dnia dwunasty, dziesiąty i ósmy. Natomiast szesnasty jest jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński (miejsca 15., 16. i 15.).

W dniach 19-21 stycznia odbyły się także mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie 470 i bardzo dobre czwarte miejsce zajęły w nich Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Zwyciężyły reprezentantki Francji Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Regaty w klasie RS:X na wodach Zatoki Biscayne potrwają do środy, na którą zaplanowane są kolejne trzy wyścigi. Następnie Polacy wystartują również w Miami w zawodach zaliczanych do cyklu żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich, które odbędą się w dniach 27 stycznia - 3 lutego.