• <

Pierwsze wyścigi finałowe MŚ klas 49er i 49erFX za nami

ew/pya.org.pl

06.12.2019 09:40 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pierwsze wyścigi finałowe MŚ klas 49er i 49erFX za nami

Partnerzy portalu

Pierwsze wyścigi finałowe MŚ klas 49er i 49erFX za nami - GospodarkaMorska.pl

Trzy wyścigi rozegrały dzisiaj polskie załogi w mistrzostwach świata w klasie 49er i 49erFX. Wszystkie trzy nasze teamy ścigają się w złotej grupie, którą w każdej z klas tworzy 25 najlepszych załóg po eliminacjach.

Najlepiej dzisiaj spisała się załoga Melzacka&Loboda FXteam w klasie 49erFX. Ola i Kinga świetnie startowały i kończyły dzisiejsze wyścigi na miejscach 4, 11 i 5. A mogło być nawet odrobinę lepiej, bo w pierwszy dzisiejszym wyścigu Polki dały się wyprzedzić tuż przed metą załodze z Argentyny. Ale nie ma co marudzić, nasze dziewczyny dają radę i widać, że coraz lepiej czują nową łódkę. Efekt widoczny w klasyfikacji generalnej, w której polska załoga pnie się w górę. Jak na razie zajmuje ona miejsce 12 i ma bardzo duże szanse na awans do wyścigu medalowego. Trzymajcie kciuki i zobaczcie na filmie jak dzisiaj ścigały się Ola i Kinga.

W klasie 49er w górę pnie się także załoga 49er Team Przybytek & Kołodziński. Po dzisiejszych wyścigach Łukasz i Paweł są w "generalce" na miejscu 15, a do miejsca gwarantującego start w wyścigu medalowym tracą zaledwie 8 punktów. Wszystko zatem jeszcze jest możliwe.

- Pierwsze dwa dzisiejsze wyścigi poszły nam średnio, kończyliśmy je w połowie drugiej dziesiątki. W trzecim od samego początku pożeglowaliśmy bardzo skutecznie. Trafnie ustawiony maszt, dobra prędkość i odczytanie strony dało nam trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej jest bardzo ciasno. Przed nami kolejnych 5 wyścigów finałowych. Jestem spokojny, ważne, byśmy do każdego kolejnego wyścigu podchodzili skoncentrowani na naszych zadaniach i odważnie żeglowali. Jeśli zrealizujemy te cele, to z pewnością wszyscy w zespole będziemy się cieszyć - mówi Paweł Kołodziński.

Niestety, powodów do zadowolenia nie mają Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy w pierwszym dzisiejszym wyścigu popełnili falstart i zostali zdyskwalifikowani. Przypomnijmy, że to samo przytrafiło im się w jednym z wyścigów eliminacyjnych. Dwa kolejne wyścigi też nie były udane, Polacy zajmowali w nich miejsca 19 i 22. W efekcie załoga Buksak & Wierzbicki 49er Sailing plasuje się na 25 miejscu w klasyfikacji generalnej. Strata do miejsca 10 gwarantującego udział w Medal Race jest spora, ale do rozegrania jeszcze maksymalnie pięć wyścigów i każdy z nich można wygrać. A że Dominik z Szymonem potrafią wygrywać wyścigi, na tych mistrzostwach już udowodnili. Walka trwa, trzymajmy kciuki!

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.