• <
escort_980x120_gif_2020

MGMiŻŚ: zdjęcie kapelana i kapitana Daru Pomorza ze św. Maksymilianem Kolbe i franciszkanami

ew

09.05.2018 09:50 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MGMiŻŚ: zdjęcie kapelana i kapitana Daru Pomorza ze św. Maksymilianem Kolbe i franciszkanami

Partnerzy portalu

MGMiŻŚ: zdjęcie kapelana i kapitana Daru Pomorza ze św. Maksymilianem Kolbe i franciszkanami - GospodarkaMorska.pl

Nigdy niepublikowane zdjęcie ze spotkania kapelana i kapitana Daru Pomorza ze Św. Maksymilianem Kolbe i franciszkanami na Nagasaki.

W latach 1934-1935 miał miejsce rejs Daru Pomorza dookoła świata. Na początku 1935 roku Dar Pomorza dotarł do japońskiego Nagasaki, gdzie załoga spotkała się z budującymi klasztor franciszkanami i św. ojcem Maksymilianem Kolbe. Teraz MGMiŻŚ oddaje nigdy niepublikowane zdjęcie upamiętniające ten moment. Zdjęcie zrobiono w 1935 i w niemal idealnym stanie zachowało się w klasztorze braci franciszkanów właśnie na Nagasaki. To tym bardziej zdumiewające, że Nagasaki podczas II Wojny Światowej było celem ataku nuklearnego.

Na zdjęciu uwiecznieni zostali m.in. św. Maksymilian Kolbe, kapelan Daru – ksiądz Wojciech Kossak-Główczewski oraz komendant żaglowca kapitan Konstanty Maciejewicz.

Tegoroczny Rejs Niepodległości oprócz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę jest także pamiątką tamtego historycznego rejsu z lat 1934-1935. Dar Młodzieży wyrusza 20 maja z portu w Gdyni, by opłynął kulę ziemską i zawitać do 22 portów w 18 krajach świata. Na pokładzie tego słynnego polskiego żaglowca znajdzie się prawie 1000 młodych Polaków. 400 osób wyłoniono w specjalnych konkursie, natomiast prawie 600 osób to uczniowie i studenci szkół morskich.

Organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.