• <

ew/pya.org.pl

23.05.2019 10:51 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Medemblik Regatta: Zofia Klepacka nadal trzecia, a Maciej Kluszczyński wygrał dwa wyścigi

Medemblik Regatta: Zofia Klepacka nadal trzecia, a Maciej Kluszczyński wygrał dwa wyścigi - GospodarkaMorska.pl

Zofia Klepacka utrzymała 3. miejsce, a Maciej Kluszczyński wygrał dwa wyścigi w klasie RS:X podczas drugiego dnia żeglarskiego Pucharu Europy - regat Medemblik Regatta w Holandii.

Za nami drugi dzień żeglarskiego Pucharu Europy w Holandii. Tym razem trzeba było poczekać trochę na wiatr i był on znacznie słabszy niż dzień wcześniej, ale ostatecznie udało się przeprowadzić większość zaplanowanych wyścigów.

Nadal w czołówce klasy RS:X kobiet żeglowała zeszłoroczna triumfatorka Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która wygrała pierwszy wyścig, a w dwóch kolejnych zajęła miejsce czwarte i dzięki temu utrzymała trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) najpierw została złapana na falstarcie, a następnie mijała linię mety siódma oraz dziewiąta, co poskutkowało spadkiem z lokaty czwartej na siódmą. Natomiast dziewiętnasta jest Karina Filip z GKŻ Gdańsk (miejsca 17., 10. i 13.). Nową liderką została aktualna mistrzyni świata, Holenderka Lilian de Geus (UFD-falstart oraz miejsca 1. i 1.).

W kategorii mężczyzn świetnie słabowiatrowe warunki wykorzystał Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń), który w pierwszym wyścigu zajął co prawda piętnaste miejsce, ale w dwóch kolejnych był najlepszy i przesunął się z pozycji dwudziestej szóstej na szesnastą. Prowadzenie utrzymał aktualny wicemistrz świata, Holender Kiran Badloe (miejsca 7., 8. i 2.).

Z kolei w rywalizacji juniorów nieco słabszy dzień ma za sobą Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który po tym jak przypływał trzynasty, czternasty oraz ponownie trzynasty, spadł w ogólnej klasyfikacji z pozycji szóstej na dziesiątą. Natomiast trzynastą lokatę zajmuje Michał Polak z GKŻ Gdańsk (miejsca 9., 12. i 18.). Prowadzenie objął Francuz Fabien Pianazza (miejsca 1., 1. i 1.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 23 maja. Regaty potrwają do soboty.