• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

ME w żeglarstwie – złota medalistka Klepacka: Nowa formuła jest niedobra

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie ME w żeglarstwie – złota medalistka Klepacka: Nowa formuła jest niedobra
ME w żeglarstwie – złota medalistka Klepacka: Nowa formuła jest niedobra - GospodarkaMorska.pl

pc

14.05.2017 Źródło: PAP

Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która zdobyła w Marsylii złoty medal mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X uważa, że testowana formuła zawodów jest niedobra. W regatach rywalizowało w sumie 265 deskarzy, także w kategoriach młodzieżowych.

W finałowej rozgrywce warszawianka wyprzedziła na mecie Rosjankę Stefanię Elfutinę, brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka Hongkongu Hei Man Chan, a w europejskiej klasyfikacji ta lokata przypadła Włoszce Flavii Tartaglini. Piąte miejsce wśród 55 zawodniczek zajęła Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W gronie 108 zawodników triumfował Francuz Louis Giard. Srebrny medal wywalczył utytułowany Grek Byron Kokkalanis, a brązowy Mattia Camboni. Ósma lokata przypadła Pawłowi Tarnowskiemu (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W Marsylii testowana była nowa forma rozgrywania zawodów. Faza eliminacyjna pozostała bez zmian. Do dalszej, ćwierćfinałowej rundy, awansowało 12 najlepszych zawodników oraz zawodniczek. Rywalizację zaczynali od początku, gdyż anulowano punkty z kwalifikacji. Kolejnym etapem były półfinały z udziałem sześciu żeglarzy i trzyosobowy finał.

Klepacka cały czas była trzecia - po eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale. W finale wyprzedziła rywalki i zdobyła po raz drugi w karierze tytuł mistrzyni Europy (wcześniej w 2010), a w sumie ma już siedem medali tych regat (srebrny z 2016 i cztery brązowe).

"Nie podoba mi się nowa formuła, jest niedobra. Nie po to się haruje przez parę dni, aby potem decydował przypadek o kolejności. I mówi to ta, co wygrała. Gdybym nie była na podium i marudziła, ktoś odebrałby moją opinię inaczej - przegrała i krytykuje nowy sposób rywalizacji. To jest żeglarstwo, gdzie wypadkową powinny być różne czynniki. Podobnie myślą inni i słyszałam, że wrócimy do poprzedniej formuły" - powiedziała PAP brązowa medalistka londyńskich igrzysk olimpijskich (2012).

W ubiegłorocznych ME w tej windsurfingowej klasie Polacy zdobyli w Helsinkach dwa medale - srebrny Klepacka, a brązowy Tarnowski.

"W Marsylii były niezwykle wymagające warunki wiatrowe. Niewiele zabrakło, abym skończył te zawody tak jak je rozpocząłem, od drugiego miejsca. Niemniej jednak cieszę się, że mogłem zdrowy i sprawny w nich wystartować oraz walczyć w finałowej dwunastce. Teraz czas wracać do treningów, oby już bez większych przygód" - zaznaczył zawodnik sopockiego klubu.

Brązowy medalista olimpijski z Londynu Przemysław Miarczyński, który z początkiem roku objął ster trenera kadry, życzył Tarnowskiemu przede wszystkim, aby omijały go pechowe sytuacje.

"Paweł miał ich już sporo. Dwa lata temu wykluczył go ze sportu upadek z roweru, w minionym sezonie po operacji przechodził rehabilitację kontuzjowanego wówczas barku, a w tym roku miał zszywaną nogę" - wspomniał.

Źródło:
PAP
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.