• <

Julia Damasiewicz ze srebrem!

Julia Damasiewicz ze srebrem! - GospodarkaMorska.pl

ew/pya.org.pl

16.10.2019 Źródło: własne

Julia Damasiewicz (Sopocki Klub Żeglarski) zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Sportów Plażowych rozgrywanych w Doha w Katarze. Polska kitesurferka przegrała tylko z wielokrotną mistrzynią świata Danielą Moroz (USA).

To kolejny duży sukces młodziutkiej Polki. 14-letnia zawodniczka startująca w barwach Sopockiego Klubu Żeglarskiego to prawdziwe objawienie w świecie kitesurfingu. Julia zajmuje aktualnie czwarte miejsce w światowym rankingu Formula Kite. Niedawno zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie Formuła Kite, następnie zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata na Sardynii, a teraz srebro World Beach Games, nowej i dużej imprezy skupiającej dyscypliny związane z plażą i wodą.

Julia Damasiewicz w Katarze pływała znakomicie. Do finału awansowała bez konieczności startu w wyścigach półfinałowych. W finale rywalizowała z wielokrotną mistrzynią świata Danielą Moroz (USA) oraz dwiema zawodniczkami wyłonionymi z półfinałów – Rosjanką Eleną Kalininą i reprezentantką Australli, Breianą Whitehead. Wszystkie dużo starsze, dużo bardziej doświadczone od Polki. Mimo to, Julia po raz kolejny pokazała klasę i na metę przypłynęła tuż za faworyzowaną Danielą Moroz.

- Jestem oczywiście bardzo szczęśliwa ze srebrnego medalu, ale jeszcze bardziej jestem zadowolona, że zmniejszyłam dystans do Danieli Moroz. To najlepsza zawodniczka świata, starsza ode mnie o 4 lata, jestem jej fanką. Do tej pory ciężko mi było się do niej zbliżyć, a tutaj w Doha potrafiłam z nią nawet wygrywać wyścigi. Cieszę się, że różnica między nami się zmniejsza, mam nadzieję, że niedługo będziemy toczyć bardzo wyrównane pojedynki. To cudowne uczucie widzieć swoje postępy na tle najlepszych zawodniczek na świecie – mówiła szczęśliwa Julia Damasiewicz.

W Doha bardzo dobrze pływała też druga reprezentantka Polski, Magdalena Woyciechowska, która awansowała do półfinału. W wyścigach półfinałowych pływała znakomicie, zajęła drugie miejsce i została sklasyfikowana na szóstym miejscu w „generalce”.  Jutro po południu w wyścigach półfinałowych o awans do finału walczyć będzie Maks Żakowski.

- Mamy świetną ekipę w kitesurfingu, z olbrzymim potencjałem na znaczące sukcesy w najbliższej przyszłości. W Katarze startuje wielu najlepszych zawodników ze świata, więc to nie tylko okazja do bezpośredniej konfrontacji, ale też do porównania potencjału. Nasza kadra ma niebagatelny atut, a jest nim młodość, szczególnie jeśli chodzi o nasze dziewczyny. Taki poziom wyszkolenia w tak młodym wieku to światowy ewenement - mówi Paweł Kowalski, trener główny Kadry Narodowej Seniorów PZŻ.

Sukcesy młodych Polaków dobrze wróżą na przyszłość. Kitesurfing zadebiutuje bowiem w 2024 roku w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28267,00 $ tona 1,68% 16 kwi
 Cynk 2853,00 $ tona 1,57% 16 kwi
 Aluminium 2308,00 $ tona -0,86% 16 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.