• <

Dobry początek Polaków w MŚ klasy 49er

ew/pya.org.pl

03.12.2019 11:45 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dobry początek Polaków w MŚ klasy 49er - GospodarkaMorska.pl

Świetne wieści z Nowej Zelandii! Po pierwszym dniu i dwóch wyścigach mistrzostw świata klas 49er, 49erFX, Nacra 17 załoga Buksak & Wierzbicki 49er Sailing zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś na miejscu siódmym jest załoga 49er Team Przybytek & Kołodziński. W klasie 49erFX, w której startuje team @Melzacka&Loboda FXteam nie udało się rozegrać ani jednego wyścigu. W Auckland wieje bardzo silny wiatr i z tego powodu start był przesuwany, ostatecznie do ścigania dopuszczono tylko klasę 49er.

Startujący w grupie czerwonej Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zaczęli od siódmego miejsca w pierwszym wyścigu, ale w drugim pokazali prawdziwą moc i na mecie zameldowali się na pierwszej pozycji. W grupie niebieskiej Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w pierwszym wyścigu, podobnie jak koledzy, zajęli miejsce siódme, a w drugim nastąpił progres i na metę wpłynęli na miejscu trzecim.

Organizatorzy zaplanowali 10 wyścigów eliminacyjnych, potem 8 wyścigów finałowych i na koniec podwójnie punktowany Medal Race z udziałem 10 najlepszych załóg w każdej klasie. Dla polskich żeglarzy i żeglarek stawką jest nie tylko dobry wynik w mistrzostwach świata, ale również kwalifikacja olimpijska do igrzysk olimpijskich w Tokio. Trzymamy kciuki.

Strona regat: https://49er.org/event/2019-world-championship/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.