• <

Dobre warunki dla żeglarzy na Warmii i Mazurach, woda w Niegocinie ma 22 stopnie

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Dobre warunki dla żeglarzy na Warmii i Mazurach, woda w Niegocinie ma 22 stopnie

Partnerzy portalu

mazury giżycko
Niegocin, fot. Pixabay

Na Mazurach panują w czwartek dobre warunki dla żeglarzy - jest ciepło, wieje słaby wiatr, a woda w jeziorach jest rekordowo ciepła jak na tę porę roku. W czwartek o godz. 8 rano na metrze głębokości woda w tym akwenie miała 22 stopnie.

"Tak ciepłej wody w Niegocinie pod koniec maja nie pamiętam. To najwyższy z pomiarów w tym roku" - powiedział PAP dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) w Giżycku Radosław Wiśniewski. Ratownicy każdego dnia trzy razy mierzą temperaturę wody przy swojej bazie. Zwykle taka temperatura wody w jeziorze jest dopiero pod koniec czerwca.

Temperatura powietrza w czwartek przed południem w Giżycku wynosi 24 stopnie, wiatr wieje z siłą 2 stopni w skali Beauforta.

W portach powoli budzi się życie - większość żeglarzy przyjechała na Mazury już w środę po południu. W hotelach i pensjonatach na Mazurach zajętych jest większość miejsc noclegowych. Trwający długi weekend jest przez branżę turystyczną w regionie traktowany jako prognostyk na lato.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
jwo/ lm/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.