• <
escort_980x120_gif_2020

Bydgoszcz. Zrewitalizowano kolejny odcinek bulwarów nad Brdą

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Bydgoszcz. Zrewitalizowano kolejny odcinek bulwarów nad Brdą

Partnerzy portalu

Kolejny odcinek bulwarów nad Brdą w Bydgoszczy, stanowiących jeden z najatrakcyjniejszych szlaków spacerowych w mieście, został zrewitalizowany. Gruntowną przebudowę przeszedł fragment nabrzeża od Mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej.

Od lat w mieście sukcesywnie są remontowane i zagospodarowane kolejne odcinki terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy. Ten nowo zrewitalizowany rozciąga się od Mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej w śródmieściu. To zadanie jako jeden z priorytetów wskazywali bydgoszczanie w spotkań i konsultacji.

Pod mostem powstała wspólna ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano szerszą kładkę. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni. W ramach przedsięwzięcia powstało miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala zakaźnego, parking dla rowerów oraz taras widokowy. Zasadzono też drzewa, krzewy i rośliny ozdobne.

Na bulwarze zamontowano nowe ławki i oświetlenie. Jeszcze na etapie prac nad projektem uwzględniono połączenie nowej infrastruktury z planami pobliskiego Ronda Jagiellonów. Zarząd dróg projekt przebudowy bulwarów konsultował z działającą w mieście Radą ds. Estetyki i środowiskiem rowerzystów.

Inwestycja kosztowała 8,4 mln zł, z czego 4,7 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne.

Następnym odcinkiem bulwarów, który przejdzie rewitalizację będzie fragment od ul. Krakowskiej do ul. Żabiej. 

autor: Jerzy Rausz

rau/ jann/

Fot. Depositphotos

taurus_sea_power_390x100_gif_2020
sun_track

Dziękujemy za wysłane grafiki.