• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarze liczą na kontynuację umowy sponsorskiej z PGE

gs

30.11.2022 15:42 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarze liczą na kontynuację umowy sponsorskiej z PGE

Partnerzy portalu

Żeglarze liczą na kontynuację umowy sponsorskiej z PGE - GospodarkaMorska.pl
Mateusz Hanke. Fot. Bartosz Modelski / Polski Związek Żeglarski

"Tegoroczne sukcesy w najważniejszych imprezach odniesione przez biało-czerwonych dają nadzieję, że także i w kolejnych latach PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. będzie naszym sponsorem" - powiedział prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Polscy żeglarze przywieźli w 2022 roku z najważniejszych imprez 46 medali we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym 22 złote, 15 srebrnych oraz 9 brązowych.

Zadowolony z sukcesów żeglarzy był także przedstawiciel sponsora, dyrektor Departamentu Marketingu i Reklamy PGE Polskiej Grupy Energetycznej Zbigniew Kajdanowski.

"W 2020 roku podjęliśmy zadanie weryfikacji strategii sponsorskiej. Trochę to trwało, a chcemy być liderami zielonej zmiany. Woda i wiatr to żywioły, a dla nas źródło odnawialnej energii stąd sponsorowanie żeglarzy. Ich wyniki oceniamy niezwykle pozytywnie, liczymy, że współpraca będzie kontynuowana także w kolejnych latach" - powiedział Kajdanowski.

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) obroniła tytuł mistrzyni Europy w klasie ILCA 6, w rywalizacji ME w klasie iQFoil brąz przypadł Mai Dziarnowskiej (Sopocki Klub Żeglarski), natomiast Maciej Rutkowski (AZS Poznań) startujący w klasie iQFoil uplasował się na pierwszym miejscu w mistrzostwach świata cyklu PWA Windsurfing Tour w slalomie, a Julia Damasiewicz (AZS Poznań) została młodzieżową mistrzynią globu w Formule Kite.

Na czwartym miejscu w mistrzostwach świata klasy 49erFX znalazły się Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) oraz Sandra Jankowiak (YKP Gdynia).

Mistrzostwo świata w klasie 49er wśród juniorów przypadło żeglarzom AWFiS Gdańsk Mikołajowi Staniulowi oraz Jakubowi Sztorchowi, natomiast Gabriela Czapska i Hanna Rajchert wywalczyły srebrny medal MŚ juniorek w klasie 49erFX.

Spore zainteresowanie wśród kibiców żeglarstwa budzi rozwój eSailingu, wirtualne regaty znalazły się wśród pięciu najpopularniejszych sportów Olimpic Virtual Series. Są one także uzupełnieniem treningu żeglarskiego.

Jednym z czołowych polskich zawodników specjalizujących się w nowej klasie iQFoil, która zastąpiła dotychczasową RSX jest Radosław Furmański. W zawodach testowych przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Holandii uplasował się na trzecim miejscu, a mistrzostwa Europy ukończył na 15. miejscu.

"Deska zamiast zwykłego statecznika na jej końcu posiada hydroskrzydło, dzięki któremu generowana jest siła nośna i deska unosi się nad powierzchnią wody, do metra wysokości. Nowy sprzęt jest dużo szybszy od poprzedniego i bardziej widowiskowy" - powiedział PAP 26-letni Furmański trenujący w klubie AZS AWFiS Gdańsk.

Przygodę z tym sportem Furmański rozpoczął w 2008 roku w Dobrzyńskim Klubie Żeglarskim idąc w ślady starszego brata.

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest również sponsorem polskich związków; kajakowego i pływackiego.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.