• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarskie mistrzostwa Europy w klasie Laser przeniesione na październik

zk

08.04.2021 15:29 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarskie mistrzostwa Europy w klasie Laser przeniesione na październik

Partnerzy portalu

Żeglarskie mistrzostwa Europy w klasie Laser przeniesione na październik - GospodarkaMorska.pl
Pixabay

Zaplanowane w bułgarskiej Warnie w dniach 15–22 maja żeglarskie mistrzostwa Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn zostały ze względu na pandemię COVID-19 przeniesione na październik. Dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Organizatorzy regat poinformowali, że podejmując tę decyzję wzięli pod uwagę ogólną sytuację w Europie, która zmaga się z trzecią falą pandemii oraz restrykcje jakie wprowadziły poszczególne kraje. Podkreślili, że obecnie nie ma gwarancji bezpiecznego przeprowadzenia zawodów, a także udziału w nich wszystkich zawodników.

Impreza przeniesiona została na październik, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany. Wszystko zależy, czy odbędą się zaplanowane w dniach 10-17 października w Shoreacres w Stanach Zjednoczonych mistrzostwa świata kobiet w klasie Laser Radial. Decyzja w tej kwestii ma zapaść w sierpniu. W MŚ w klasie Laser Standard mężczyźni ścigać się będą od 9 do 16 września w Barcelonie.

W zeszłym roku mistrzostwa Starego Kontynentu w klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet i mężczyzn rozegrane zostały w październiku w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Te zawody miały się pierwotnie odbyć w Kalamacie, ale ostatecznie Grecy zrezygnowali z ich organizacji. W Polsce rywalizowało 263 żeglarzy z 43 krajów.

W Gdańsku brązowy medal wywalczyła Agata Barwińska (MOS SSW Iława), ale na igrzyskach w Tokio wystartuje 14. w klasyfikacji generalnej ME Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice).

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.