• <

Wynik wyszukiwania - "zsm" - Wiadomości

Morska Energetyka Wiatrowa - nowy kierunek studiów drugiego stopnia na UMG

Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni trwa rekrutacja elektroniczna na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa. To nowy kierunek, otworzony w odpowiedzi na potrzeby europejskiego i globalnego rynku pracy, wynikające z transformacji energetycznej światowej gospodarki.
23.01.2024

Bruntons zajmie się dystrybucją i obsługą portfolio Thordon Bearings

Wiodący pionier w dziedzinie uszczelnień i łożysk, Thordon Bearings, wyznaczył jednego z najbardziej znanych na świecie producentów śmigieł na swojego nowego dystrybutora w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Bruntons Propellers będzie reprezentować Thordon Bearings w całym kraju od 1 stycznia 2024 roku.
09.01.2024

Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Już w przyszłym tygodniu po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zgromadzi przedstawicieli przemysłu offshore wind z całej Europy w Gdyni – sercu bałtyckiej gospodarki morskiej. Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies stała się nieodłącznym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem sektora MEW w naszym regionie.
12.09.2023

Ostatnie pożegnanie Zygmunta Śmigielskiego

Morska Agencja Gdynia poinformowała, że 30 czerwca w wieku 81 lat zmarł wieloletni prezes firmy Zygmunt Śmigielski.
05.07.2023

Thordon modernizuje zbiorniki rurociągów SUMED

Egipski operator rurociągu SUMED, Arab Petroleum Pipeline Company (SUMED), zakończył konwersję wału ogonowego na system łożysk smarowanych wodą morską SXL firmy Thordon dla siedmiu specjalnych łodzi serwisowych do cumowania jednopunktowego (SPM).
26.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Chcą odbudować tradycje stoczniowe Pomorza Środkowego

Jedna z największych szkół średnich w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym łączą siły, by otworzyć przed młodymi ludźmi nowe perspektywy rozwoju oraz odbudować tradycje stoczniowe na Pomorzu Środkowym. W słupskim Mechaniku we wrześniu ruszy klasa, w której kształcić będą się przyszli specjaliści od budowy jachtów i łodzi. Nauka będzie realizowana we współpracy z firmą Markos, która specjalizuje się w ich produkcji.
28.03.2023

RWE i DNV zbadają wpływ dużych klastrów offshore wind na inne farmy wiatrowe

Niemiecki deweloper morskich farm wiatrowych RWE we współpracy z ekspertami DNV zbada wpływ dużych morskich elektrowni wiatrowych na funkcjonowanie i wydajność innych elektrowni wiatrowych, której znajdą się w ich pobliżu.
22.03.2023

Kurs na port w Maladze. Erasmus + w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

W Zespole Szkół Morskich w Gdańsku zakończyła się kolejna zagraniczna praktyka w ramach projektu Erasmus+. Edycja pod nazwą Kurs na port w Maladze to ogromny sukces zespołu projektowego, opiekunów, ale przede wszystkim uczniów.
20.02.2023

Erasmus+ w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

Praktyki zagraniczne to duża szansa dla młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie będą zasilać rynek pracy. Umiejętności i wymagania, jakie obecnie są stawiane przed pracownikami, nie zawsze można zweryfikować w szkolnych murach. Dlatego Zespół Szkół Morskich w Gdańsku kładzie duży nacisk na praktyki nie tylko w Polsce.
19.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Morska energetyka wiatrowa staje się racją stanu

Do wybudowania morskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku w pożądanej wielkości potrzebujemy przyspieszenia działań regulacyjnych, administracyjnych, projektowych i inwestorskich - wskazywał Michał J. Kołodziejczyk, prezes zarządu Equinor Polska podczas konferencji Offshore Wind Poland 2022.
18.11.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Naukowcy odkryli najbardziej rozległy koralowiec Wielkiej Rafy

Najbardziej rozległy koralowiec Wielkiej Rafy ma szerokość 10 metrów, liczy ponad 400 lat i przetrwał już osiemdziesiąt silnych cyklonów. Odkryli i opisali go naukowcy z James Cook University.
24.08.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Jak pandemiczny rok wpłynął na środowisko morskie?

Bałtyckie plaże przeżywały w tym roku niespotykane oblężenie. Z powodu pandemii, która zamknęła nas w kraju, przypomnieliśmy sobie, jak piękne jest polskie wybrzeże. Jak ten niespotykany rok wpłynął na środowisko morskie?
15.02.2021

Ireneusz Zyska: transformacja energetyczna to szansa dla polskiej gospodarki (wywiad)

Prezentujemy wywiad z wiceministrem ds. klimatu Ireneuszem Zyską na temat polskiej transformacji energetycznej, przeprowadzony przez Mariusza Marszałkowskiego z Instytutu Jagiellońskiego.
25.01.2021

MP w sprincie za nami, przed nami Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich

Już dzisiaj prawie 300 zawodników i zawodniczek rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Bazą regat będą ośrodki Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku i AZS COSA Górki Zachodnie.
18.09.2020

Londyn - ostatni port w Rejsie Niepodległości

"Dar Młodzieży" wraca do domu! Ostatnim przystankiem na trasie historycznej wokółziemskiej podróży jest port - legenda. Londyn - historyczna, morska stolica świata - miejsce najdobitniej uzasadniające rzymską maksymę - navigare necesse est.
17.03.2019

Brudziński do związkowców: Piłka po waszej stronie

Kiedy nasi poprzednicy obcinali uposażenie funkcjonariuszy, protestów nie było, kiedy my znajdujemy środki i mamy wolę porozumienia, Wy protestujecie. Panowie związkowcy piłka po Waszej stronie - napisał w środę na Twitterze do związkowców ze służb mundurowych szef MSWiA Joachim Brudziński.
26.09.2018

Związkowcy ze straży granicznej chcą rozszerzenia propozycji MSWiA

NSZZ Funkcjonariuszy Służby Granicznej chce rozszerzenia i doprecyzowania propozycji porozumienia, jaką przekazało związkowcom MSWiA - poinformował w środę przewodniczący zarządu głównego NSZZ FSG Marcin Kolasa. Uchwała ma jeszcze w środę trafić do ministra.
26.09.2018

Brudziński do służb: Nasze propozycje czekają na waszą akceptację

Nasze propozycje czekają na waszą akceptację – zwrócił się we wtorek do służb szef MSWiA Joachim Brudziński. Wśród propozycji znalazły się: dodatkowa podwyżka, płatne nadgodziny, pełnopłatne zwolnienia lekarskie i ustępstwa związane z wiekiem emerytalnym.
26.09.2018

Bez porozumienia ws. postulatów związkowców służb mundurowych

W piątek w MSWiA odbyło się spotkanie ministra Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Jak podał szef Federacji Rafał Jankowski, nie doszło do porozumienia w sprawie postulatów zgłaszanych przez związkowców.
22.09.2018

MSWiA: Trwają rozmowy ze związkowcami służb mundurowych

Trwają rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych - poinformowało we wtorek MSWiA. Podczas spotkania omówiono postulaty związkowców. Kolejne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
01.08.2018

Protest służb mundurowych; do policjantów dołączą m.in. straż graniczna i służba więzienna

Protest służb mundurowych rozszerzy się o funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej - poinformował w środę PAP przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa.
11.07.2018

Technik budowy jednostek pływających i monter kadłubów. Nowe kierunki w ZSM w Świnoujściu

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu będzie kształcił przyszłych stoczniowców. Ruszył nabór na dwa nowe kierunki: technik budowy jednostek pływających i monter kadłubów. Aby nauka mogła się rozpocząć, potrzeba co najmniej 20 chętnych.
21.06.2018

Dni otwarte w Zespole Szkół Morskich

Gimnazjalistów, którzy chcieliby w przyszłości związać się z gospodarką morską i nie tylko zapraszamy na dni otwarte, podczas których będzie można poznać ofertę edukacyjną szkoły, w tym atrakcyjny program praktyk, a także ofertę przyszłych pracodawców oraz dalsze możliwości nauki na uczelniach wyższych.
16.05.2018

Darłowo: Po wypadku w Słowinie żałoba w Zespole Szkół Morskich

W środę w Zespole Szkół Morskich w Darłowie żałoba po tragicznym wtorkowym wypadku w Słowinie. Prawdopodobnie potrwa do końca tygodnia – poinformował wicekurator zachodniopomorskiej oświaty Robert Stępień, który brał udział w nadzwyczajnej radzie pedagogicznej w ZSM.
18.04.2018

Darłowo: Nowoczesne kształcenie nawigatorów dzięki dotacji z RPO

Ponad 1,3 mln zł dotacji z RPO przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego sławieńskiemu starostwu, które kupiło do Zespołu Szkół Morskich (ZSM) w Darłowie wysokiej klasy sprzęt nawigacyjny i doposażyło pracownię ratownictwa morskiego. Umowę podpisano w czwartek w ZSM.
15.03.2018

Enamor z dostawą symulatora nawigacyjnego i GMDSS do Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

Enamor z dostawą symulatora nawigacyjnego i GMDSS do Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Uroczyste przekazanie nastąpiło 19 lutego w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Na zaproszenie dyrektor ZSM Magdaleny Miszke w uroczystości wzięli udział przedstawiciele: władz lokalnych, kuratorium oświaty, Urzędu Morskiego w Słupsku, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Specjalne podziękowania otrzymali Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński, oraz prezes firmy ENAMOR Maciej Rek.
26.02.2018

50-lecie istnienia Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, wzięła udział w uroczystych obchodach 50-lecia powstania Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.
27.05.2017

Wyrusz w rejs z Zespołem Szkół Morskich

We wtorek, 10 stycznia w Zespole Szkół Morskich (ul. Wyzwolenia 8) o godz. 11:00 rozpocznie się dzień zawodowca "Z nami po wiedzę i zawód", czyli dzień otwarty, podczas którego będzie można poznać ofertę edukacyjną szkoły, w tym atrakcyjny program praktyk, a także ofertę przyszłych pracodawców oraz dalsze możliwości nauki na uczelniach wyższych.
04.01.2017

Nowe stanowiska laboratoryjne w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu wzbogacił bazę dydaktyczną o stanowisko laboratoryjne do chłodnictwa i klimatyzacji oraz stanowisko do regulacji presostatów i temperatury czynnika chłodzącego.
14.12.2016

Żegluga – niezbędna dla świata – Światowy Dzień Morza (wideo)

„Żegluga – niezbędna dla świata” to temat przewodni tegorocznego Światowego Dnia Morza (World Maritime Day). Z tej okazji szwedzki operator Stena Line przygotował 2-minutowy film pokazujący, w jaki sposób przewoźnik promowy na przestrzeni lat zyskiwał znaczenie na globalnym rynku.
29.09.2016

Morskie manewry w szkolnej klasie

W gdańskim Zespole Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte otwarta została pracownia symulacyjna, w której uczniowie, jak profesjonalni nawigatorzy, będą sterować statkiem i nadawać sygnały alarmowe o niebezpieczeństwie.
09.10.2015

Gdańszczanie na praktykach w morzu

„Dar Młodzieży” - żaglowiec szkolny Akademii Morskiej w Gdyni po prawie 1,5 miesięcznej nieobecności powrócił do macierzystego portu. A wraz z nim 70. uczniów Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku, którzy na tej jednostce odbywali morskie praktyki zawodowe.
28.04.2015

Hydrobudowa przebuduje nabrzeża w Darłowie

Ogłoszony powtórnie przez Urząd Morski w Słupsku przetarg na przeprowadzenie prac remontowych i przebudowę nabrzeży Parkowego i Skarpowego w Porcie Darłowo wygrała Hydrobudowa Gdańsk S.A.
03.04.2012

Zamiana w Finnlines

Grupa Finnlines zdecydowała się na wprowadzenie zmiany w swojej flocie. Dotychczas pomiędzy Travemünde a Malmö pływała jednostka Finnsailor, zaś trasę Kapellskär - Naantali obsługiwał Finneagle. Obecnie promy te zamieniono. Choć nie jest to wielka zmiana, to jednak stanowi doskonałą okazję, by przyjrzeć się bliżej tym trasom.
11.10.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.