• <

Wynik wyszukiwania - "totalenergies" - Wiadomości

Największa morska farma wiatrowa w Szkocji jest już w pełni operacyjna

Morska farma wiatrowa Seagreen, położona około 27 km od wybrzeża Angus na szkockim Morzu Północnym, ustanawia nowy standard w dziedzinie zrównoważonej produkcji energii dla kraju.
11.02.2024

BP i TotalEnergies wygrywają aukcję na niemieckie dzierżawy pod morskie farmy wiatrowe o wartości 14 mld dolarów

BP zabezpieczyło dzierżawy w dwóch lokalizacjach na Morzu Północnym u wybrzeży wyspy Helgoland, płacąc łącznie 7,5 mld dolarów. Według BP, lokalizacje te mają łączny potencjał wytwórczy ok. 4 GW. Prawie podwoją możliwości morskiej energetyki wiatrowej BP, a po uzyskaniu pozwolenia i wybudowaniu będą pierwszymi tego rodzaju projektami firmy w Niemczech. Z kolei TotalEnergies zabezpieczył pozostałe dwie lokalizacje za łączną kwotę 6,5 miliarda dolarów.
13.07.2023

TotalEnergies i ENI przekazały udziały Qatar Energies

Francuskie TotalEnergies i pochodząca z Włoch ENI przekazały wczoraj, że zakończyły przekazywanie udziałów w polu wydobywczym katarskiej energetycznej spółce QatarEnergy.
30.01.2023

TotalEnergies zainwestuje miliard dolarów w ropę z Brazylii

Francuski koncern TotalEnergies zatwierdził dziś ostateczną decyzję inwestycyjną na rozwój projektu olejowego w basenie Santos, 300 km od linii brzegowej Brazylii.
16.01.2023

Rafinerie zapowiadają strajki przeciw reformie emerytalnej we Francji

Francuska centrala związkowa CGT wezwała w czwartek do strajku rafinerie, które mają stanąć 26 stycznia na 48 godzin i 6 lutego na 72 godziny. Protesty przeciw reformie emerytalnej zapowiadają pracownicy kolei, metra, transportu miejskiego i drogowego, a nawet ministerstwa spraw zagranicznych.
12.01.2023

TotalEnergies ze wzrostami dzięki LNG

Francuska grupa paliwowa TotalEnergies ogłosiła w czwartek rekordowy zysk netto w wysokości 6,6 mld dol. w III kwartale, tj. o 43 proc. więcej niż w III kwartale 2021 roku. Zysk wypracowano dzięki działalności związanej z eksploatacją i sprzedażą gazu LNG.
27.10.2022

Grecja zabezpiecza się gazem z TotalEnergies

Największy dostawca gazu w Grecji, firma DEPA, podpisała kontrakt na 10 TWh LNG z francuskim koncercem TotalEnergies. Skroplony gaz ma zabezpieczyć krajowe dostawy na okres zimowy. Decyzję ogłosił dziś grecki minister energii.
29.09.2022

Kamień milowy SSE i TotalEnergies w budowie Seagreen

SSE Renewables i TotalEnergies zainstalowały ponad 50 fundamentów na morskiej farmie wiatrowej Seagreen, u wybrzeży wschodniej Szkocji, której docelowa szacowana moc to 1100 MW.
04.09.2022

Pierwsza na świecie komercyjna umowa dotyczącą transgranicznego transportu i składowania CO2 podpisana

TotalEnergies w poniedziałek 29 sierpnia ogłosił w swoim komunikacie podpisanie umowy pomiędzy Northern Lights i Yara na transport i składowanie CO2 wychwyconego z Yara Sluiskil - fabryki amoniaku i nawozów sztucznych w Holandii. Jest to pierwsza na świecie komercyjna umowa dotyczącą transgranicznego transportu i składowania CO2.
31.08.2022

Francja. "Le Monde": mimo nacisków koncern TotalEnergies pozostaje w Rosji

Mimo presji opinii publicznej koncern TotalEnergies pozostaje w Rosji jako jedyna francuska grupa energetyczna. Sprzedaż akcji w spółce Terneftegaz, wydobywającej gaz ze złoża Termokarstowoje, nie oznacza rezygnacji z aktywności firmy w Rosji i zysków – pisze w poniedziałek dziennik „Le Monde”.
29.08.2022

TotalEnergies sprzedał rosyjskiemu Novatekowi swoje akcje w spółce wydobywającej gaz w Rosji

Francuski koncern energetyczny TotalEnergies poinformował w piątek o zawarciu z rosyjskim partnerem Novatek porozumienia, w ramach którego przekaże mu swoje udziały w spółce Terneftegaz, wydobywającej gaz ze złoża Termokarstowoje w Rosji.
26.08.2022

Francja. "Le Monde": Musimy przestać przymykać oczy na działalność TotalEnergies w Rosji

Musimy przestać przymykać oczy na działalność TotalEnergies w Rosji – pisze w czwartek w komentarzu redakcyjnym dziennik „Le Monde”, powołując się na swoje śledztwo wskazujące na udział francuskiego koncernu w dostawach paliwa dla rosyjskich samolotów bombardujących Ukrainę.
25.08.2022

O pół roku opóźni się wznowienie wydobycia gazu ziemnego z duńskiego złoża na Morzu Północnym

Wznowienie wydobycia gazu ziemnego z największego duńskiego złoża na Morzu Północnym będzie możliwe dopiero zimą przełomie 2023 i 2024 roku, a nie, jak planowano, w czerwcu 2023 roku - poinformowało w środę przedsiębiorstwo TotalEnergies. Jako powód podano zakłócenia w procesie budowy platformy.
03.08.2022

TotalEnergies dostarczy piąty terminal FSRU dla portu Lubmin w Niemczech

Francuski koncern TotalEnergies rozpoczął współpracę z niemiecką firmą Deutsche ReGas w celu szybkiego uruchomienia nowego terminalu FSRU w porcie Lubmin w Niemczech. Partnerzy planują uruchomić go w grudniu 2022 roku.
21.07.2022

Spółki naftowe rozważają wspólną budowę pływającej farmy wiatrowej o mocy 1 GW

Norweski gigant energetyczny Equinor oraz partnerzy - Petoro, TotalEnergies, Shell i ConocoPhillips – rozważają budowę pływającej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1 GW u wybrzeży zachodniej Norwegii.
30.06.2022

Koncerny energetyczne wycofują się z Rosji, jeden zostaje

BP, Shell, Exxon i Equinor już ogłosiły, że zawieszają lub całkowicie likwidują swoje działania w Rosji. Rosyjskiego rynku nie zamierza opuścić TotalEnergies.
08.03.2022

TotalEnergies i Simply Blue Group chcą podbić rynek offshore wind w USA

Koncern energetyczny TotalEnergies oraz deweloper morskich farm wiatrowych Simply Blue Group powołały spółkę joint venture TotalEnergies SBE US, której celem jest uwolnienie potencjału pływających morskich elektrowni wiatrowych w Stanach Zjednoczonych.
16.10.2021

Shell wraz z partnerami zamawia pierwsze gazowce do przewozu CO2 napędzane LNG i wspomagane wiatrem

Northern Lights, spółka joint venture Shella zawiązane z głównymi firmami energetycznymi Equinor i TotalEnergies, złożyła zamówienie na dwa gazowce CO2 napędzane LNG i wspomagane wiatrem w chińskim Dalian Shipbuilding Industry Co. (DSIC).
12.10.2021

TotalEnergies rozważa zakup udziałów w farmie Dogger Bank na Morzu Północnym

Francuski koncern naftowy TotalEnergies chce rozbudować niskoemisyjne portfolio inwestycyjne. Na celowniku jest morska energetyka wiatrowa, a dokładniej jedna z największych farm na Morzu Północnym. TotalEnergies SE rozważa objęcie 20 proc. udziałów w trzecim etapie budowy farmy Dogger Bank.
10.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.