• <

Wynik wyszukiwania - "ratownicy" - Wiadomości

Śmierć i narodziny na promie

Personel i pasażerowie promu Mega Andrea zapamiętają ostatni rejs do końca życia. Jednej nocy doszło do narodzin i śmierci.
31.08.2023

Bardzo trudne warunki na mazurskich jeziorach, ratownicy apelują, by nie wypływać

Na mazurskich jeziorach panują w niedzielę bardzo turdne warunki - wieje z siłą 7 do 8 w skali Beauforta. Na Niegocinie doszło do wypadku - żeglarz wypadł za burtę, w ostatniej chwili podjęli go świadkowie, trafił do szpitala - poinformował PAP Mauriusz Raubo z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
06.08.2023

Ratownicy o zakwicie sinic: ludzie nie chcą się kąpać w wodzie, która przypomina zupę ogórkową

Jeżeli ktoś chce popełnić ten błąd i spróbuje kąpieli z sinicami, to ratownicy są na to przygotowani. Podpływają łodzią i ostrzegają, czym to się może skończyć. Na szczęście ludzie nie chcą się kąpać w wodzie, która konsystencją przypomina zupę ogórkową, mówią woprowcy.
13.07.2023

Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

Załoga jednostki pływającej SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 5 czerwca pospieszyła w rejon Zatoki Wrzosowskiej, gdzie na mieliźnie ugrzązł wycieczkowiec ze 103 osobami na pokładzie.
06.06.2023

Na Mazurach sporo żeglarzy, MOPR interweniował dwa razy

Na mazurskich jeziorach wypoczywało w sobotę wielu żeglarzy, sprzyjała im słoneczna pogoda i umiarkowany wiatr. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) interweniowali w sobotę dwa razy.
27.05.2023

Nurkowie z Hiszpanii ocaleni przez gdańskich ratowników

Trzech nurków z Hiszpanii uratowali ratownicy MSPiR w nocy soboty na niedzielę w rejonie Górek Zachodnich. Motorówka nurków miała awarię i nie mogli wrócić na brzeg.
15.01.2023

Ratownik z karetki wodnej: wzywają nas do złamań i udarów słonecznych

Kierownik zespołu karetki wodnej ratownictwa medycznego na Zalewie Zegrzyńskim Paweł Świniarski z pokładu pływającego ambulansu o swojej pracy, letnich zagrożeniach i o tym, że najczęstszym wakacyjnym urazem jest ten po poślizgnięciu się na mokrym.
16.07.2022

Zachodniopomorskie. Nie wszystkie wyznaczone nadmorskie kąpieliska będą strzeżone od 1 lipca

Przez niedobór ratowników nie wszystkie wyznaczone przez gminy nadmorskie kąpieliska będą strzeżone od 1 lipca, gdy nad Bałtykiem rusza pełnia sezonu turystycznego. Jedno lub dwa stanowiska ratownicze ruszą z lekkim poślizgiem, m.in. w gminie Mielno oraz w Darłowie i Kołobrzegu.
01.07.2022

Kujawsko – pomorski WOPR z nowym sprzętem i programem szkoleń

Do 7. jednostek wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego (WOPR) trafił sprzęt o wartości blisko 300 tysięcy złotych. Wśród nich znalazły się łodzie wiosłowe, defibrylatory, zestawy fantomów do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej, deski do ratowania tonących, liny i rzutki ratownicze.
19.03.2021

Ratownicy w większej obsadzie na plażach w Gdańsku. Z początkiem wakacji ruszają wszystkie kąpieliska

Tegoroczny sezon kąpieliskowy w Gdańsku rozpoczął się już 1 czerwca, na strzeżonej plaży przy molo w Brzeźnie. W szczycie sezonu ratownicy strzegą 1400 m linii brzegowej. Kolejne kąpieliska są uruchamiane przez zarządzający plażami Gdański Ośrodek Sportu sukcesywnie. Kolejny - 1 lipca.
30.06.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.