• <
Baltexpo2023_duży

Na Mazurach sporo żeglarzy, MOPR interweniował dwa razy

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Na Mazurach sporo żeglarzy, MOPR interweniował dwa razy

Partnerzy portalu

mazurskie ochotnicze pogotowie ratunkowe

Na mazurskich jeziorach wypoczywało w sobotę wielu żeglarzy, sprzyjała im słoneczna pogoda i umiarkowany wiatr. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) interweniowali w sobotę dwa razy.

Dyżurny MOPR Radosław Wiśniewski poinformował PAP, że w sobotę ratownicy wypływali do dwóch zdarzeń: na Niegocinie zepsuła się łódź motorowa, a na Śniardwach jacht, na którym znajdowało się sześć osób, zaczął nabierać wody.

"W związku z tym, że do interwencji na Śniardwach, do której doszło na wysokości miejscowości Nowe Guty, bliżej mieli koledzy z Mazurskiej Służby Ratunkowej interwencję tę podejmowaliśmy wspólnie, wszystko przebiegło pomyślnie" - poinformował PAP Wiśniewski.

Dyżurny MOPR powiedział PAP, że w sobotę na mazurskich jeziorach pływało sporo jachtów. Panowały dobre warunki pogodowe: sobota była słoneczna, ciepła, wiał umiarkowany wiatr. Temperatura wody w mazurskich jeziorach wynosi kilkanaście stopni, w Niegocinie - 14 stopni C.

Od wtorku na mazurskich jeziorach rozgrywane są kolejne regaty. 

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ pat/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.