• <

Wynik wyszukiwania - "mazury" - Wiadomości

Bardzo trudne warunki na mazurskich jeziorach, ratownicy apelują, by nie wypływać

Na mazurskich jeziorach panują w niedzielę bardzo turdne warunki - wieje z siłą 7 do 8 w skali Beauforta. Na Niegocinie doszło do wypadku - żeglarz wypadł za burtę, w ostatniej chwili podjęli go świadkowie, trafił do szpitala - poinformował PAP Mauriusz Raubo z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
06.08.2023

Ojciec pozwolił 7-latkowi na samodzielne pływanie skuterem wodnym

46-letni mieszkaniec Białegostoku, który chciał nauczyć 7-letniego syna pływania skuterem wodnym i pozwolił mu samodzielnie korzystać z tego sprzętu odpowie przed sądem rodzinnym. Do tej lekkomyślnej zabawy doszło na jez. Tałty na Mazurach. Osoby obserwujące tę sytuację zawiadomiły policję wodną.
18.07.2023

Wody Polskie: susza hydrologiczna przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach

Susza hydrologiczna i meteorologiczna jest przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach. Woda w akwenach nie jest uzupełniana przez opady deszczu. Do obniżania się stanu wód przyczyniają się też bezśnieżne zimy, poinformowały PAP Wody Polskie.
10.07.2023

Rusza koszenie dna Łyny - utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy

Od poniedziałku planowane jest rozpoczęcie mechanicznego koszenia dna rzeki Łyny, które obejmie odcinek od Olsztyna do Bartąga - zapowiedziały Wody Polskie. Prace mogą powodować utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy.
02.07.2023

Remonty na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Utrudnienia dla żeglarzy

Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich trwa modernizacja stopnia wodnego w Kwiku, śluzy Guzianka I, jazu i śluzy w Karwiku. Remontowany jest także Kanał Szymoński i Łuczański. W tym sezonie żeglarze muszą liczyć się z utrudnieniami - poinformowały PAP Wody Polskie.
30.06.2023

Policyjni wodniacy rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim

Małopolscy policjanci rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa osób wypoczywających – oznajmił w środę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. Posterunek mieści się w miejscowości Świnna Poręba.
21.06.2023

Karetki wodne na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich w czwartek rozpoczęły pracę wodne karetki pogotowia. Będą służyły pomocą medyczną do końca września.
01.06.2023

Na Mazurach sporo żeglarzy, MOPR interweniował dwa razy

Na mazurskich jeziorach wypoczywało w sobotę wielu żeglarzy, sprzyjała im słoneczna pogoda i umiarkowany wiatr. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) interweniowali w sobotę dwa razy.
27.05.2023

PGE Dystrybucja udostępniła mapy dla mazurskich żeglarzy

PGE Dystrybucja udostępniła sternikom mapy szlaków żeglownych z naniesionymi liniami energetycznymi. To kontynuacja ubiegłorocznej kampanii służącej poprawie bezpieczeństwa żeglarzy na Mazurach i Suwalszczyźnie – podała spółka.
05.05.2023

Na jeziorze Nidzkim holowano oderwany pomost

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek na jeziorze Nidzkim w w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Od brzegu oderwał się pomost długości około 30 m i wadze kilku ton. Płynął on w głąb jeziora zagrażając żeglarzom. Niezbędna okazała się interwencja policyjnych wodniaków.
04.05.2023

Interwencje wobec pierwszych w sezonie pijanych sterników

Patrole wodne interweniowały wobec pierwszego w tym sezonie żeglarskim na Mazurach pijanego sternika i użytkownika roweru wodnego - podała we wtorek policja. Funkcjonariusze apelują do żeglarzy o zdrowy rozsądek i zapowiadają dalsze kontrole.
02.05.2023

Od piątku otwarcie dróg wodnych Systemu Wielkich Jezior Mazurskich

W piątek, 28 kwietnia zostaną otwarte dla żeglugi drogi wodne Systemu Wielkich Jezior Mazurskich - poinformowały Wody Polskie w komunikacie nawigacyjnym. Wskazano, że w nadchodzącym sezonie żeglarze nie będą mogli pływać po Kanale Łuczańskim ani korzystać ze śluz Karwik i Guzianka I.
27.04.2023

Wodne stacje paliw Orlenu gotowe do pracy

Z początkiem maja PKN Orlen uruchomi wodne stacje tankowania na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem. Oprócz paliwa będzie można w nich kupić produkty spożywcze i akcesoria do łodzi. W trosce o środowisko stacje wyposażono w rozwiązania techniczne zapobiegające m.in. rozlaniu paliwa do wody.
25.04.2023

Wiceminister Witkowski: należy wyposażyć mariny w instalacje do odbioru ścieków z łódek

Aby zapobiegać degradacji Wielkich Jezior Mazurskich, należy wyposażyć porty mazurskie w instalacje do przyjmowania ścieków z łódek - powiedział w środę wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Dodał, że do degradacji środowiska przyczynia się też słabo rozwinięta sieć kanalizacyjna.
30.11.2022

Koniec sezonu karetek wodnych na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Piątek był ostatnim dniem stacjonowania wodnych karetek pogotowia na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W tym roku ratownicy wypłynęli na wodę ponad 300 razy i udzielili pomocy 325 pacjentom. Pomocy kolejnym 321 osobom na wodzie udzieliły też załogi Mazurskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego (MOPR).
01.10.2022

Sezon żeglarski się rozkręca. Specjalna mapa skrzyżowań szlaków wodnych z liniami energetycznymi ma zwiększyć bezpieczeństwo żeglarzy

Ze statystyk Polskiego Związku Żeglarskiego wynika, że w Polsce żegluje ok. 4,3 mln osób, a szczególną popularnością cieszy się wśród nich Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Suwalszczyzna. Sezon żeglarski stopniowo się rozkręca, a przed jego szczytem PZŻ wspólnie z Grupą PGE wprowadziły dodatkowe środki na rzecz bezpieczeństwa i opracowały mapę miejsc, w których szlaki wodne krzyżują się z liniami energetycznymi. Ma ona przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa sterników i członków załóg jachtów. PGE podkreśla też, że system
06.05.2022

Rusza sezon na Mazurach. Policja radzi, jak zachować bezpieczeństwo na jeziorach

W sobotę rozpoczyna się sezon żeglarski na mazurskich jeziorach. Jak pokazuje doświadczenie ubiegłych sezonów, wielu żeglarzy wsiądzie na łodzie bez podstawowej znajomości zasad żeglowania i bez wiedzy o tym, co mają robić w razie zagrożenia. Policja apeluje, by przed wypłynięciem z portu zobaczyć chociaż, gdzie są środki ratunkowe.
30.04.2022

Do końca roku ma być konsultowany pomysł nowej drogi wodnej na Mazurach

Do końca bieżącego roku ma być konsultowany pomysł budowy nowej drogi wodnej na Wielkich Jeziorach Mazurskich tak, by można je było opłynąć pętlą - poinformował PAP poseł Wojciech Kossakowski z parlamentarnego zespołu zajmującego się tym zagadnieniem.
27.04.2022

Inspektorzy ochrony środowiska będą karać za cumowanie przy mazurskich wyspach

Inspektorzy ochrony środowiska będą mogli nakładać mandaty m.in. za cumowanie przy wyspach na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - wynika z projektu opublikowanego na stronach RCL.
21.02.2022

Dlaczego urlop na jachcie motorowo-spacerowym to znacznie ciekawsza opcja niż wynajem hotelu?

Odpoczynek na komfortowym jachcie motorowym posiadającym na wyposażeniu wszystko, co potrzebne do wygodnego życia, to przede wszystkim wolność. Dodatkowo takie jachty są bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie paliwa, ponieważ posiadają małe silniki o mocy od 20 KM do 45 KM. Podobnie jak w wypadku wynajmowania kamperów, czarter jachtów motorowych daje przeogromne możliwości eksplorowania wielu atrakcyjnych szlaków wodnych.
17.01.2022

Wody Polskie w 2022 roku będą kontynuować inwestycje na Mazurach

Wody Polskie zadeklarowały kontynuację w 2022 roku dużych inwestycji prowadzonych na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Łączny koszt prowadzonych na jeziorach i kanałach robót wynosi ponad 300 mln zł. Współfinansują je mazurskie samorządy z pieniędzy unijnych.
01.01.2022

Pętla Mazurska z dwoma tunelami pod wzniesieniem, koszty – 167 mln zł

Najbardziej optymalnym wariantem stworzenia Mazurskiej Pętli tj. połączeniem kilku osobnych teraz jezior tak, by weszły one w skład Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jest zbudowanie m.in. dwóch tuneli we wzniesieniu oddzielającym jeziora Tyrkło i Buwełno. Stworzenie tzw. Mazurskiej Pętli umożliwi przepłynięcie mazurskich jezior wkoło.
27.10.2021

Samorządowcy Warmii i Mazur chcą zwiększyć monitoring stanu jezior

Samorządowcy z Warmii i Mazur wyślą Radzie Dialogu Społecznego i administracji rządowej swoje uwagi o aktualnym stanie jezior i zarządzaniu nimi. W ocenie regionalnych polityków należy m.in. zwiększyć monitoring jezior i zaangażować środowiska lokalne w proces zarządzania i użytkowania akwenów.
10.10.2021

Kuter MOPR holował przez Szlak Wielkich Jezior trzykrotnie większą jednostkę

W poniedziałek 4-tonowy kuter MOPR holował przez pół Szlaku Wielkich Jezior 11,5-tonowy houseboat.
23.08.2021

Koniec remontu Kanału Grunwaldzkiego

Kanał Grunwaldzki na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich został wyremontowany. Prace trwały rok.
03.08.2021

Mazury. 5-letnie dziecko holowane za żaglówką zranione śrubą

Na jez. Bełdany 5-latka, która była ciągnięta na materacu za żaglówką została zraniona śrubą silnika. Sternikiem jachtu był jej ojciec, mieszkaniec woj. mazowieckiego. Dziewczynka ma złamaną nogę - podała PAP w niedzielę piska policja.
27.06.2021

PKN Orlen: Wkrótce ruszą sezonowe stacje nawodne na Mazurach, nad Bałtykiem i nad Zalewem Zegrzyńskim

PKN Orlen z początkiem maja uruchomi ponownie 6 swych stacji nawodnych dla żeglarzy i motorowodniaków, które zlokalizowane są na Mazurach, nad Morzem Bałtyckim i nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak podała spółka, obiekty te, oferujące oprócz paliw także artykuły spożywcze, będą czynne do września.
28.04.2021

Ruszył sezon żeglugowy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

We wtorek otwarto dla żeglugi szlak Wielkich Jezior Mazurskich - podały Wody Polskie. Podczas tegorocznego sezonu nawigacyjnego wodniacy muszą liczyć się z utrudnieniami z powodu trwających remontów kilku kanałów.
27.04.2021

Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego przez Covid-19 odwołane, ale majówka z imprezami

Od lat 1 maja uroczyście, na moście obrotowym w Giżycku, otwierano na Mazurach sezon żeglarski. W tym roku otwarcie sezonu ze względów pandemicznych zostało odwołane. Mimo to jeziora będą pełne żagli, a w małych portach odbędą się koncerty, jarmarki czy warsztaty.
25.04.2021

Mijający rok rekordowy pod względem inwestycji wodnych na Mazurach

Mijający rok był rekordowym pod względem inwestycji wodnych na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Do użytku oddano pierwszą w powojennych dziejach Mazur śluzę wodną Guzianka II, rozpoczęto także remont mazurskich kanałów.
26.12.2020

MOPR: na mazurskich jeziorach dużo żeglarzy, ale bezpiecznie

Po mazurskich jeziorach wciąż żegluje bardzo wiele osób, a w kilku miejscach rozegrano w sobotę także regaty. Mimo, że przez całą sobotę wiatr wiał z siłą 4-5 stopni w skali Beauforta ratownicy nie zanotowali poważnych wypadków.
12.09.2020

Na Mazurach bardzo udany sezon dla firm czarterowych - na jeziorach były tłumy

Właściciele jachtów, motorówek, houseboatów, na nawet małych łodzi i pontonów mogą zaliczyć te wakacje do najbardziej udanych od lat. Tłumy na jeziorach były tak wielkie, że na wodzie robiły się korki, a ruchem musiała kierować policja i ratownicy MOPR.
31.08.2020

Po mazurskich jeziorach grasują pijani sternicy

W czasie ostatniego weekendu na mazurskich jeziorach zatrzymano kilku pijanych sterników. Jeden był tak pijany, że skuterem wjechał w pomost - podała dziś policja.
17.08.2020

Motorówka zatonęła, bo załoga była za ciężka

Dziś na jeziorze Niegocin na 13 metrach głębokości zatonęła mała motorówka. Właściciel przyznał, że zabrał na jej pokład zbyt ciężką załogę. Nikomu nic się nie stało.
13.08.2020

Rozpoczyna się remont Kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Przemysław Daca, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie podpisał dziś umowę na modernizację trzech kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W jej ramach w ciągu 1,5 roku wyremontowany zostanie Kanał Mioduński, Kanał Grunwaldzki oraz Kanał Tałcki. Umowa opiewa na kwotę 65 mln zł.
28.07.2020

Postępowanie administracyjne dotyczące rejestracji platform bezpieczeństwa

Polski Związek Żeglarski wszczął postępowanie administracyjne dotyczące rejestracji tzw. platform bezpieczeństwa, które stanęły na mazurskich jeziorach.
20.07.2020

Biuro Żeglarskie Błękitny Piotruś

Patent żeglarski • Czarter jachtów • Rejsy morskie • Rejsy Mazury
Patent żeglarski • Czarter jachtów • Rejsy morskie • Rejsy Mazury

Aries Power Equipment Sp. z o.o.

Generalny Dystrybutor w Polsce HONDA POWER EQUIPMENT
Honda Marine,Silniki zaburtowe Honda,Honda BF 2,3,Honda BF 5,Honda BF 8,BF 10,Honda BF 15,BF 20,Honda BF 25,BF 30,Honda BF 40,BF 50,Honda BF 60,Honda BF 75,BF 90,Honda BF 115,Honda BF 135,BF 150,Honda BF 175,BF 200,BF 225,Pontony składane Honwave,Seria SE,Seria IE,Seria AE,Łodzie motorowe MAZURY,M 380 C,M 430 C,M 480 C,M 500 Open,M 500 Cabine,M 525 Open,M 550 PH,M 560 WA,M 670 S,M 700 CC,łodzie Hybrydowe BRIG,F 275/300/330/360,F 400/450 SPORT,F 400/450 DE LUXE,F 500 SPORT,F 500 DE LUXE,E 380,E 500,E 645,Łodzie dla służb,aluminiowe,aluminiowe - Jon,Łodzie Hybrydowe

Dziękujemy za wysłane grafiki.