• <

Wynik wyszukiwania - "markos" - Wiadomości

Śnięte ryby pod Wrocławiem. Czy katastrofa ekologiczna na Odrze może się powtórzyć?

Rośnie liczba śniętych ryb w zbiorniku Czernica pod Wrocławiem. W tym w starorzeczu Odry od połowy kwietnia szacuje się, że padło ich już około tony. Przyczyną jest produkcja toksyn przez złote algi, a ich intensywne namnażanie się w ostatnim czasie jest obserwowane również na Kanale Gliwickim.
08.05.2023

Chcą odbudować tradycje stoczniowe Pomorza Środkowego

Jedna z największych szkół średnich w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym łączą siły, by otworzyć przed młodymi ludźmi nowe perspektywy rozwoju oraz odbudować tradycje stoczniowe na Pomorzu Środkowym. W słupskim Mechaniku we wrześniu ruszy klasa, w której kształcić będą się przyszli specjaliści od budowy jachtów i łodzi. Nauka będzie realizowana we współpracy z firmą Markos, która specjalizuje się w ich produkcji.
28.03.2023

Wydziałowe Targi Pracy TARGOiOWISKO 2023 na Politechnice Gdańskiej

Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zapraszają na TARGOiOWISKO 2023 – Wydziałowe Targi Pracy, które odbędą się 5 kwietnia, w godz. 10:00-14:00, w budynku Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (parter i I piętro). Podczas targów przedstawiciele firm przedstawią oferty praktyk studenckich, pracy oraz staży.
27.03.2023

Markos w służbie polskiej obronności. Tu powstawały łodzie dla słynnego Ślązaka

W swojej 30 – letniej historii MARKOS zdążył już zapisać się również w historii polskiej marynarki wojennej. W lipcu minęło siedem lat od chwili zwodowania jednostki ORP Ślązak – sztandarowego projektu krajowego przemysłu zbrojeniowego, w którym uczestniczyła firma z Głobina. To właśnie tutaj wyprodukowane zostały dwie łodzie typu RIB, które trafiły na wyposażenie Ślązaka. Jednak historia ich stworzenia wymagała zastosowania zaawansowanych na tamten czas rozwiązań, które sprawiły, że żadna inna firma w kraju nie odważyła się im s
28.07.2022

Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez Markos

O sile i dynamice produkcji mieszczącej się w Głobinie firmy Markos najlepiej świadczy fakt, że mury zakładu opuścił właśnie tysięczny egzemplarz łodzi produkowanej dla fińskiej marki Axopar! W ciągu ostatnich trzech lat kooperacja obydwu firm zaowocowała nasyceniem światowego rynku łodzi motorowych o luksusowe modele stanowiące synonim perfekcji, staranności wykończenia i komfortu.
30.06.2022

Światowa premiera wyprodukowanej w Markos łodzi odbędzie się w Cannes

Łodzie z MARKOS-u będą prezentowane w Cannes – stolicy europejskiego luksusu i filmu. W czasie tegorocznej edycji Cannes Boat Show 2022 turyści oraz dealerzy będą świadkami premiery Axopar 45, której pierwsze egzemplarze właśnie produkowane są w MARKOS. Między innymi te ustalenia zapadły w czasie wczorajszej wizyty w Głobinie ścisłego kierownictwa firmy Axopar – światowego potentata produkcji łodzi motorowych.
10.06.2022

Pomorze Środkowe chce wskrzeszać tradycje stoczniowe. W siedzibie firmy Markos podpisano list intencyjny

Ideę wskrzeszenia tradycji stoczniowych w regionie słupskim chce wspólnie realizować pięć instytucji z Pomorza Środkowego. Dwie szkoły, dwa samorządy oraz firma Markos podpisały dziś (1.03) list intencyjny w tej sprawie. Podpisy pod dokumentem o współpracy złożyli prezes zarządu Markos Cezary Koseski, starosta słupski Paweł Lisowski, burmistrz Ustki Jacek Maniszewski oraz dyrektorzy Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.
01.03.2022

Markos udoskonala procesy produkcyjne w trosce o stan środowiska

Nawet kilka tysięcy litrów wody tygodniowo uda się zaoszczędzić w wyniku nowych rozwiązań wprowadzonych w firmie Markos. Od 20 stycznia podczas procesu sprawdzania szczelności elementów montowanych na łodziach wykorzystywany jest specjalny zamknięty system obiegu wody. Pomysłodawcami i wykonawcami projektu są sami pracownicy.
21.01.2022

Polska firma współpracuje przy tworzeniu rewolucyjnej fermy rybnej w Norwegii

Duży udział w powstawaniu na terenie Norwegii rewolucyjnej fermy rybnej ma firma Markos z Głobina. To właśnie pod Słupskiem powstają specjalistyczne konstrukcje z laminatu, które znajdą zastosowanie w hodowli łososia opartej na innowacyjnych technologiach. Kolejne egzemplarze transportowane są na bieżąco na północne wybrzeże Norwegii. Rozpoczął się właśnie ostatni etap zaopatrywania tego projektu.
14.01.2022

Łodzie o wyjątkowym przeznaczeniu powstają w podsłupskim Głobinie

Od kilkunastu lat firma Markos z Głobina w swoim szerokim portfolio ma budowę łodzi ratowniczych i ratunkowych. To jednostki o szczególnym znaczeniu. Wożone na statkach jak również ulokowane na platformach wiertniczych, wykorzystywane są w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pasażerów i załogi. Modele produkowane w Głobinie wykorzystywano już między innymi w czasie głośnych działań ratowniczych między innymi w Zatoce Meksykańskiej czy na Morzu Śródziemnym.
28.12.2021

Markos spełnia wymogi ISO 9001:2015

System zarządzania funkcjonujący w firmie Markos został po raz kolejny pomyślnie zweryfikowany przez audytorów ISO 9001:2015. Firma tym samym utrzymała najwyższy standard w obszarze produkcji łodzi, statków, jednostek morskich, konstrukcji lądowych i innych elementów ze zbrojonego laminatu.
07.12.2021

Markos z wyróżnieniem Firma Dobrze Widziana

30 listopada w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Firma Dobrze Widziana”. Business Centre Club wyróżniło w tym roku firmę Markos za działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Z rąk organizatorów wyróżnienie odebrał zastępca Dyrektora Naczelnego firmy Szymon Koseski.
01.12.2021

Markos z rekordową sprzedażą do Holandii

Październik był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży na rynek holenderski łodzi produkowanych przez firmę Markos. Tylko w ciągu miesiąca trafiło tam 40 jednostek łodzi turystycznych.
10.11.2021

Markos zwiększy produkcję

Nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych otworzy już wkrótce firma MARKOS na terenie swojego zakładu w Głobinie. Wyposażona w nowoczesny sprzęt ma zapewnić firmie jeszcze większe możliwości produkcyjne oraz umożliwić ofensywę na rynek związany z budową morskich farm wiatrowych.
24.09.2021

Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival [foto, wideo]

Słońce, woda i piękne łodzie - czego chcieć więcej? W miniony weekend odbyła się wystawa luksusowych jachtów Polboat Yachting Festival. Przy kejach Marina Yacht Parku w Gdyni podziwiać można było cały przekrój nowoczesnych łodzi od wystawców przybyłych z całej Polski i z zagranicy.
23.08.2020

Najlepsze polskie jachty w nowej marinie w Gdyni - wkrótce POLBOAT Yachting Festival

Polski przemysł jachtowy jest doceniany na całym świecie. Naszą specjalnością są łodzie motorowe do 11 m z silnikiem zaburtowym. W tym segmencie Polska jest europejskim liderem i zajmuje drugie miejsce na świecie, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym. Polski przemysł znany jest również z produkcji jachtów żaglowych oraz jednostek luksusowych, wielokrotnie nagradzanych na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. Teraz wszystko to, co najlepsze, będzie można zobaczyć w jednym miejscu i czasie — podczas POLBOAT YACHTING FESTIV
13.08.2020

W czwartek w Gdyni rozpoczynają się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”

W Marinie Gdynia w dniach 18-21 lipca 2019 r. odbędą się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”. To już 14. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można na wodzie zobaczyć najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, skutery wodne oraz nowoczesny osprzęt żeglarski.
17.07.2019

Już za miesiąc czternaste targi „Wiatr i Woda” na wodzie

W dniach 18 – 21 lipca 2019 r. w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”. To już 14. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można na wodzie zobaczyć najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, skutery wodne oraz nowoczesny osprzęt żeglarski.
14.06.2019

Trwają testy na ORP Ślązak. Mamy zdjęcia

Na okręcie patrolowym ORP "Ślązak" trwają prace wyposażeniowe i testowanie nowych urządzeń. Sprawdzono już agregaty prądotwórcze, zamontowano też pierwsze konsole systemu dowodzenia i kierowania ogniem oraz wiele innych urządzeń. W niedzielę testowano hydrauliczny system opuszczania i podnoszenia łodzi dla grupy abordażowej MK-790. Niebawem sprawdzeniu poddana zostanie siłownia okrętowa.
08.08.2016

Trwają testy na ORP Ślązak

Na okręcie patrolowym ORP "Ślązak" trwają prace wyposażeniowe i testowanie nowych urządzeń. Sprawdzono już agregaty prądotwórcze, zamontowano też pierwsze konsole systemu dowodzenia i kierowania ogniem oraz wiele innych urządzeń. Niebawem sprawdzeniu poddana zostanie siłownia okrętowa. W n
08.08.2016

Próby morskie łodzi dla ORP Ślązak

Na Zatoce Gdańskiej odbyły się próby morskie łodzi typu RIB, przeznaczonych na okręt patrolowy ORP "Ślązak" - łodzi roboczej MK-500 oraz łodzi dla grupy abordażowej abordażowego MK-790.
15.01.2016

Próby morskie łodzi dla ORP Ślązak

Na Zatoce Gdańskiej odbyły się próby morskie łodzi typu RIB, przeznaczonych na okręt patrolowy ORP "Ślązak" - łodzi roboczej MK-500 oraz łodzi dla grupy abordażowej abordażowego MK-790.
15.01.2016

Polska firma wybudowała dwie łodzie motorowe do obsługi offshore

Markos, polska firma ze Słupska, wybudowała dwie szybkie łodzie motorowe (RIB) na zlecenie New Madera RIBs BV. Jednostki będą służyły do transportu personelu obsługującego platformy wiertnicze.
03.08.2015

Spółka miasta Gdynia kupiła wydawnictwo Promare

Forum Kultury, spółka Miasta Gdynia, zakupiła wydawnictwo Promare należące dotąd do niemieckiej DVV Media Group. Promare jest wydawcą dwutygodnika Namiary na Morze i Handel oraz organizatorem jednej z największych imprez biznesu morskiego – Wspólnej Kaczki.
15.04.2015

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.