• <

Wynik wyszukiwania - "jack up" - Wiadomości

Rynek jack-up’ów, łańcuchy dostaw, dostępność finansów i kadr dla morskich farm wiatrowych zweryfikuje rok 2024 i następne

Dynamicznie rozwijająca się morska energetyka wiatrowa będzie potrzebowała statków instalacyjnych. Rynek jack-up’ów dla morskich farm wiatrowych jest uważnie obserwowany. Podpisywane są wciąż nowe kontrakty. Dzieje się to mimo zakłóceń na rynku MEW, wycofywania się z niektórych kontraktów i zmian w przetargach na nowe instalacje.
02.02.2024

Logistyka w offshore wind: czy hotele na morzu dla pracowników MFW to opłacalne rozwiązanie?

Transport ludzi i urządzeń na morzu ze względu na wymagające środowisko pracy nie jest tak oczywisty jak na lądzie. Zbudowanie farmy wiatrowej i utrzymanie jej ruchu, wymaga szczegółowego planowania, już w fazie koncepcyjnej. Kontraktacja statków, następuje przed decyzją inwestycyjną i w związku z tym deweloperzy muszą wcześniej zdefiniować narzędzia (jednostki), które będą brały udział w czasie wszystkich prac.
07.09.2023

Maersk wchodzi z nowym statkiem dla offshore wind na rynek europejski

Spółka Maersk Supply Service poinformowała, że nawiązała współpracę z GustoMSC w celu zaprojektowania nowej generacji statku do instalowania morskich farm wiatrowych.
18.04.2023

Maersk zainstaluje 15 MW-owe turbiny w USA. Pomoże nowoczesna jednostka WTIV [WIDEO]

Przedstawiciele Empire Offshore Wind, spółki joint venture Equinor i bp, podpisali umowę z Maersk Supply Service na czarter swojego nowego statku do instalacji wiatrowych (WTIV). Statek ten, wraz z amerykańskimi barkami i holownikami zbudowanymi i obsługiwanymi przez Kirby Offshore Wind, będzie wykorzystywany do instalacji turbin Vestas V236-15MW w ramach projektu budowy jednej z pierwszy morskich farm wiatrowych w USA.
30.03.2022

Jan De Nul zwodował największy statek instalacyjny typu jack-up

Belgijski armator Jan De Nul Group zwodował w stoczni COSCO Shipping w Nantong w Chinach jednostkę Voltaire. Jest to statek instalacyjny typu Next-Gen Offshore Jack-Up, przeznaczony do budowy morskich instalacji OZE oraz w późniejszych fazach – do ich demontażu.
03.02.2022

Szkoła Morska przygotowuje do bezpiecznej pracy w offshore. W kwestii regulacji prawnych wciąż jest wiele luk

Polskie przepisy regulujące bezpieczeństwo przyszłych pracowników farm morskich są zawieszone w próżni. Opracowania wymagają również regulacje użytkowania i wprowadzenia sprzętu do pracy w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku. – Administracja morska musi stworzyć stały algorytm ekspertyzy, który będzie obiektywny i przede wszystkim obejmie wysokie standardy bezpieczeństwa. Nie powinniśmy dopuścić ,by te przepisy w podstawowej wersji stworzyli inwestorzy. Koszty wynikające z wypadków na morzu przez niedotrzymanie rygorów bezp
10.11.2021

Platforma typu jack-up posłuży do produkcji zielonego wodoru

Firma inżynieryjna Aquaterra Energy, producent zielonego wodoru Lhyfe oraz spółka zajmują się odwiertami morskimi Borr Drilling łączą siły, aby rozwijać produkcję zielonego wodoru na skalę przemysłową. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że w tym celu zamierzają wykorzystać przerobioną platformę typu jack-up.
23.09.2021

Forum Wizja Rozwoju 2021 - dzień I. Rozwój portów i budowa floty offshore - podsumowanie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Podczas pierwszego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, jednego z najważniejszych gospodarczych wydarzeń w roku, politycy, samorządowcy i prezesi firm zastanawiali się, jaka będzie przyszłość polskich portów morskich, jak rozwinie się budowa floty offshore i farm wiatrowych na morzu. W naszej relacji prezentujemy komentarze prelegentów czwartkowych paneli.
30.08.2021

Czy polskie biura projektowe są gotowe na projektowanie jednostek typu jack-up?

- Decydenci muszą zdać sobie sprawę, że czas ucieka i to ostatni moment na podjęcie wiążących decyzji. Budowa w Polsce statków instalacyjnych typu jack-up oraz innych statków wykorzystywanych do budowy i obsługi morskich farm wiatrowych, to szansa do rozwoju polskiego przemysłu, której nie wypada zmarnować - podkreśla w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Tomasz Świątkowski, prezes zarządu wiodącego biura projektowego StoGda.
20.07.2021

Morskie farmy wiatrowe napełnią stoczniowe portfele

- W ciągu najbliższego półtora roku moce morskich elektrowni wiatrowych wzrosną o dodatkowe 20,4 GW - informuje Westwood Global Energy Group. W tym roku duński producent turbin wiatrowych Vestas wprowadził na rynek morską turbinę wiatrową V236-15,0 MW.
12.05.2021

Duńczycy wchodzą na rynek morskiej energetyki wiatrowej w USA

Wschodzący rynek morskiej energetyki wiatrowej w USA, potrzebuje wsparcia, i z takim przychodzą dwaj giganci. Amerykańska firma Crowley i duńska firma żeglugowa ESVAGT łączą siły, aby zbudować i obsługiwać specjalnie jednostki do obsługi morskich farm wiatrowych zgodne z Jones Act.
19.03.2021

Raport z rynku żeglugowego – czy rynek odbija się od dna? (tydzień 24-25)

Po załamaniu się rynków żeglugowych na skutek kryzysu pandemicznego a także krachu na rynku ropy w ostatnich miesiącach, wiele wskazuje na to, że rynek frachtowy wielu segmentów odbija się od dna. Każde pozytywne informacje cieszą, ale według części międzynarodowych analityków nie będziemy świadkami szybkiego odbicia w kształcie litery „V” a bardziej prawdopodobnie stopniowego długookresowego wzrostu w kształcie litery „U”.
22.06.2020

Polskie firmy na targach SMM 2018 w Hamburgu (foto, wideo)

Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich – SMM 2018 dobiegły końca. W Hamburgu zaprezentowało się 2 289 wystawców z 69 krajów, w tym z Polski. Z naszą kamerą odwiedziliśmy polskie stoiska.
10.09.2018

Złote Oxery dla stoczni Crist

W trakcie dwudziestosiedmioletniej działalności osiągnęli pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego i jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Jednym z realizowanych obecnie projektów jest budowa pływającego doku, który zwiększy powierzchnię Monako o 6 hektarów. Wyróżnieniem za pracę pełną wyzwań jest „Złoty Oxer" – nagroda specjalna Pracodawców Pomorza. Otrzymali ją założyciele stoczni Crist, Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki.
01.03.2017

Ulstein stworzył projekt unikatowego statku do obsługi farm wiatrowych

Holenderskie SeaOwls razem z norweską grupą Ulstein stworzyła projekt unikatowego statku typu Heavy Lift Jack-up Vessel (HLJV). Dzięki krzyżowemu układowi konstrukcji, przeznaczonej do pracy na morskich farmach wiatrowych, ta jednostka jest aż 10 proc. lżejsza od innych samopodnośnych statków.
15.02.2017

Stocznia CRIST nabiera rozpędu

Innowacje, współpraca z inwestorami w kraju i zagranicą oraz kolejne wyjątkowe budowy statków. Gdyńska stocznia CRIST rozwija się bardzo dynamicznie, a jej jednostki coraz częściej doceniają światowi potentaci. O planach na przyszłość i dotychczasowych, jedynych w swoim rodzaju projektach rozmawiamy z Grzegorzem Różańskim, wiceprezesem stoczni CRIST.
24.10.2016

Zakończono testy największej morskiej suwnicy pomostowej. Obiekt trafi teraz do polskiej stoczni

Firma Enerpac, zajmująca się produkcją m.in. hydrauliki i dźwignic dla przemysłu, zakończyła testy największej morskiej suwnicy pomostowej. Teraz obiekt trafi do gdyńskiej stoczni Crist, gdzie zostanie zainstalowany na specjalistycznej barce typu HLJB (Heavy Lift Jack-up Barge).
21.09.2015

W Stoczni Crist położono stępkę pod budowę barki dla Francuzów

W środę, 25 marca, w stoczni Crist SA odbyło się symboliczne położenie stępki pod budowę specjalistycznej barki typu HLJB (Heavy Lift Jack-up Barge).
25.03.2015

Crist wykonawcą specjalistycznej barki jack-up do budowy autostrady

26 listopada 2014 r. spółka CRIST podpisała kontrakt o wartości 36 mln euro na wybudowanie barki typu jack-up, która zostanie wykorzystana do budowy autostrady na Oceanie Indyjskim.
01.12.2014

Walczymy o platformy – rozmowa ze Zdzisławem Rakocy, prezesem Famor S.A.

Famor S.A. jest dostawcą kompleksowych rozwiązań z dziedziny oświetlenia i wyposażenia elektrycznego dla różnych gałęzi przemysłu, w tym przemysłu morskiego. Oferta spółki obejmuje lampy wykorzystujące technologię LED, tradycyjne źródła światła, osprzęt sygnalizacyjny, rozdzielnice NN, pulpity nawigacyjne i sterownicze oraz projektory i naświetlacze. Firma produkuje także oprawy oświetleniowe o różnym stopniu ochrony, łącznie z reflektorami przeciwwybuchowymi. Famor wyposaża jednostki pływające i, w przekonaniu zarządu, go
29.08.2014

VIDAR przekazany do służby

W piątek 6 grudnia w stoczni CRIST w Gdyni oficjalnie przekazano statek VIDAR niemieckiemu armatorowi. Jest to druga jednostka typu "heavy lift jack up vessel" przekazana Hochtief Solutions przez tę stocznię. służy ona do budowy i obsługi morskich farm wiatrowych.
09.12.2013

INNOVATION w Porcie Gdańsk

Terminal Promowy u stóp Pomnika Obrońców Westerplatte stał się 31 lipca 2012 świadkiem rzadkiej uroczystości. Na nowo wybudowanym, niezwykle oryginalnym statku do stawiania w morzu wież wiatrowych wciągnięto niemiecką banderę.
01.08.2012

Stocznia Crist szykuje się do kolejnych inwestycji

Stocznia Crist finalizuje prace nad specjalistycznym statkiem do budowy farm wiatrowych. Koszt inwestycji to ok. 200 mln euro. W planach stoczni jest budowa kolejnej jednostki o podobnym przeznaczeniu dla odbiorców z Niemiec.
09.12.2011

W stoczni Crist za ponad 200 mln euro powstanie statek do budowy farm wiatrowych

Stocznia przy wsparciu KUKE zrealizuje kontrakt o wartości ponad 200 mln euro dla BHO-Innovation SO 1 BV z Holandii.
28.10.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.