• <

Wynik wyszukiwania - "Vanuatu" - Wiadomości

Policja Vanuatu: chińscy rybacy łamią prawo na naszych wodach

Pierwsze od wielu lat wspólne patrole policji morskiej Vanuatu i straży przybrzeżnej USA ujawniły łamanie prawa przez chińskich rybaków – poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na władze wyspiarskiego państwa. Tłem tych incydentów jest rywalizacja Chin i USA o wpływy na wyspach Oceanu Spokojnego.
06.03.2024

Ostrzeżenie przed tsunami w rejonie wyspy Vanuatu

W rejonie wyspy Vanuatu wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1; istnieje zagrożenie tsunami dla wybrzeży tego obszaru - podało w czwartek Niemieckie Centrum Badawcze Nauk o Ziemi (GFZ).
07.12.2023

Austal dostarcza zamawiającemu 17 patrolowiec typu Guardian

Australijski koncern realizuje zamówienie w zakresie budowy statków i okrętów przekazał kolejną jednostkę z serii szybkich okrętów patrolowych. Od 2018 roku należąca do niego stocznia dostarczyła już zamawiającemu 17 z 22 zaplanowanych jednostek, z czego nie wszystkie trafią do australijskich sił morskich, ale też należących do państw zaprzyjaźnionych.
06.10.2023

Rekiny zaatakowały rosyjski katamaran, z pomocą przyszedł samochodowiec [WIDEO]

Rosyjska ekipa ekspedycyjna, która próbowała opłynąć Ziemię nadmuchiwanym katamaranem, została zaatakowana przez rekiny na Morzu Koralowym. Z pomocą przyszła załoga samochodowca O.S.K. Mitsui.
06.09.2023

Zderzenie statków towarowych u wybrzeży greckiej wyspy

Dwa statki towarowe zderzyły się w piątek U wybrzeży greckiej wyspy Chios niedaleko granicy z Turcją, doszło do zderzenia między dwoma statkami towarowymi. Na ratunek załogom obu jednostek wysłano morskie i powietrzne jednostki poszukiwawczo-ratownicze.
05.06.2023

Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Nowej Kaledonii, zagrożenie falami tsunami

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,7 nawiedziło w piątek rejon Wysp Loyalty, w pobliżu Nowej Kaledonii (południowo zachodni Pacyfik), poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS). Wydano ostrzeżnie przed falami tsunami.
19.05.2023

Odwołano ostrzeżenie przed tsunami po niedzielnym trzęsieniu ziemi

Ostrzeżenie przed tsunami, wydane po silnym trzęsieniu ziemi, które w niedzielę nawiedziło Vanuatu na Oceanie Spokojnym, zostało odwołane - poinformowało Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami (PTWC).
08.01.2023

Wypadki morskie - stan na sierpień 2022

Przekazujemy najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w bieżącym miesiącu. Artykuł jest częścią cyklu o wypadkach morskich.
01.09.2022

Wyspy Salomona. Okręt straży przybrzeżnej USA nie został wpuszczony do portu

Okręt straży przybrzeżnej USA nie mógł wejść do portu na Wyspach Salomona, bo władze tego wyspiarskiego państwa na Pacyfiku nie odpowiedziały na prośbę o tankowanie – podała w piątek agencja Reutera. Wyspy Salomona podpisały niedawno umowę o bezpieczeństwie z Chinami.
26.08.2022

Porażka Polski w wyborach do Rady IMO

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) wybrało skład Rady, która jest organem wykonawczym organizacji. Kandydatura Polski została odrzucona.
12.12.2021

Coraz częstsze trzęsienia ziemi w rejonie tzw. pacyficznego pierścienia ognia

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę należący do Vanuatu archipelag Nowych Hebryd oraz Fidżi. Wstrząsy zostały odnotowane przez Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) i amerykańską służbę USGS.
02.10.2021

Vanuatu: Morze wyrzuciło ciało marynarza zakażonego koronawirusem

Na należącej do Vanuatu wyspie Efate na Oceanie Spokojnym znaleziono zwłoki filipińskiego marynarza, wyrzucone na brzeg przez morze. W ciele wykryto koronawirusa, a władze zakazały opuszczania wyspy przez trzy dni – podały we wtorek australijskie media.
20.04.2021

GloLitter - Globalna inicjatywa ONZ w oczyszczaniu oceanów

Pod kierownictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych uruchomiono nowy program mający na celu wyeliminowanie odpadów morskich i oczyszczenie oceanów.
15.04.2021

Kanada dołącza do Global Ocean Alliance w celu ochrony światowych oceanów

Rząd Kanady przyłączył się do innych krajów Global Ocean Alliance - ogłosiła w ubiegłym tygodniu Bernadette Jordan, minister rybołówstwa, oceanów i kanadyjskiej straży przybrzeżnej.
14.07.2020

Covid-19: „Tarcza finansowa” dla przedsiębiorców

W dniu 27 kwietnia 2020 roku Komisja Europejska zaakceptowała zapowiadany przez rząd projekt Tarczy Finansowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, stanowiącej realną, finansową formę wsparcia dla przedsiębiorców uzyskiwaną przelewem bankowym na rachunek bankowy przedsiębiorcy. W ramach tego programu, mikro, mali i średni przedsiębiorcy, za pośrednictwem bankowości elektronicznej, będą mogli uzyskać subwencję, która może być bezzwrotna do 75% jej wysokości, o ile przedsiębiorca spełni w czasie jej otrzymywania okr
30.04.2020

Deklaracja ws. bezpieczeństwa statków rybackich podpisana przez 48 krajów

48 państw podpisało publiczną deklarację wyrażającą chęć ratyfikacji porozumienia kapsztadzkiego z 2012 roku w sprawie bezpieczeństwa statków rybackich. Do wydarzenia doszło na konferencji ministerialnej w Torremolinos w Hiszpanii w tym tygodniu.
24.10.2019

Od 30.03.2019 r. „nowa” lista „rajów podatkowych” dla marynarzy

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy artykuł dotyczący „rajów podatkowych”, które są podatkowo niekorzystne dla polskich marynarzy i skutkują każdorazowo obowiązkiem rozliczenia w Polsce dochodów uzyskanych od armatorów z faktycznymi zarządami w ww. krajach lub terytoriach. W ówczesnym czasie nie była znana nowa lista rajów podatkowych, którą do końca marca 2019 roku miało ustanowić Ministerstwo Finansów.
01.08.2019

Xi Jinping: Chiny nie dążą do uzyskania strefy wpływów na Pacyfiku

Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył w środę, że jego kraj nie dąży do uzyskania strefy wpływów na Pacyfiku i stoi na stanowisku równości wszystkich krajów.
29.05.2019

Nowa lista rajów podatkowych a rozliczenie marynarza w Polsce za rok 2018

Wielu marynarzy posiadających polską rezydencję podatkową jest przekonanych, że praca najemna na statkach eksploatowanych przez przesiębiorców posiadających faktyczne zarządy w tzw. „rajach podatkowych” (np. Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Hongkong, Bahrajn, Monako, Liberia etc.) skutkuje dla nich brakiem powstania obowiązku podatkowego w Polsce. Niestety z uwagi na fakt, iż kraje/terytoria te są szczególnymi reżimami podatkowymi, w których funkcjonują liczne regulacje mające umożliwić podatnikom uzyskującym dochody lub zyski z tych
21.03.2019

Trzęsienie ziemi na Południowym Pacyfiku, w pobliżu Nowej Kaledonii

Silne podmorskie trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6 nawiedziło w środę Południowy Pacyfik, niedaleko wschodnich wybrzeży Nowej Kaledonii. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku (PTWC) wydało ostrzeżenie przed "niebezpiecznymi falami tsunami".
05.12.2018

Media spekulują na temat planów budowy chińskiej bazy wojskowej w Vanuatu

Władze Australii i Nowej Zelandii odniosły się we wtorek do przekazanych przez australijskie media informacji na temat rzekomych planów budowy chińskiej bazy wojskowej w Vanuatu. Władze Chin i wyspiarskiego kraju stanowczo zaprzeczyły tym doniesieniom.
12.04.2018

Śmiertelna choroba nie była w stanie pokonać jej pasji! (wideo)

To historia o wielkości marzeń. Pewna Australijka dowiedziała się, że jest chora na nieuleczalną formę nowotworu. Postanowiła jednak wykorzystać swój czas na to, co kocha najbardziej - nurkowanie na rafach koralowych, poznawanie życia oceanu i walkę o lepsze wodne środowisko.
12.02.2018

Stan wyjątkowy na Tonga z powodu zbliżającego się cyklonu Gita

Tonga, państwo w Oceanii, ogłosiło w poniedziałek stan wyjątkowy, a w stolicy kraju Nuku'alofa zarządzono godzinę policyjną w związku ze zbliżającym się cyklonem Gita, który ma uderzyć wieczorem z maksymalną siłą.
12.02.2018

Fale tsunami po podmorskim trzęsieniu ziemi

Wykryto fale tsunami po podmorskim trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7.3, które nawiedziło w poniedziałek rano czasu lokalnego okolice Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym - poinformował Reuters.
20.11.2017

Papież: skutki nierozważnej działalności człowieka sięgają dna oceanów

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że skutki nierozważnej działalności człowieka "sięgają dna oceanów". O ratowanie raf koralowych i wysp apelował podczas spotkania z liderami krajów Pacyfiku, w tym Australii, Wysp Cooka, Kiribati, Samoa i Vanuatu.
11.11.2017

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 na Pacyfiku

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 nawiedziło w poniedziałek obszary Oceanu Spokojnego na południowy zachód od wysp wchodzących w skład Republiki Vanuatu – podały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS). Epicentrum znajdowało się 250 km od Vanuatu.
14.04.2017

Raje podatkowe, a rozliczenie marynarza w Polsce

Wielu polskich marynarzy funkcjonuje w błędnym przekonaniu, że praca najemna na statkach eksploatowanych przez armatorów/pracodawców posiadających faktyczne zarządy w tzw. „rajach podatkowych” (np. Hongkong, Bahrajn, Monako, Liberia etc.) skutkuje dla nich brakiem powstania obowiązku podatkowego w Polsce. Niestety z uwagi na fakty, iż kraje/terytoria te są szczególnymi reżimami prawno-podatkowymi, w których funkcjonują liczne regulacje mające umożliwić podatnikom uzyskującym dochody lub zyski z tych krajów jak najniższe ob
14.03.2017

Polskie jachty i statki stają się hitem eksportowym

Polski przemysł produkujący jednostki pływające ma się coraz lepiej. Tylko w ubiegłym roku nasz eksport statków, łodzi oraz konstrukcji pływających osiągnął wartość 17,5 mld zł. Po pierwszym półroczu tego roku wart był prawie 10 mld zł. Sukces branży wynika między innymi z tego, że polskie statki i łodzie pływają po coraz bardziej egzotycznych wodach np. Kajmanów, Wysp Owczych, Vanuatu, Konga czy Dżibuti.
19.12.2015

Polskie łodzie i statki wypłynęły na szerokie wody i płyną coraz dalej

W całym 2014 r. polski eksport jednostek pływających (statków, łodzi oraz konstrukcji pływających) osiągnął wartość 17,5 mld zł. Po I półroczu br. wart był prawie 10 mld zł. Sukces branży wynika m.in. z tego, że polskie statki i łodzie pływają po coraz bardziej egzotycznych wodach np. Kajmanów, Wysp Owczych, Vanuatu, Konga czy Dżibuti.
01.11.2015

Podatki marynarskie: nowa lista rajów podatkowych

W dalszym ciągu wśród niektórych polskich marynarzy pokutuje błędne przekonanie, iż praca najemna na statkach eksploatowanych przez armatorów/pracodawców posiadających faktyczne zarządy w tzw. „rajach podatkowych” (np. Hongkong, Bahrajn, Monako, Liberia etc.) skutkuje dla nich brakiem powstania obowiązku podatkowego w Polsce.
13.10.2015

Ceny transferowe, a ostatnie zmiany w przepisach

Od dnia 01.01.2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące cen transferowych. Na gruncie ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustawy – Dz. U. 2014 r. poz. 1328, wprowadzono szereg znaczących zmian w przedmiocie regulacji podatkowych dotyczących cen transferowych.
18.08.2015

Katastrofa rosyjskiego trawlera u wybrzeży Kamczatki

Rosyjski trawler rybacki Dalnij Wostok (Daleki Wschód) zatonął w nocy z 01.04.2015 na 02.04.2015 na Morzu Ochockim u wybrzeży Kamczatki. Na pokładzie było ponad 130 osób. Potwierdzono śmierć 54 osób, w tym kapitana i pierwszego oficera, 15 osób uznaje się za zaginione.
02.04.2015

W Remontowej Shipbuilding S.A. zakończono budowę kolejnego statku typu PSV

W środę 12 grudnia 2012 roku w REMONTOWA SHIPBUILDING S.A odbyła się uroczystość chrztu i przekazania armatorowi amerykańskiemu pierwszego z serii siedmiu wielozadaniowych statków typu PSV wg projektu MMC 887 L.
13.12.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.