• <

Wynik wyszukiwania - "Hywind Tampen " - Wiadomości

Rynek jack-up’ów, łańcuchy dostaw, dostępność finansów i kadr dla morskich farm wiatrowych zweryfikuje rok 2024 i następne

Dynamicznie rozwijająca się morska energetyka wiatrowa będzie potrzebowała statków instalacyjnych. Rynek jack-up’ów dla morskich farm wiatrowych jest uważnie obserwowany. Podpisywane są wciąż nowe kontrakty. Dzieje się to mimo zakłóceń na rynku MEW, wycofywania się z niektórych kontraktów i zmian w przetargach na nowe instalacje.
02.02.2024

Biznes z ropy, gazu i wiatru. Equinor z zyskami w 2023 r. i perspektywami do 2027 r.

Equinor dzięki znakomitej dywersyfikacji produkcji wypracował w III kwartale 2023 r. zysk 8,02 mld USD. Po opodatkowaniu zostało 2,73 mld USD. Zysk operacyjny netto w II kwartale ubr. wyniósł 7,45 mld USD, a zysk netto 2,5 mld USD. W II kwartale zysk w wysokości 7,54 mld USD i 2,25 mld USD. Po opodatkowaniu zysk operacyjny netto wyniósł 7,05 mld USD, a zysk netto 1,83 mld USD. W 2022 r. do budżetu Norwegii spółki firmy wpłaciły 44,3 mld dolarów – poinformował w grudniu br. dyrektor finansowy Torgrim Reitan.
13.01.2024

Jak optymalnie wykorzystać potencjał energetyczny Bałtyku? Perspektywa Equinor Polska [wideo]

Ewolucja krajowego sektora MEW to nie tylko potężne wyzwanie infrastrukturalne, ale przede wszystkim wyjątkowa szansa na zdobycie strategicznej przewagi i ugruntowanie pozycji Polski w europejskim krajobrazie energetycznym. Podczas zorganizowanej przez PSEW konferencji Offshore Wind Poland 2023, rozmawialiśmy z Michałem Kołodziejczykiem, prezesem zarządu Equinor w Polsce, o kluczowych czynnikach efektywnej transformacji.
17.12.2023

Equinor nadał nazwę swojemu pływającemu projektowi MEW u wybrzeży Kalifornii

Equinor ogłosił nazwę swojego pływającego projektu morskiej energetyki wiatrowej u wybrzeży Kalifornii – Atlas Wind. Obszar najmu, położony 60 mil od Morro Bay, może zapewnić ponad 2 GW niezawodnej energii odnawialnej, wystarczającej do zasilenia 1,7 miliona domów w Kalifornii po ukończeniu.
30.11.2023

Equinor Polska: w sektorze MFW ważne jest płynne przejście do drugiej fazy rozwoju

Płynne przejście z pierwszej do drugiej fazy rozwoju morskich farm wiatrowych (MFW), optymalizacja procesu uzyskiwania pozwoleń i procesów planistycznych oraz rozwój infrastruktury przyłączeniowej to, zdaniem Michała J. Kołodziejczyka, prezesa Equinor Polska, najważniejsze zadania, które stoją przed podmiotami, działającymi w sektorze morskich farm wiatrowych.
23.11.2023

Equinor otwiera największą na świecie pływającą morską farmę wiatrową

Następca norweskiego tronu – Książę Koronny Haakon oficjalnie otworzył należącą do Equinor największą na świecie pływającą farmę wiatrową – Hywind Tampen.
23.08.2023

Morska energetyka wiatrowa w Europie łapie wiatr w śmigła i nadrabia zaległości. Szanse dla polskich producentów

Na akwenach wokół państw europejskich w pierwszej połowie 2023 r. zbudowano instalacje, które zapewnią kolejne 2,1 GW nowej energii z morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje w morską energetykę wiatrową wracają do normy, ale wciąż są zaległości do nadrobienia, w tym w potencjale i organizacji łańcucha dostaw – informuje WindEurope w najnowszym raporcie. Są więc szanse dla polskich producentów, by uzupełnili moce produkcyjne dla dynamicznie rozwijającej się branży.
20.08.2023

Markus Wiemann, Siemens Gamesa Renewable Energy: „Chcemy więcej offshore wind”

Siemens Gamesa Renewable Energy ma już podpisane umowy jako preferowany dostawca do trzech morskich farm wiatrowych w Polsce, ale zaangażowanie spółki tutaj się nie kończy. Siemens Gamesa chce zbudować w kraju pokaźne struktury i być jednym z liderów transformacji energetycznej regionu. O postępach i zamiarach spółki w Polsce rozmawiamy z Markusem Wiemannem, pełniącym funkcję Global Head of Construction for Offshore Wind w Siemens Gamesa.
27.02.2023

Equinor rozpoczyna produkcję energii elektrycznej na pływającej farmie wiatrowej Hywind Tampen

Norweski koncern Equinor rozpoczął produkcję energii elektrycznej na pływającej farmie wiatrowej Hywind Tampen w rodzimym sektorze Morza Północnego.
15.11.2022

Equinor zamawia PSV i W2W dla pływającej farmy wiatrowej Hywind Tampen

Firma Equinor przedłużyła umowę z Island Offshore Shipholding LP na Island Clipper - jednostkę do zaopatrywania platform (Platform Supply Vessel - PSV) i jednostkę serwisową (Walk-To-Work - W2W), które obsługiwały pole naftowo-gazowe Oseberg w Norwegii i mają również pracować na pływającej morskiej farmie wiatrowej Hywind Tampen.
16.10.2022

Zespół Subsea 7 ułożył pierwsze kable na terenie farmy morskiej Hywind Tapen

Spółka Subsea 7, światowym lider w realizacji projektów i usług offshore w sektorze energetycznym, poinformował o postępach w pracach przy projekcie farmy morskiej Hywind Tampen (88 MW). Jest to pływająca elektrownia wiatrowa rozwijana przez norweskiego giganta Equinor.
28.07.2022

Hywind Tampen: zainstalowano pierwszą turbinę na największej na świecie pływającej morskiej farmie wiatrowej

Pierwsza z 11 turbin wiatrowych Siemens Gamesa o mocy 8,6 MW, które będą stanowić pływającą farmę wiatrową Hywind Tampen firmy Equinor, została zainstalowana około 140 kilometrów od wybrzeża Norwegii.
07.06.2022

Czy floating offshore zawładnie rynkiem morskiej energetyki? RAPORT GWEC [WIDEO]

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
04.05.2022

Co analitycy wróżą sektorowi offshore?

Na co zwracać uwagę w dalszej części roku, w sektorze energetyki wiatrowej? Jakie są dominujące trendy? Czy wojna w Ukrainie i odejście od rosyjskich surowców energetycznych przyspieszy transformację, a tym samym rozwój sektora offshore?
03.04.2022

Norwegia rozważa zastosowanie projektów hybrydowych w sektorze offshore wind

Norwegia jest jednym z największych światowych eksporterów surowców energetycznych. Swój sukces ekonomiczny zawdzięcza przede wszystkim wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego. Naturalnym kierunkiem zainteresowań Norwegów jest rozwój morskiej energetyki wiatrowej, którzy posiadają duże doświadczenie w usługach offshore wind. Energetyka wiatrowa może wesprzeć ten kraj w dobie rosnącego zapotrzebowania na energię.
20.12.2021

Hywind Tampen - pływająca morska farma wiatrowa realizowana przy pomocy technologii deskowania ślizgowego

W 2020 r. firma DOMINION zawarła umowę z firmą Kvaerner AS na realizację 11-stu żelbetowych boi typu Spar dla projektu pływającej farmy wiatrowej Hywind Tampen o mocy 88 MW. W zakresie firmy DOMINION było dostarczenie cylindrycznego oraz zbieżnego deskowania ślizgowego wraz z doświadczonymi operatorami ślizgu oraz nadzór i koordynacja nad prowadzonymi pracami. Po ukończeniu i uruchomieniu inwestycji będzie to największa na świecie pływająca morska farma wiatrowa.
19.10.2021

Pływające elektrownie napędzą gospodarkę. Polską również?

Pływające turbiny wiatrowe zapewniają dostęp do obfitych zasobów wiatru nad głęboką wodą – przekonuję eksperci DNV w najnowszym raporcie Energy Transition Outlook 2021. Farmy wiatrowe usytuowane na głębokich wodach mogą stanowić istotny biznes, który rozrusza gospodarki osłabione pandemią Covid-19.
20.07.2021

Equinor wyczarterował statek Stril Server do obsługi farmy Hywind Tampen

Hywind Tampen to projekt pływającej elektorowi wiatrowej o mocy 88 MW, która dostarczy energię elektryczną instalacjom na wodach norweskich Morza Północnego – Snorre i Gulfaks. Kontrakt na usługi serwisowe i obsługę SOV (Service Operation Vessel) zapewni Simon Møkster Shipping.
05.07.2021

Equinor uzyskał zgodę norweskiego rządu na budowę farmy wiatrowej na potrzeby platform wiertniczych na Morzu Północnym

Norwegia zatwierdziła plany Equinoru dotyczące opracowania i eksploatacji pływającej farmy wiatrowej, która zapewni zasilanie pięciu platformom naftowym i gazowym na norweskim Morzu Północnym.
09.04.2020

Shell przejmuje francuskiego dewelopera z branży offshore

Royal Dutch Shell nabył francuskiego dewelopera EOLFI, zwiększając zasięg koncernu naftowego w zakresie morskiej energii odnawialnej. Shell będzie konkurował z norweskim koncernem naftowym Equinor na rynku głębokowodnych wież wiatrowych.
05.11.2019

Equinor wybrał wykonawcę pływających turbin wiatrowych dla swojej nowej farmy wiatrowej

Norweski koncern energetyczny, Equinor, wybrał zakład Gulen Industrial Harbour na wykonawcę swojego drugiego projektu jedenastu pływających turbin wiatrowych.
21.03.2019

Znamy wykonawcę pływających turbin wiatrowych dla projektu Hywind Tampen

Norweski koncern energetyczny, Equinor, wybrał zakład Gulen Industrial Harbour w norweskim Sogn og Fjordane na wykonawcę swojego drugiego projektu jedenastu pływających turbin wiatrowych.
14.02.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.