• <

Wynik wyszukiwania - " wodór" - Wiadomości

FRS Windcat Polska zamawia wodorowe CTV w polskiej stoczni

Polski operator statków przeznaczonych do transferu załóg, FRS Windcat Polska Sp. z o.o., otrzyma dwa statki CTV (crew transfer vessel) ze stoczni ALU International Ltd. z opcją dostarczenia kolejnych jednostek. Jest to kolejny krok, w którym firma zaznacza swój wkład w Polski local content podczas budowy i eksploatacji polskich morskich farm wiatrowych.
10.06.2024

Świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore

Już 1.12 odbędzie się świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore, "Spotkanie sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Offshore i wodór w synergii dla rozwoju zielonej energetyki". Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
06.11.2023

Wyjątkowa łódź na skalę świata będzie miała premierę podczas Żagli 2023

To prawdopodobnie będzie pierwsza taka jednostka na świecie, nowoczesna technologicznie, ekologiczna i gotowa do masowej produkcji – mówi Marcin Hołub. Podczas Żagli 2023 zaprezentowana zostanie Cicha Moc, to będzie pierwsza jednostka w klasie do 6 metrów, która będzie wyposażona w ogniwo wodorowe.
13.08.2023

Porty w Niemczech i Belgii łączą siły w zakresie projektów wodorowych

Przedstawiciele największego na świecie portu śródlądowego – duisport w Niemczech – oraz belgijskiego portu Antwerpia-Brugia nawiązali długoterminowe partnerstwo. Współpraca będzie dotyczyła transformacji energetycznej oraz infrastruktury morskiej i lądowej. Oba porty dążą do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 toku.
13.09.2022

Dania i Niemcy będą wspólnie rozwijać infrastrukturę wodorową

Duński operator systemu przesyłowego Energinet oraz holenderska spółka Gasunie zacieśniają współpracę w zakresie rozwoju infrastruktury wodorowej. Inwestorzy wskazują, że w Danii już teraz odczuwa się duże zainteresowanie rynku możliwością zaopatrywania niemieckich klientów w ekologiczny wodór produkowany w Danii. Do tego będzie potrzebna infrastruktura przesyłowa.
06.09.2022

Nowa morska farma wiatrowa w Niemczech połączy produkcję energii i wodoru

Nordsee Two, niemiecki projekt morskiej farmy wiatrowej, którego właścicielami są spółki RWE (51 proc.) i Northland Power (49 proc.), ma uwzględniać instalację elektrolizera. Projekt ma na celu sprawdzenie ekonomicznej opłacalności produkcji zielonego wodoru na obszarze morskich farm wiatrowych.
28.07.2022

Bank Gospodarstwa Krajowego buduje ekosystem 3W z polskimi firmami z obszaru wody, wodoru i węgla

Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach inicjatywy 3W rozwija współpracę z polskimi firmami, które prowadzą działalność w obszarze wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Do świata 3W dołączyło pięć firm: Food4Future Technologies, Nanoseen, Smart Nanotechnologies, Ścieki Polskie oraz WTT. Współpraca będzie koncentrować się na upowszechnianiu idei 3W, w szczególności przez współdziałanie zespołów eksperckich i inicjowanie projektów w organizacjach i instytucjach związanych z wodą, technologiami wodorowymi i węglowymi.
17.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Hub wodorowy w Porcie Gdynia. Ekologiczna rewolucja coraz bliżej? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Konferencja poświęcona projektowi hubu wodorowego w Porcie Gdynia zgromadziła przedstawicieli terminali, firm i urzędników. Rozmawiali oni o tym, jak taki hub w regionie miałby wyglądać, oraz jakie wiążą z nim nadzieje.
30.05.2022

Na terenie Portu Rotterdam będzie produkowany wodór. Powstanie elektrolizer o mocy 200 MW

Shell podpisał z thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers umowę na dostawę elektrolizerów na potrzeby realizacji projektu Hydrogen Holland I w holenderskim porcie w Rotterdamie.
17.01.2022

EDPR, Engie i Vestas przystępują do "bezprecedensowego" gigantycznego planu produkcji zielonego wodoru

Wielcy gracze konsorcjum GreenH2Atlantic planują instalację elektrolizera o mocy 100MW na terenie byłego zakładu węglowego.
29.12.2021

Pierwszy na świecie projekt Engie do magazynowania wodoru z MFW w podmorskich kawernach

Tractebel twierdzi, że formacje solne mogłyby przechowywać zielony H2 przetwarzany na morzu, aby pomóc w wyrównaniu podaży i popytu na ten surowiec.
27.12.2021

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Skandynawski kurs na hydrogen i projekty w żegludze i portach. Polska ma nowy kurs. Czas na projekty

Norweski operator promowy Norled odebrał dostawę „pierwszego na świecie promu napędzanego ciekłym wodorem” MF Hydra. Niedawno grupa technologiczna Wärtsilä, wraz z RINA, ABB, Helbio – filią Metacon AB, Liberian Registry, oraz firmą specjalizującą się w produkcji ds. energii połączyły siły w celu opracowania rozwiązania wykorzystującego wodór jako paliwo. W Geteborgu, Kopenhadze. Oslo i innych miastach skandynawskich przygotowują się do obsługi statków z napędem wodorowym.
30.11.2021

Jak transport morski wpłynie na opanowanie globalnego handlu wodorem i przyspieszenie transformacji eksportu energii?

Do 2050 roku nastąpi nawet sześciokrotny wzrost międzynarodowego zapotrzebowania na H2, a jedna trzecia morskiego handlu energią w świecie zerowej emisji netto będzie związana z tym niskoemisyjnym gazem – prognozuje WoodMac.
01.11.2021

Wärtsilä przeprowadza pełne testy silników z wykorzystaniem wodoru i amoniaku

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä niedawno zakończyła pełne testy silników wykorzystujące wodór i paliwo amoniakalne, opisując je jako kluczowe dla dekarbonizacji sektora energetycznego i morskiego.
19.07.2021

Dania. Orsted rozpoczyna produkcję zielonego wodoru

Firma Orsted z Kopenhagi rozpoczęła realizację swojego pierwszego projektu dotyczącego pozyskiwania odnawialnego wodoru. – Odnawialny wodór może stać się bastionem przemysłu dla kilku gałęzi europejskiej gospodarki – uważa wiceprezes Orsted.
18.05.2021

Transformacja energetyczna nabiera prędkości

Jeżeli przyjrzymy się rozwojowi niskowęglowych paliw, to transformacja energetyczna wygląda czasem jak wyścig, w którym faworyt zmienia się z dnia na dzień.
10.05.2021

Duńczycy na podium w dekarbonizacyjnym wyścigu

Dania udowadnia, że jest liderem europejskiej dekarbonizacji, chętnie odwracając się od swojej historii wydobycia ropy i gazu oraz silnej zależności od węgla.
08.05.2021

MAN Energy Solutions przeprowadziła niezależne badanie dotyczące dekarbonizacji żeglugi

Firma MAN Energy Solutions, zajmująca się napędami i systemami energetycznymi, zleciła nowe niezależne badanie dotyczące dekarbonizacji żeglugi. Na podstawie analizy danych i raportu, wywnioskowano, że aby osiągnąć ambitne cele w zakresie ograniczenia emisji, przemysł „może być zmuszony do przedyskutowania zakazu używania paliw kopalnych” - i być może wcześniej niż jest to przewidywane.
24.04.2021

W Szkocji rusza projekt Wind-to-Whisky

Projekt Wind-to-Whisky to wielopoziomowa inicjatywa, która swoim zasięgiem obejmie morski port Cromarty Firth w Szkocji. Plan mający na celu utworzenie centrum pozyskiwania ekologicznego wodoru w regionie Highlands, ma zapewnić Szkocji pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii wodorowej.
15.03.2021

LOTOS wspiera budowę gospodarki wodorowej

Ministerstwo Klimatu rozpoczęło prace nad strategią wodorową Polski do 2030 r. O podstawowych celach tego dokumentu przedstawiciele resortu poinformowali podczas konferencji, która odbyła się 7 lipca 2020 r. w Warszawie. W trakcie spotkania podpisano także list intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej z najważniejszymi spółkami sektora energetycznego i transportowego. Sygnatariuszem tego porozumienia jest również Grupa LOTOS.
08.07.2020

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe, Analizy bezpieczeństwa,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE,ASE,Automatic Systems Engineering

ENMARO

Energetyka wiatrowa, gazowa i wodorowa
morska energetyka odnawialna,offshore wind,zieloy wodór,transport zielonego wodoru,magazynowanie zielonego wodoru,budowa i nadzór nad budową jednostek offshorowych,analizy związane z zielonym wodorem,projekty morskiej energetyki wiatrowej,nadzór nad pracami inżynieryjnymi,zielony wodór-studium wykonalności,Opracowanie koncepcji i projektu FEED ,zarządzanie projektami stoczniowymi,operacje z wykorzystaniem dronów

CFP CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore,farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,farby dekoracyjne,kleje,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,baril,carboline,oliva,tikkurila

WADAMED

FARBY PRZEMYSŁOWE I OKRĘTOWE
farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby okrętowe,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore

mPower Sp. z o.o.

NAPĘDZAMY REVOLUCJĘ
komponenty systemów napędowych do pojazdów bezemisyjnych,Wysokosprawne falowniki napędowe SiC,Kompletne układy napędowe różnych klas mocy i do różnych aplikacji,Kontrolery ogniw paliwowych do zastosowań w pojazdach wodorowych,Zestaw napędowy MotionPower110,Zestaw napędowy MotionPower220,Kontroler ogniwa paliwowego H2Control30,Wodorowy zestaw zasilający HydroBuffer2

Harmonogram przesunięty, ale RWE trzyma kurs

RWE osiąga kolejne kamienie milowe w realizacji swojej inwestycji F.E.W. Baltic II u wybrzeży Polski. O zaawansowaniu projektu oraz strategii rozwoju RWE w sektorze energetyki morskiej rozmawialiśmy z Grzegorzem Chodkowskim, wiceprezesem Offshore Development Poland w RWE, podczas tegorocznej konferencji Offshore Wind Poland 2023.
14.12.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Poznań gościł 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych

W dniach 16-17 maja Poznań stał się miejscem spotkania ekspertów i decydentów związanych z rynkiem wodorowym podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie skupiło się na przyszłości technologii wodorowych, które odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu energetycznej niezależności Europy.
05.06.2023

Hub wodorowy w Porcie Gdynia. Ekologiczna rewolucja coraz bliżej? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Konferencja poświęcona projektowi hubu wodorowego w Porcie Gdynia zgromadziła przedstawicieli terminali, firm i urzędników. Rozmawiali oni o tym, jak taki hub w regionie miałby wyglądać, oraz jakie wiążą z nim nadzieje. 
27.05.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.