• <

Wynik wyszukiwania - " utylizacja" - Wiadomości

Marynarka Wojenna chętna także na korwety? Wielki powrót programu "Murena"

Podczas bloku prezentacyjnego pt. "Modernizacja Marynarki Wojennej" podczas Defence24 Days przedstawiciele polskiej Marynarki Wojennej prezentowali plany koncepcje rozwoju morskiego rodzaju sił. Z kolei przedstawiciele firm zbrojeniowych zaprezentowali działalność swoich przedsiębiorstw oraz ofertę dla Polski. Wszyscy zaprezentowali szereg informacji, przy czym nie zabrakło tu zaskoczeń.
09.05.2024

Rumuńska marynarka wojenna nabyła dwa brytyjskie niszczyciele min

Okręty przeciwminowe typu Sandown, ex-HMS Blyth i HMS Pembroke, zostały sprzedane Rumunii przez Urząd Sprzedaży Sprzętu Obronnego (Defence Equipment Sales Authority, DESA). Mają one wzmocnić potencjał obronny tego kraju w zakresie zwalczania zagrożeń w postaci min morskich i innych obiektów niebezpiecznych w rejonie Morza Czarnego.
02.10.2023

Logistyka w offshore wind: czy hotele na morzu dla pracowników MFW to opłacalne rozwiązanie?

Transport ludzi i urządzeń na morzu ze względu na wymagające środowisko pracy nie jest tak oczywisty jak na lądzie. Zbudowanie farmy wiatrowej i utrzymanie jej ruchu, wymaga szczegółowego planowania, już w fazie koncepcyjnej. Kontraktacja statków, następuje przed decyzją inwestycyjną i w związku z tym deweloperzy muszą wcześniej zdefiniować narzędzia (jednostki), które będą brały udział w czasie wszystkich prac.
07.09.2023

Stanowisko PŻB S.A. ws. artykułu opublikowanego na portalu Money.pl

https://www.money.pl/gospodarka/miliony-utopione-w-prom-pis-stepka-morawieckiego-to-wierzcholek-gory-lodowej-6906453035129824a.html
22.06.2023

Zmierzch pewnej epoki? Amerykanie zezłomują atomowy lotniskowiec

To będzie drogie, wyjątkowo wielkie i zarazem smutne przedsięwzięcie. Amerykańskie służby przygotowuje się do wycofania USS Nimitz (CVN-68), jednego z pierwszych superlotniskowców o napędzie atomowym. Przez dekady należał do trzonu sił uderzeniowych US Navy.
21.04.2023

Mała architektura i beton z łopaty turbiny wiatrowej? Naukowcy dadzą nowe życie zużytym materiałom

Urządzenia na place zabaw, wiaty rowerowe, kruszywo dla budownictwa – międzywydziałowy zespół badawczy z Politechniki Gdańskiej szuka sposobów na możliwie energooszczędny sposób recyklingu wyeksploatowanych łopat turbin wiatrowych. Naukowcy liczą, że wypracowane rozwiązania pomogą nie tylko chronić środowisko, ale i zwiększyć dostępność materiałów budowlanych.
06.02.2023

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.
19.11.2022

Słodko! Gumisie z turbin wiatrowych - nowy poziom recyklingu

Czy nauka może uczynić farmy wiatrowe hot spotami z gumisiami? Amerykańscy naukowcy znaleźli sposób na wykorzystanie materiałów kompozytowych używanych do produkcji łopat turbin wiatrowych do produkcji tych popularnych owocowych cukierków.
26.08.2022

Zachodniopomorskie. Ponad 150 ton śniętych ryb trafiło do utylizacji

Od 13 do 23 sierpnia w ośmiu transportach do utylizacji trafiło 150 150 kg śniętych ryb. W środę zaplanowany jest kolejny transport – poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.
24.08.2022

Modernizacja zaplecza w Porcie Rybackim w Kołobrzegu

Zaplecze sanitarne Portu Rybackiego Kołobrzeg przejdzie modernizację. Pomogą fundusze unijne.
01.08.2022

W Brukseli o broni zatopionej w Bałtyku. Technologia do usuwania jest, teraz wszystkie ręce na pokład

Wojenne pozostałości w postaci zatopionej broni i amunicji, ale także wraków statków wypełnionych paliwem i chemikaliami, są coraz większym problemem. Dotyczy on zresztą nie tylko Morza Bałtyckiego, choć siłą rzeczy ten akwen interesuje nas najbardziej. Ranga problemu rośnie z każdym dniem po pierwsze dlatego, że każdy dzień przybliża nas do potencjalnej katastrofy ekologicznej spowodowanej choćby korozją, po drugie dlatego, że coraz bardziej zaawansowane są plany dotyczące rozwoju offshore na Bałtyku.
21.11.2021

Morski kosz wyłowi śmieci z portu w Kołobrzegu

W ciągu ostatnich 70 lat plastik stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jest wykorzystywany do produkcji samochodów, komputerów, czy telefonów, w medycynie i w budownictwie - towarzyszy nam prawie we wszystkich dziedzinach życia. Polegamy na plastiku ze względu na niski koszt produkcji, wytrzymałość oraz wygodę. Jednak jego odporność na degradację, nieodpowiednia utylizacja i szerokie zastosowanie jako materiał jednorazowego użytku spowodowały, że coraz większa ilość plastiku dostaje się do środowiska naturalnego, w
25.10.2021

Problemów nie brakuje, ale życie gospodarcze toczy się dalej. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 10-13/2021)

Za sprawą zablokowania Kanału Sueskiego przez kontenerowiec „Ever Given” konsekwencje tego wydarzenia wpłynęły również na inne segmenty żeglugi. W związku z tym wykorzystanie, czyli tzw. utylizacja statków znacznie wzrosła, ponieważ wiele z nich przekierowało się na znacznie dłuższą trasę dookoła Afryki via Przylądek Dobrej Nadziei. Krótkoterminowa dostępność przestrzeni ładunkowych pod przewozy znacznie spadła.
06.04.2021

Memorandum Instytutu Studiów Regionalnych w sprawie floty dla obsługi morskich farm wiatrowych

Dla wszystkich zainteresowanych rozwojem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku stało się już jasne, że realizacja ambitnych celów w tym zakresie wymaga odważnych i wielokierunkowych decyzji, także w obszarach, które były dotychczas co najmniej niedoceniane. To najłagodniejsza możliwa ocena sytuacji. W jej wariancie pesymistycznym wdrożenie tych celów i rzeczywisty udział Polski we wprowadzaniu europejskiego Zielonego Ładu mogą okazać się niewykonalne.
28.09.2020

Niebezpieczne wraki w polskich wodach Bałtyku. Co dalej po kontroli NIKu?

30 maja 2020 roku Najwyższa Izba Kontroli (NIK) wydała raport pokontrolny dot. „Przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z zalegania materiałów niebezpiecznych na dnie Morza Bałtyckiego”. Kontrola NIKu podjęta została po wydaniu przez Fundację MARE oraz Instytut Morski w Gdańsku raportu dot. wraku T/S Franken i została przeprowadzona w 2019 roku.
22.09.2020

Port Service wspiera walkę z koronawirusem

Bezpłatny transport i neutralizacja odpadów powstających w gdańskim centrum testowym COVID-19 oraz utylizacja zakaźnych odpadów z pomorskich szpitali zajmujących się leczeniem pacjentów zarażonych koranwirusem realizowane w ramach codziennej aktywności spółki Port Service.
21.07.2020

Zużyte maseczki ochronne zagrożeniem dla środowiska i zdrowia publicznego?

Wyrzucone, zużyte maseczki ochronne w ogromnych ilościach zalegają na brzegach chińskich plaż. Problem stał się na tyle groźny i powszechny, że zwrócił uwagę wielu naukowców oraz grup ekologicznych. W najgorszej sytuacji znajduje się jednak Hongkong.. Ekolody ostrzegają, że odpady stanowią ogromne zagrożenie dla ekosystemu morskiego, siedlisk dzikiej przyrody i dla zdrowia publicznego...
19.03.2020

Pływająca 5-kilometrowa płachta śmieci zaskoczyła płetwonurków (film,zdjęcia)

Używamy i wyrzucamy nadmierne ilości plastiku każdego dnia. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego co potem się z nimi dzieje. Tony plastiku ląduje w oceanach. Fotograf Caroline Power uświadamia społeczeństwom jak ogromnym problemem jest gromadzenie się plastiku w oceanach, a my do znudzenia pokazujemy i opisujemy dlaczego każdy z nas jest za to odpowiedzialny.
18.02.2020

Japonia ma problem ze skażoną wodą z elektrowni w Fukushimie

Z niedziałającej już elektrowni jądrowej Fukushima wciąż usuwane są skutki zniszczeń spowodowanych uderzeniem tsunami wywołanym silnym trzęsieniem ziemi 11 marca 2011 roku. Największym wyzwaniem jest utylizacja i bezpieczne składowanie radioaktywnej wody
28.01.2020

Szczecin: Udaremniono przywóz 48 ton odpadów z Norwegii

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udaremnili przywóz z Norwegii na teren Polski ponad 48 ton odpadów w postaci lignosulfonianu wapnia, który zgłaszający deklarował jako plastyfikator do betonu lub pelletu. Planowany przez importera przywóz tego produktu miał obejmować blisko 70 pojazdów.
30.10.2019

Radni PiS chcą powołania stołecznej komisji śledczej ws. Czajki

Radni PiS chcą powołania stołecznej komisji śledczej ws. działania miasta oraz MPWiK w zakresie oczyszczalni ścieków „Czajka” oraz Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Mamy do czynienia z tak wielką awarią, że trzeba rozwiązania ekstraordynaryjnego – przekonywali.
26.09.2019

Kanada: Rząd przeznaczy 1,14 mln dolarów na transport śmieci z Filipin

Kanada wyda 1,14 mln dolarów kanadyjskich na powrotny transport do Kanady dwóch tysięcy ton śmieci, których zabrania domagały się od dawna Filipiny - poinformował rząd w Ottawie.
24.05.2019

Holandia: Morze wyrzuciło na brzeg dziesiątki kontenerów (foto)

Morze Północne wyrzuciło na plaże Wysp Zachodniofryzyjskich dziesiątki kontenerów, które podczas sztormowej pogody wypadły w nocy z wtorku na środę ze statku towarowego. W kontenerach są m.in. zabawki, żarówki i telewizory, ale także niebezpieczne chemikalia.
02.01.2019

Ociepa: W Polsce kwestia odpowiedzialnego rozwoju została podniesiona do rangi rządowego dokumentu

W Polsce kwestia odpowiedzialnego rozwoju została podniesiona do rangi rządowego dokumentu - mówił we wtorek wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Podkreślił, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju mocno kładzie nacisk na cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ.
23.10.2018

PKN Orlen w innowacyjnym projekcie przekształcania CO2

PKN Orlen bierze udział w międzynarodowym projekcie BioRECO2VER, którego celem jest zbadanie możliwości przekształcania przez mikroorganizmy dwutlenku węgla w związki używane do wytwarzania produktów chemicznych, np. biotworzyw. Inicjatywa uzyskała wsparcie z Programu Horyzont 2020.
08.03.2018

Nasz kierunek jest prosty – wspomagać Pomorze. 60 lat Port Service (foto, wideo)

60. urodziny Port Service. Firma zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych w województwie pomorskim już od 1957 r. dba o bezpieczeństwo mieszkańców Pomorza. Z okazji jubileuszu zorganizowano festyn dla pracowników oraz gości.
20.09.2017

Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do atmosfery

Rozmowa z Andrzejem Piętką, inżynierem ds. sprzedaży Alfa Laval Polska Sp. z o.o.
05.04.2017

Do końca 2017 r. możliwy wybór dostawców okrętów dla MW

Chcielibyśmy do końca 2017 r. wybrać dostawcę trzech okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej, a także dostawcę sześciu korwet – powiedział PAP w Szczecinie przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej poseł PiS Michał Jach.
20.12.2016

Porty mają być wydajniejsze i bardziej atrakcyjne dla inwestorów

Parlament Europejski uchwalił w środę w Strasburgu rozporządzenie dotyczące łatwiejszego dostępu do usług portowych oraz przejrzystości finansowej portów w UE. Celem przepisów jest zwiększenie wydajności i atrakcyjności inwestycyjnej unijnych portów.
14.12.2016

Sorbenty - niezbędna ochrona przy wyciekach substancji niebezpiecznych

Sorbenty są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa w przemyśle morskim i paliwowym. Wchłaniają substancje ropopochodne i inne niebezpieczne ciecze. Używa się ich do usuwania wszelkiego typu wycieków i rozlewów.
29.04.2015

Światowy Dzień Morza 2013: Zrównoważony rozwój, zaangażowanie IMO po szczycie w RIO +20

W przyszłości, rozwój ludzkości wychodzić powinien naprzeciw nie tylko bieżącym potrzebom, ale także uwzględniać potrzeby przyszłych pokoleń. Nasz rozwój musi być zrównoważony.
12.09.2013

Problemy Lotosu ze złożem Yme bliskie rozwiązania

Grupa Lotos informuje, że Talisman Energy (operator złoża Yme) i SBM Offshore (właściciel platformy wydobywczej) ogłosiły 12 marca . informację o zawarciu porozumienia w sprawie usunięcia wadliwej platformy ze złoża Yme.
13.03.2013

Bezpieczeństwo portu i statków - bezwzględny priorytet ZMPG SA

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA informuje, że w związku z podpisaną umową od dnia 1 marca 2012 roku, obowiązki ochrony przeciwpożarowej jednostek poruszających się na akwenach wodnych portu będzie prowadzić Spółka "Straż Ochrony Portu Gdańsk"(SOPG).
24.02.2012

SSR GRYFIA - rozkwit czy upadek

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA jest położona tuż obok kanału wiodącego do portu Szczecin, na wyspie Gryfia i Ostrów Brdowski, oraz nabrzeżu Wulkan, na lądzie. Łączna jej powierzchnia wynosi ok. 41 ha. Komunikację z lądem zapewniają regularne połączenia promowe, zarówno pasażerskie jak i samochodowe. Stocznia posiada 7 doków, całe niezbędne do przeprowadzenia remontów zaplecze techniczne i infrastrukturalne, kilkanaście dźwigów o udźwigu do 50 ton, dźwig pływający, holowniki oraz 2 500 m dobrze wyposażonych nabrzeży remo
13.04.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.