• <

Wynik wyszukiwania - " program edukacyjny" - Wiadomości

Wystartowały 2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024!

Targi to jedyne w skali kraju takie wydarzenie, którego celem nadrzędnym jest edukacja w zakresie zeroemisyjnych technologii i prezentacja perspektywicznej ścieżki kariery w branży offshore wind. Jest to już druga edycja imprezy.
05.03.2024

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 – już za 4 dni!

Hasłem tegorocznej edycji jest „ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI!”. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w czasie, którego młodzież spotka się z przyszłymi pracodawcami z sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Drzwi hali AmberExpo w Gdańsku otwierają się dla odwiedzających o godz. 9:00. Oficjalne otwarcie targów w obecności P. Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz P. Aleksandry Dulkiewicz, Prezydentki miasta Gdańska odbędzie się na scenie młodzieżowej o godz. 10:00.
01.03.2024

Podsumowanie programu edukacyjnego „Kariera z wiatrem” w Szczecinie

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów szkół średnich w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w Szczecinie jest między innymi młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana – właśnie zakończył się cykl edukacyjny dla klasy techników OZE.
19.12.2023

Triumf Polaków na początek regat

August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski) wygrali regaty Pucharu Europy w klasie 29er rozegrane na inaugurację Gdynia Sailing Days. Srebrny medal zdobyła załoga CWM Opti Gdynia, Igor Kawałko i Fabian Kocięda.
07.07.2023

Finał I edycji Akademii Wodorowej

63 wykładowców i ekspertów, 8 wybranych lokalizacji w Polsce oraz 30 uczestników, spośród których 5 najlepszych już wkrótce będzie mogło rozpocząć płatny staż w Grupie ORLEN – to efekt pierwszej edycji Akademii Wodorowej. Celem projektu jest wsparcie kształcenia kadr w zaawansowanych technologiach wodorowych.
26.06.2023

Po 45 latach jacht "Mazurek" jest znowu w Gdańsku, w Narodowym Muzeum Morskim [ZDJĘCIA]

Po 45 latach jacht "Mazurek" jest znowu w Gdańsku, w Narodowym Muzeum Morskim; to trzecia historyczna jednostka tego typu, która staje się eksponatem muzeum, ale eksponatem pływającym, bo tutaj będzie realizowany program edukacyjny - powiedział w sobotę wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński.
10.06.2023

Puck stawia na edukację młodzieży w zakresie morskich farm wiatrowych

Ocean Winds, spółka zajmująca się morską energetyką wiatrową i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w powiecie puckim będzie młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.
22.02.2023

Pierwsze Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023

Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
06.02.2023

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie jest projekt BC-Wind

W ramach nowego cyklu artykułów na temat morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podsumowujemy dotychczasowe postępy w realizacji poszczególnych projektów farm wiatrowych. Jednym z nich to projekt BC-Wind, realizowany przez spółkę Ocean Winds (OW). Co udało się dotychczas zrealizować inwestorowi? Już dziś zapraszamy do śledzenia cyklu na łamach GospodarkaMorska.pl.
23.01.2023

Rumia wyszkoli kadry dla offshore wind

Na terenie Rumi rozwijane jest Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej, w którym chętni zdobędą wykształcenie niezbędne do podjęcia pracy w branży morskiej energetyki wiatrowej. Centrum, mimo braku siedziby, zrealizowało już m.in. warsztaty offshorowe dla uczniów klas 8 szkół podstawowych w Rumi. Współorganizatorami szkolnych zajęć były Grupa Polenergia i Equinor Polska.
20.11.2022

Kadry dla offshore. Equinor, Polenergia i Rumia podpisały list intencyjny

Equinor wspólnie z Grupą Polenergia oraz Gminą Miejską Rumia i Rumia Invest Park podpisały list intencyjny w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy w ramach Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej.
20.10.2022

Konferencja MEW 2022 w Szczecinie. Naukowcy i branża morska dyskutowali o offshore

Na temat morskiej energetyki wiatrowej dyskutowano podczas "Konferencji MEW - środowisko, edukacja, biznes i praca" w środę (6 października). Wydarzenie zorganizował Wydział Mechaniczny Politechniki Morskiej w Szczecinie.
07.10.2022

Dni portu w szkole, czyli portowy program edukacyjny

19 placówek oświatowych, w tym szkoły podstawowe i przedszkola z województwa zachodniopomorskiego objętych zostało w zakończonym roku szkolnym 2021/2022 portowym programem edukacyjnym pod nazwą „Dni portu w szkole. To autorski projekt realizowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Obejmuje on cykl prelekcji wśród dzieci i młodzieży poświęconych funkcjonowaniu portów w Szczecinie i Świnoujściu oraz ich znaczeniu dla regionu, kraju i świata.
24.06.2022

Rumia. O offshore w pigułce już w podstawówkach. Polenergia i Equinor partnerami pilotażowych zajęć dla uczniów

Dzisiaj (20 maja) z programem edukacji offshorowej dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych wystartowała miejska spółka Rumia Invest Park. Program jest prowadzony w ramach działań Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej. W projekcie udział weźmie około 650 uczniów z ośmiu szkół na terenie Rumi. Partnerami zajęć są Polenergia i Equinor.
30.05.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Ocean Winds: "Przygotowujemy się do aplikacji o nowe lokalizacje offshore wind"

Rynek morskiej energetyki wiatrowej rozwija się na tyle dynamicznie, że koncerny energetyczne zawiązują sojusze w celu zwiększenia przewag konkurencyjnych. Jednym z takich podmiotów jest Ocean Winds, który pewnym krokiem wszedł na na światowy rynek offshore wind. W tekście z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore”, pytamy koncern o postępy w rozwoju projektów morskich w Polsce. Inwestor widzi w Morzu Bałtyckim ogromny potencjał rozwoju i już przygotowuje się do aplikacji o nowe lokalizacje pod morskie farmy wiatrowe.
01.02.2022

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA (ZMPSiŚ SA), otrzymał drugi rok z rzędu wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W tej kategorii spośród 19 nominowanych spółka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Przedsiębiorca Pomorza Zachodniego Roku 2021 organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie zrzeszającą przedsiębiorców Pomorza Zachodniego. W imieniu ZMPSiŚ SA nagrodę odebrał Daniel Stachiewicz, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych.
17.12.2021

Dni portu w szkole, czyli portowy program edukacyjny [wideo]

25 placówek oświatowych, w tym szkoły podstawowe i przedszkola z województwa zachodniopomorskiego objętych zostało w bieżącym roku szkolnym portowym programem edukacyjnym pod nazwą „Dni portu w szkole. To autorski projekt realizowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Obejmuje on cykl prelekcji wśród dzieci i młodzieży poświęconych funkcjonowaniu portów w Szczecinie i Świnoujściu oraz ich znaczeniu dla regionu, kraju i świata.
01.06.2021

2w1, czyli Gdańska Szkoła pod Żaglami podczas The Tall Ships Races

Wyjątkowa propozycja dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Najważniejsze wydarzenie żeglarskie sezonu i najdłuższy rejs w naszym kalendarzu. Tym razem “Gdańska Szkoła pod Żaglami” zabierze młodzież na dwa ostatnie etapy światowej sławy regat “The Tall Ships Races” organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenie edukacji żeglarskiej STI. 16-dniowy rejs, dwa wyścigi, ze stolicy Estonii Tallina do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn i stamtąd najdłuższy finałowy etap do Szczecina.
09.03.2021

Dookoła Bałtyku z Witem Szychowskim

Cudze chwalicie – swoje poznajcie! Wulkan energii. Człowiek, który z wyuczonego zawodu uczynił prawdziwą pasję. Wit Szychowski, szerszej publiczności znany także jako Pan Tasak, przemierzył polskie Wybrzeże w poszukiwaniu tradycyjnych smaków naszych rodzimych, bałtyckich ryb. W ramach projektu „Naturalnie Bałtyckie” powstał kilku odcinkowy program podróżniczo-kulinarny, który swoją emisję w TVP2 będzie miał już w ten weekend.
03.03.2021

Skarby Bałtyku - projekt dedykowany dzieciom ma zachęcić do jedzenia ryb

Potężna dawka przydatnych informacji i ciekawostek czeka na uczniów szkół podstawowych, którzy przystąpią do projektu edukacyjnego o Bałtyku. Za pośrednictwem platformy e-learningowej, stworzonej w ramach projektu Naturalnie Bałtyckie, uczestnicy mają szansę poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę o naszym polskim morzu, jego zasobach, a także właściwościach zdrowotnych ryb bałtyckich.
24.02.2021

Lodołamacze Wód Polskich oczami dzieci – sukces edukacji przez zabawę

Ochrona przed powodzią i suszą to jedno z kluczowych zadań Wód Polskich. Dla bezpieczeństwa powodziowego zimą nasze lodołamacze są w gotowości do akcji lodołamania, aby zapobiegać powodziom zatorowym i umożliwić żeglugę zimą. Właśnie to stało się inspiracją do pokazania edukacji powodziowej przez zabawę. Na profilu Facebook Aktywnych Błękitnych nasi najmłodsi odbiorcy pokazali lodołamacze w akcji, opisując to, w jaki sposób ich praca wpływa na bezpieczeństwo powodziowe. Nasze wydarzenie spotkało się z ogromnym odzewem dzieci, któ
27.01.2021

Ocean i ludzie - ferie w Akwarium

Do końca ferii został jeszcze tydzień. Jak można spędzić ten czas w Gdyni? Oprócz wielu innych atrakcji - organizowanych w tym roku przede wszystkim online - warto również skorzystać z ciekawych propozycji Akwarium Gdyńskiego pod wspólną nazwą „Blue Ferie”.
11.01.2021

Rok 2020 pod znakiem ofensywy inwestycyjnej w zespole portów Szczecin-Świnoujście [wideo]

Rok 2020 był rokiem wymagającym, który upłynął w cieniu koronawirusa, z którym mierzył się świat. Jednak pomimo tych trudnych okoliczności inwestycje w portach Szczecin-Świnoujście weszły właśnie w fazę realizacyjną w terenie i idą zgodnie z harmonogramem.
28.12.2020

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA otrzymał wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To przyznała Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zrzeszająca przedsiębiorców Pomorza Zachodniego.
11.12.2020

Rusza nowy program edukacyjny dla polskich szkół. Wczesna nauka o zmianach klimatycznych i smogu może zaprocentować w przyszłości

Przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym to nie tylko obszar zainteresowania rządów i biznesu, lecz również konsumentów. Dlatego też edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat może zaprocentować w przyszłości zmianą nawyków i tym samym ograniczeniem emisji. Dużą rolę w walce o czystsze powietrze odgrywa ciepłownictwo. Startujący właśnie program edukacyjny zainicjowany przez spółkę PGE Energia Ciepła ma pomóc uczniom szkół podstawowych zrozumieć, w jaki sposób powstaje ciepło, skąd bierze się energia elektry
29.09.2020

Bzdury z podręczników szkolnych: klimat się ociepla, bo Słońce mocniej świeci

Choć w podstawie programowej dla polskich szkół średnich nie ma prawie nic o zmianie klimatu, to jednak w niektórych podręcznikach szkolnych temat ten jest poruszany. Niestety, cześć z tych podręczników przekazuje informacje o klimacie w sposób przynoszący więcej szkody niż pożytku. Przynajmniej w kilku z nich przeczytamy na przykład, że naukowcy nie są zgodni, czy obecna zmiana klimatu jest spowodowana działalnością człowieka. Analizujemy i komentujemy ten oraz inne przykłady klimatycznych mitów, półprawd i nieścisłości.
31.08.2020

Lokalne Partnerstwa Wodne walczą ze skutkami powodzi i suszy

Wody Polskie podejmują realne działania, których efektem jest ograniczanie skutków powodzi i suszy oraz wsparcie gospodarki wodnej w zachowywaniu jak największej ilości wody w środowisku. Rozpoczynamy działania mające na celu zawiązywanie Lokalnych Partnerstw Wodnych.
23.06.2020

W tym roku ok. 550 mln zł na Program Megainwestycji PERN

PERN przeznaczy w tym roku na Program Megainwestycji blisko 550 mln zł. Jednym z projektów jest budowa drugiej nitki Odcinka Pomorskiego rewersyjnego rurociągu ropy naftowej. Trwają badania geotechniczne na trasie przebiegu przyszłej magistrali, czyli Płock-Gdańsk - podała spółka.
28.05.2020

Islandia czeka - rekrutacja na wyjątkowy rejs Generałem Zaruskim

Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, w którym uczniowie szkół średnich i studenci biorą udział w morskiej wyprawie. W tym roku będą mieli okazję popłynąć na Islandię. Trwa rekrutacja do wyjątkowego rejsu na pokładzie STS "Generał Zaruski".
22.02.2020

Finał Polsailing Day w Kaliszu

Regaty na rzece Prosna, piknik żeglarski na lądzie, spotkanie z wybitnymi żeglarzami Zenonem Jankowskim i Piotrem Kulą i wiele innych atrakcji – w ten sposób można podsumować finał programu PolSailing Day w Kaliszu. Impreza pokazała, że ogólnopolski program edukacyjny PolSailing, realizowany przez Polski Związek Żeglarski i Ministerstwo Sportu i Turystyki, przynosi doskonałe efekty.
23.09.2019

Przygotowania do nowej wystawy czasowej w NMM

Z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowuje wystawę czasową "Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków". Wernisaż wystawy realizowanej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, odbędzie się 10 lutego 2020 roku w Spichlerzach na Ołowiance.
19.07.2019

Żeglarskie laury przyznane

Nagrodę im. kapitana Leszka Wiktorowicza otrzymują wybitni ludzie morza za wyróżniające się dokonania żeglarskie. W tym roku Nagrodę Główną przyznano za pierwsze w historii światowego żeglarstwa okrążenie Antarktydy w rejsie non-stop i tylko pod żaglami. Kapituła przyznała także Nagrodę Specjalną za program edukacyjny „Kurs na Horn”.
26.03.2019

Współpraca firm i szkół sposobem na wypełnienie luki w obszarze transportu, spedycji i logistyki

Specjaliści Kolei Bałtyckiej, wspólnie z nauczycielami i szczecińskim kuratorium oświaty, będą tworzyli program edukacyjny, który pomoże w uruchomieniu klasy profilowanej specjalizującej się w obszarze transportu, spedycji i logistyki. To jeden z tematów, który będzie omawiany na Zachodniopomorskim Kongresie Oświatowym, który odbędzie się 19 marca w Szczecinie.
18.03.2019

Nowa wystawa czasowa w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

100 lat temu, równolegle z odzyskiwaniem niepodległości przez nasz kraj, rodziła się Polska Marynarka Wojenna. Wówczas, 28.11.1918 r. Marszałek wydał dekret powołujący "Marynarkę Wojenną". Formujące się Państwo Polskie nie miało jeszcze dostępu do morza i dlatego Marynarka Wojenna powstawała na polskim śródlądziu, a pierwszymi akwenami jej działań były rzeki – Wisła, Pina i Prypeć.
23.11.2018

W Warszawie o Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii

Działalność Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) - instytucji wspierającej współpracę pomiędzy uczelniami, biznesem i instytucjami publicznymi z całej Europy - była tematem konferencji, która odbyła się we wtorek w Warszawie.
25.09.2018

Polacy na największych regatach na świecie!

Puchar narodów, oraz kolorowa parada prawie 1400 uczestników regat Lake Garda Meeting Optimist Class, przeszła malowniczymi uliczkami miasteczka Riva nad Jeziorem Garda i oficjalnie zainaugurowała największe na świecie regaty dla klas jednoosobowych. Na starcie zobaczymy 83 Polaków!
29.03.2018

Żeglarska przygoda na pokładzie żaglowca Generał Zaruski

Wyjątkowa propozycja dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Trwa rekrutacja do czwartej edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, która odbędzie się w terminie 25.06-12.07.2018 r. „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego „Generał Zaruski” – Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.
06.03.2018

„Spotkanie z mistrzem” – nowy program edukacyjny dla uczniów

W ramach Programu Edukacji Morskiej w środę o godzinie 12:00 odbędzie się "Spotkanie z Mistrzem". To inauguracja zajęć mających na celu przybliżenie sylwetek mistrzów w różnych dziedzinach aktywności wodnych. Spotkanie jest organizowane przez Fundację Gdańską w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Głębokiej 11.
28.11.2017

Przedłużona rekrutacja na rejs „Generałem Zaruskim”

Trwa rekrutacja do III edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, 3-tygodniowego rejsu tradycyjnym szkolnym żaglowcem „Generał Zaruski” do różnych krajów i portów nad Bałtykiem, z udziałem we wspaniałych regatach The Tall Ship Races. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu młodzieży i uwzględniając specyfikę chwili – czas pisania matur oraz końcówkę roku szkolnego – rekrutacja został przedłużona. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.05.2017 r.
25.05.2017

Przygoda życia - popłyń na The Tall Ships Races

Trwa rekrutacja do III edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami". Udział w naborze mogą wziąć uczniowie gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja.
07.04.2017

„Bohater miesiąca” , czyli najnowsza akcja MSC i Targu Rybnego

Po letniej przerwie, już 16 września Targ Rybny wraca na Plac Powstańców Warszawy, a wraz z nim startuje także program edukacyjny "Bohater miesiąca" przygotowany wraz z MSC - niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową, światowym liderem programu certyfikacji na rzecz zrównoważonego rybołówstwa. Celem programu jest edukacja konsumentów o odpowiedzialnej konsumpcji ryb i owoców morza.
16.09.2016

Popłyną w rejs Zaruskim

Zakończył się konkurs związany z rekrutacją do rejsu II edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. W 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów nad Bałtykiem, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami, popłyną licealiści.
23.05.2016

Żaglowiec dla Algierii powstaje w Gdańsku

Kolejny wielki żaglowiec powstaje w Gdańsku. Trzymasztową fregatę szkolną dla marynarki wojennej Algierii buduje stocznia Remontowa Shipbuilding. Otwarte dla publiczności wodowanie zaplanowano na 7 listopada.
21.10.2015

W Polsce powstała baza wiedzy na temat LNG

Multimedia, więcej materiałów eksperckich, infografiki oraz ciekawa sekcja edukacyjna dla dzieci - tak prezentuje się pierwsza w Polsce, internetowa skarbnica wiedzy poświęcona w całości technologii skroplonego gazu ziemnego, firmowana przez spółkę Polskie LNG. Wszystko dostępne jest pod adresem www.lng.edu.pl oraz na nowych profilach społecznościowych portalu na Facebooku i Twitterze.
22.07.2015

Wypłyń w przygodę życia! „Gdańska szkoła pod Żaglami”

Rusza rekrutacja do pierwszej edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. Wstępny etap w drodze konkursu potrwa do 22 maja. „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem „Generał Zaruski", przez 2 morza, 4 kraje, 5 portów, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami.
18.05.2015

Już 13 sierpnia efektowny wstęp do wielkiego zlotu Operacja Żagle Gdyni 2014.

"Dar Młodzieży", żaglowiec szkolny Akademii Morskiej , ambasador imprezy, wracając z miesięcznej podróży szkoleniowej i udziale w zlotach żaglowców w Bremerhaven i Rostocku, powita macierzysty port ze studencką załogą na rejach. Ta sama grupa ponad 120 studentów wydziałów Mechanicznego i Elektrycznego, reprezentować będzie Akademię podczas całej Operacji.
11.08.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.