• <
BOTA_FILM_2021

2w1, czyli Gdańska Szkoła pod Żaglami podczas The Tall Ships Races

ac

09.03.2021 13:36 Źródło: Urząd Miasta Gdańsk
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie 2w1, czyli Gdańska Szkoła pod Żaglami podczas The Tall Ships Races
2w1, czyli Gdańska Szkoła pod Żaglami podczas The Tall Ships Races - GospodarkaMorska.pl
fot. Gdańska Szkoła pod żaglami

Wyjątkowa propozycja dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Najważniejsze wydarzenie żeglarskie sezonu i najdłuższy rejs w naszym kalendarzu. Tym razem “Gdańska Szkoła pod Żaglami” zabierze młodzież na dwa ostatnie etapy światowej sławy regat “The Tall Ships Races” organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenie edukacji żeglarskiej STI. 16-dniowy rejs, dwa wyścigi, ze stolicy Estonii Tallina do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn i stamtąd najdłuższy finałowy etap do Szczecina.

„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to najdłuższy w sezonie rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw „Generała Zaruskiego”, zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

“The Tall Ships Races” to natomiast impreza jedyna w swoim rodzaju. Łącząca w sobie żeglarstwo, przyjaźń, młodość, turystyczne i rozrywkowe atrakcje oraz regatowe emocje. A gdy dodamy do tego kumulację obecności najpiękniejszych żaglowców i jachtów świata, to moc wrażeń i wspomnień jest gwarantowana!

Połączenie ww. przedsięwzięć w jednym rejsie daje nam gotowy przepis na przygodę życia! Ten 16-dniowy rejs będzie dla młodzieży niepowtarzalną okazją, by w doborowym towarzystwie zdobywać żeglarskie szlify i kształcić się w ramach “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. A i atrakcji turystycznych nie zabraknie, bo już sama stolica urokliwych Alandów to mekka żeglarstwa, za sprawą legendarnego statku-muzeum “Pommern”, swego czasu jednego z najszybszych żaglowców transportowych świata.

W morzu, oprócz ścigania się, realizować będziemy wielopoziomową edukację przez przygodę i doświadczanie. Zadbamy o wyposażenie młodzieży w niezbędną wiedzę żeglarską, przyrodniczą i humanistyczną. Budowa żaglowca, obsługa takielunku, podstawy nawigacji i meteorologii, morskie tradycje i obyczaje oraz postać gen. Mariusza Zaruskiego – prekursora wychowania morskiego Polaków, to tylko niektóre propozycje z bogatego programu edukacyjnego szkoły, który współtworzą sami załoganci. Nie możemy się już doczekać, o jaki materiał wzbogacony zostanie on w tegorocznej edycji. Mamy też nadzieję, że emocje towarzyszące wyścigom oraz żeglarska wiedza zdobywana na bieżąco w czasie rejsu, przełożą się na zadowolenie załogi z wyników uzyskanych podczas regat.

Zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na 1 stronie A4, należy dostarczyć do 18.04.2021 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna z wybranej tematyki, zabawa integracyjna itp.). A zatem, pióra w dłoń, klawiatury komputerowe na start i do dzieła!

Formularz rejestracyjny

Rejs wystartuje w sobotę 17.07.2021 r. w Tallinie. Rozpoczniemy go od przygotowań rejsowych, niezbędnych szkoleń oraz zwiedzania miasta. Rejs zakończy się 1.08.2021 r. w Szczecinie, skąd młodzież wróci do swoich domów, ale już nie na pokładzie żaglowca, ponieważ “Generał Zaruski” popłynie ze Szczecina w swój kolejny rejs z nową załogą szkolną.

W rejsie weźmie udział 20 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły znajdziecie w regulaminie oraz prezentacji programu “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” (pliki do pobrania po lewej stronie).

Niezbędnym wymogiem organizatora “The Tall Ships Races” umożliwiającym wzięcie udziału w regatach jest ukończenie 15 roku życia w momencie zamustrowania na statek w dniu 17.07.2021 r. Prosimy mieć to na uwadze podczas składania swoich zgłoszeń w procesie rekrutacji.

WAŻNE! Z uwagi na niepewną w dalszym ciągu sytuację związaną z pandemią koronawirusa i obostrzenia sanitarne, należy liczyć się z ewentualnością różnych decyzji organizatora regat, które mogą wpłynąć na przebieg imprezy lub nawet jej odwołanie. Należy mieć także na uwadze fakt, iż w związku z przepisami sanitarnymi w państwach/portach goszczących uczestników zlotu, wymagane mogą być od uczestników zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Jeśli taki wymóg się pojawi, będziemy Państwa informować.


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.