• <

Wynik wyszukiwania - " kryzys migracyjny" - Wiadomości

II Polsko-Szwedzkie Forum Technologii Morskich - zacieśnianie współpracy na rzecz bezpieczeństwa na Bałtyku

Po kilku latach wróciła formuła spotkań polskich i szwedzkich specjalistów morskich, odbywających się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Eksperci związani z branżą technologiczną, zbrojeniową, a także przedstawiciele władz oraz sił zbrojnych mogli podzielić się opiniami na temat wspólnych wyzwań i możliwości współpracy. Celem tej edycji Polsko-Szwedzkiego Forum Technologii Morskich było również nakreślenie strategicznej roli Morza Bałtyckiego w kontekście aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie.
07.03.2024

Hiszpania. Konflikty z mieszkańcami w związku z relokowaniem przez rząd nielegalnych imigrantów z Wysp Kanaryjskich na kontynent

Burmistrz Sobrado koło A Coruna w hiszpańskiej Galicji Lisardo Santos odmówił przyjęcia 40 nielegalnych imigrantów, którzy decyzją ministerstwa ds. integracji społecznej i migracji w Madrycie mieli zostać ulokowani w br. tygodniu w kompleksie klasztornym miasteczka liczącego ok. 1800 mieszkańców.
31.10.2023

SG-301 Gen. Józef Haller już w służbie. Co skrywa najnowszy patrolowiec MOSG?

Wcielona oficjalnie do służby 12 października tego roku jednostka patrolowa typu OPV 70 Morskiego Rodzaju Straży Granicznej jest efektem dwóch lat prac francuskiej i polskiej branży stoczniowej. Choć przebiegało to burzliwie, dziś na gdańskim nabrzeżu można oglądać nowy nabytek polskich służb morskich, wyróżniający się na ich tle rozmiarami i przeznaczeniem.
13.10.2023

Napływ przybyszy na Lampedusę i kryzys migracyjny głównym tematem rozmów francusko-włoskich na najwyższym szczeblu

Zarządzanie zjawiskiem migracji i potrzeba jego europejskiego rozwiązania to tematy rozmów premier Włoch Giorgii Meloni z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem we wtorek Rzymie, poinformowały strona włoska i francuska. Do ich spotkania doszło po uroczystościach pogrzebowych byłego włoskiego prezydenta Giorgio Napolitano, w których wzięli udział.
26.09.2023

Prezydent Macron o kryzysie na Lampedusie: mamy obowiązek europejskiej solidarności z Włochami

Mamy obowiązek europejskiej solidarności w Włochami – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron zapytany o kryzys migracyjny na włoskiej wyspie Lampedusa.
15.09.2023

Ekspert ds. imigracji: kryzys migracyjny na Lampedusie wymaga szybkiej reakcji UE

Od środy na Lampedusę przybyło 7 tys. migrantów. Sytuacja na włoskiej wyspie wymaga szybkiej reakcji Unii Europejskiej na kryzys migracyjny – pisze w dzienniku "Le Figaro" francuski polityk i były sekretarz generalny ministerstwa ds. imigracji Patrick Stefanini.
15.09.2023

Lampedusa ogłosiła stan wyjątkowy: na wyspie przebywa 4,5 tysiąca imigrantów

Rada miasta Lampedusa ogłosiła w środę wieczorem stan wyjątkowy po 48 godzinach ciągłego napływu imigrantów na wyspę. Przed ratuszem zebrali się mieszkańcy, którzy następnie wzięli udział w posiedzeniu rady miasta. Szef MSZ Antonio Tajani apeluje o stabilizację Sahelu - podały w czwartek media.
14.09.2023

Bezprecedensowy napływ migrantów na Lampedusę, przepełniony ośrodek

Tak ogromnej fali migracyjnej nie zanotowano nigdy wcześniej na włoskiej wyspie Lampedusa: w ciągu ostatniej doby przypłynęły tam 63 łodzie z ponad 1800 migrantami. W ośrodku rejestracyjnym na wyspie jest około 4 tys. osób; to rekord.
26.08.2023

Digital Baltic: Nowa przestrzeń odstraszania - perspektywy bezpieczeństwa Morza Bałtyckiego

Pierwszy panel konferencji "Digital Baltic - Towards common security" poruszał temat zmian w geopolityce regionu wraz z akcesem Finlandii i Szwecji do NATO. Zmiana oznacza, że choć z jednej strony Bałtyk stanie się niejako morzem wewnętrznym sojuszu nie będzie to jednocześnie oznaczało, że znikną wszelkie niebezpieczeństwa. Tym samym potrzeby jego ochrony oraz utrzymywania na nim sił morskich nie znikną.
27.06.2023

Ukraina. Doradca szefa MSW: do końca wojny nie ma szans na odblokowanie portów

Nie ma szans na odblokowanie ukraińskich portów do końca wojny z Rosją – ocenił w czwartek doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko w wywiadzie dla telewizji Espreso.
07.07.2022

Premier Ukrainy: międzynarodowe instytucje powinny naciskać na Rosję, by odblokowała porty

ONZ, Światowa Organizacja Handlu i inne instytucje międzynarodowe powinny wywierać nacisk na Rosję, by odblokowała porty i pozwoliła utworzyć drogę dla okrętów z ukraińskim zbożem – powiedział w środę premier Ukrainy Denys Szmyhal.
01.06.2022

Liczba imigrantów na La Manche już trzy razy wyższa niż w 2020 roku

Liczba nielegalnych imigrantów, którzy od początku tego roku przedostali się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, przekroczyła 25,7 tys., co oznacza, że jest już ponad trzy razy wyższa niż w całym roku 2020 r. - poinformowano w poniedziałek.
22.11.2021

W. Brytania: Zniewagi wobec ratowników morskich pomagających nielegalnym imigrantom

Załogi łodzi ratunkowych, które pomagają wyciągać z wód kanału La Manche nielegalnych imigrantów, robią to z pobudek humanitarnych i nie zasługują na zniewagi - powiedział w środę Mark Dowie, szef brytyjskiej organizacji pozarządowej zajmującej się ratownictwem wodnym, RNLI.
28.07.2021

90 proc. nielegalnych migrantów korzysta z usług przemytników

Około 90 proc. ludzi, którzy dostają się do UE nielegalnie, przekracza granice, korzystając z usług przemytników, a w zależności od szlaku średnia cena przeprawy wynosi 1,5-2,5 tys. euro za osobę - wskazano w analizie think tanku Parlamentu Europejskiego. Według ekspertów UE prowadzi intensywne działania wymierzone w przemytników.
05.02.2021

Wyspy Kanaryjskie chcą się uwolnić od nielegalnych imigrantów

Z początkiem br. upłynął termin ultimatum wystosowanego pod koniec listopada przez lokalne władze Gran Canarii na Wyspach Kanaryjskich do rządu centralnego w Madrycie, aby nielegalni imigranci opuścili zajmowane hotele na wyspie i zostali ulokowani w innych ośrodkach.
04.01.2021

Hiszpania prosi o wsparcie w związku z kryzysem migracyjnym na Wyspach Kanaryjskich

Rząd Hiszpanii wezwał Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców (UNHCR) oraz Maroko i Senegal, afrykańskie kraje, z których masowo docierają na Wyspy Kanaryjskie nielegalni przybysze, do wsparcia Madrytu w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego na tym archipelagu.
22.11.2020

Fala migracyjna we Włoszech rośnie

32 tys. migrantów przybyło od początku tego roku do Włoch - poinformowała we wtorek minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. Ponad jedna trzecia migrantów ( 38 proc.) to Tunezyjczycy,
18.11.2020

Premier: nie byliśmy odporni na wołania przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Online Klubów "Gazety Polskiej" ocenił, że działania rządu w czasie pandemii były właściwe. "Byliśmy solidarnościowi, nie byliśmy odporni na te wołania przedsiębiorców" - podkreślił.
15.11.2020

Von der Leyen: w pracach nad paktem migracyjnym przyjmiemy podejście humanitarne

Komisja Europejska w pracach nad paktem migracyjnym przyjmie podejście humanitarne; kraje, które wywiązują się z obowiązków dotyczących ratowania ludzi na morzu, powinny móc liczyć na solidarność całej UE - oświadczyła szefowa KE Ursula von der Leyen.
16.09.2020

Nasila się kryzys migracyjny na Lampedusie

Kolejne łodzie z migrantami docierają na włoską wyspę Lampedusa, gdzie panuje kryzysowa sytuacja w przepełnionym punkcie rejestracji. W nocy z niedzieli na poniedziałek grupa mieszkańców wyspy zablokowała drogę domagając się pilnej ewakuacji przybyszów.
27.07.2020

Szef MSZ: Polska zgadza się z potrzebą utrzymania ruchu tranzytowego przez terytorium państw UE

Polska zgadza się z potrzebą utrzymania ruchu tranzytowego przez terytorium wszystkich państw członkowskich w celu zapewnienia swobodnego przepływu osób, towarów i usług - wskazał podczas wideokonferencji z szefami dyplomacji państw UE minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
23.03.2020

Grecja może stanąć przed ETPC za postępowanie wobec uchodźców

Grecja, wstrzymując procedurę azylową, działa z naruszeniem umów międzynarodowych; gdyby kryzys migracyjny w Europie z 2015 r. powtórzył się, Finlandia nie ograniczyłaby przyjmowania uchodźców - oświadczyła w piątek szefowa fińskiego MSW Maria Ohisalo.
07.03.2020

Fabrice Leggeri dla PAP: Do 2027 powołamy prawie 10 tysięcy strażników granicznych Frontexu

Do 2027 roku zostanie powołanych prawie 10 tysięcy funkcjonariuszy straży granicznej Frontexu, z czego 3 tysiące będą stanowić pracownicy kontraktowi noszący specjalne mundury UE - powiedział w wywiadzie dla PAP Fabrice Leggeri, dyrektor Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
23.12.2019

Szef MSW RFN: Europie grozi większy kryzys migracyjny niż w 2015 r

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer obawia się, że Europie grozi jeszcze większy kryzys migracyjny niż w 2015 roku. Szef resortu w rozmowie z "Bild am Sonntag" w niedzielę wzywa do lepszej ochrony granic Unii.
06.10.2019

Szef MSZ Litwy dla PAP: gra o Nord Stream 2 nie jest zakończona

Dyrektywa gazowa dotycząca Nord Strem 2 to ważna zmiana, ale nie koniec gry o ten gazociąg - powiedział PAP szef MSZ Litwy Linas Linkeviczius. Wyraził też nadzieję, że postęp w relacjach między Polską i Litwą pozwoli rozwiązać pozostające między tymi krajami problemy.
18.02.2019

Hiszpania/ Szef MSZ: Trump namawiał mnie do budowy muru przeciw migrantom

Minister spraw zagranicznych Hiszpanii Josep Borrell ujawnił, że był namawiany przez prezydenta USA Donalda Trumpa do budowy muru na Saharze. Pomysł ten miał być receptą na powstrzymanie masowej migracji z Afryki do Hiszpanii.
19.09.2018

W.Brytania/Morawiecki: Podzielimy się z Bałkanami doświadczeniami z akcesji

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że Polska wesprze kraje Bałkanów Zachodnich, dzieląc się doświadczeniami z procesu akcesji do Unii Europejskiej. Jak ujawnił, przyszłoroczny szczyt procesu berlińskiego odbędzie się w Poznaniu.
11.07.2018

NATO i UE z deklaracją w sprawie bezpieczeństwa; Tusk zwraca się do Trumpa

Sekretarz generalny NATO i szefowie instytucji UE podpisali we wtorek deklarację w sprawie bezpieczeństwa europejskiego. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił zwracając się do prezydenta Donalda Trumpa, że USA nie będą mieć lepszego sojusznika niż Europa.
10.07.2018

Watykan/Papież: Solidarność i miłosierdzie jedyną odpowiedzią na kryzys migracyjny

Papież Franciszek mówił w piątek podczas mszy w Watykanie dla migrantów i ratowników niosących pomoc na Morzu Śródziemnym, że jedyną sensowną odpowiedzią na kryzys migracyjny jest solidarność i miłosierdzie. Potępił "jałową obłudę", jak nazwał obojętność.
06.07.2018

Orban: Węgry nie zawrą porozumienia z Niemcami w sprawie migrantów bez zgody Austrii

Szefowie rządów Węgier i Austrii, Viktor Orban i Sebastian Kurz, uzgodnili przez telefon, że Węgry nie zawrą żadnego dwustronnego porozumienia z Niemcami w sprawie migrantów, jeśli nie będzie porozumienia między Niemcami i Austrią - podała w środę agencja MTI.
04.07.2018

Portugalia i Hiszpania chcą UE solidarnej z uchodźcami

Premierzy Portugalii i Hiszpanii, Antonio Costa i Pedro Sanchez, opowiedzieli się podczas spotkania w Lizbonie za większą solidarnością Unii Europejskiej z uchodźcami i za jej adekwatną odpowiedzią na kryzys migracyjny.
04.07.2018

Francuskie media: obawy o przyszłość Merkel i umowy w sprawie migrantów

Kryzys polityczny w Niemczech jest w poniedziałek głównym tematem zagranicznym we francuskich mediach, które obawiają się o przyszłość kanclerz Angeli Merkel oraz unijnej umowy dotyczącej migrantów.
02.07.2018

Kuź: Wszystkim zależało na kompromisie ws. migracji

Wszystkim na szczcie UE zależało na kompromisie ws. migracji, bo kryzys migracyjny skrajnie destabilizuje politykę europejską, a nikomu nie zależy żeby dochodziło w niej do gwałtownych zmian – ocenił dr Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
30.06.2018

Premier Hiszpanii: Potrzeba wspólnej odpowiedzi na kryzys migracyjny

Unia Europejska powinna przedstawić "wspólną odpowiedź na wspólne wyzwanie", jakim jest kryzys migracyjny, odrzucając doktrynę unilateralizmu - powiedział nowy premier Hiszpanii Pedro Sanchez w opublikowanej w czwartek rozmowie z europejskimi mediami.
28.06.2018

Szczyt UE głównie o migracji; „28” chce zniechęcać do podróży przez morze

Szefowie państw i rządów UE, którzy zbiorą się w czwartek i piątek w Brukseli na szczycie, będą rozmawiać głównie o migracji. "28" ma dać zielone światło dla koncepcji "platform" poza UE, do których trafialiby uratowani na morzu.
28.06.2018

Wiceszef MSZ: Doceniamy fakt, że ws. migracji Europa mówi w coraz większym stopniu językiem Warszawy

Doceniamy fakt, że o sprawach migracji Europa mówi w coraz większym stopniu językiem Warszawy; finalne porozumienie wymaga potwierdzenia tego stanowiska w prawie azylowym UE - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.
21.06.2018

Czerwińska: Budżet strefy euro to niepokojąca informacja

Z punktu widzenia Polski to jest niepokojąca informacja - tak minister finansów Teresa Czerwińska skomentowała w środę informacje o zamiarach tworzenia odrębnego budżetu strefy euro.
20.06.2018

Hiszpania: Pierwsze spotkanie Pedro Sancheza z Donaldem Tuskiem

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez przyjął we wtorek w madryckiej siedzibie rządu przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spotkanie służyło głównie omówieniu kwestii europejskich przez zaplanowanym na 28 i 29 czerwca szczytem w Brukseli.
19.06.2018

Francja: Polemika wokół sprawy migrantów z Aquariusa

We Francji wywiązała się polemika w związku z nieprzyjęciem przez Włochy migrantów z pokładu "Aquariusa". NGO oskarżają Paryż o umywanie rąk, a eksperci mówią, że potępianie Budapesztu i Warszawy za stanowisko ws. migrantów to w tej sytuacji hipokryzja.
13.06.2018

MIiR: Min. Kwieciński rozmawiał w Sztokholmie o budżecie UE i współpracy Polska-Szwecja

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński rozmawiał w poniedziałek w Sztokholmie o budżecie UE i współpracy Polska-Szwecja - poinformowało w komunikacie biuro prasowe MIiR. Zdaniem ministra polityka spójności powinna pozostać największą polityką rozwojową UE.
09.04.2018

Ekspert: Wizyta kanclerz Merkel to znak nowej strategii Niemiec

Zapowiadana na poniedziałek wizyta kanclerz Merkel w Polsce to nie tylko kurtuazja, ale nowe otwarcie ze strony Niemiec – powiedziała PAP dyrektor Instytutu Zachodniego dr Justyna Schulz. W strategicznym interesie Niemiec leży udział Polski w procesie reform Unii Europejskiej - dodała.
18.03.2018

Szef MON: Ważne, by polskie wojsko uczestniczyło w misji Sophia (foto)

Ważne, by polskie wojsko uczestniczyło w unijnej misji Sophia na Morzu Śródziemnym, to pokazuje solidarność i pomaga zażegnać konflikt – ocenił w poniedziałek minister obrony Mariusz Błaszczak, żegnając Polski Kontyngent Wojskowy.
12.02.2018

Rozpoczęły się rozmowy szefów MSZ Polski i Niemiec w Berlinie

Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec, Jacka Czaputowicza i Sigmara Gabriela, rozpoczęły się w środę rano w Berlinie. Szefowie dyplomacji mają rozmawiać o relacjach dwustronnych, a także o kwestiach unijnych i międzynarodowych.
17.01.2018

UE/Frontex: W 2017 roku nielegalna migracja do UE spadła o 60 proc.

W minionym roku nielegalna migracja do UE spadła o 60 proc. w porównaniu z rokiem 2016; w ciągu ostatnich 12 miesięcy bezprawnie granicę przekroczono nieco ponad 204 tys. razy - wynika z opublikowanych we wtorek danych Frontexu.
05.01.2018

Premier Szydło udaje się do Wybrzeża Kości Słoniowej na szczyt UE-Unia Afrykańska

Premier Beata Szydło we wtorek udaje się do Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie weźmie udział w rozpoczynającym się w środę w Abidżanie dwudniowym szczycie Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej. Szefowa polskiego rządu w trakcie jednej z sesji szczytu zabierze głos ws. bezpieczeństwa.
27.11.2017

Premier: Rola agencji Frontex nie do przecenienia

Rola agencji Frontex, która zajmuje się bezpieczeństwem Europy i Europejczyków, jest nie do przecenienia - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło podczas uroczystości związanej z wejściem w życie porozumienia o siedzibie agencji Frontex w Warszawie.
21.11.2017

Premier: Kwestia kryzysu migracyjnego i pracowników delegowanych wymaga dyskusji

Część rozwiązań problemów UE mamy już uzgodnionych, ale są jeszcze takie kwestie, jak kryzys migracyjny czy dyrektywa o pracownikach delegowanych, które wymagają dyskusji - oświadczyła w piątek premier Beata Szydło w Brukseli po zakończeniu unijnego szczytu.
20.10.2017

Polska poruszy na szczycie UE kwestie gazociągu Nord Stream 2

Premier Beata Szydło poruszy na szczycie UE, który rozpoczyna się w czwartek w Brukseli, kwestie Nord Stream 2 w kontekście objęcia tego gazociągu na jego całej długości unijnymi przepisami - dowiedziała się PAP z polskich źródeł dyplomatycznych.
19.10.2017

Szef MSZ: Integracja europejska krajów Partnerstwa Wschodniego to sukces polskiej dyplomacji

Postępująca integracja krajów Partnerstwa Wschodniego z Unią Europejską to autentyczny sukces polskiej dyplomacji - powiedział PAP szef MSZ Witold Waszczykowski przed wizytą w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie. Ocenił jednocześnie, że w sferze kontaktów z Kaukazem Polska ma "sporo do nadrobienia".
18.10.2017

Szymański: Dzielenie się odpowiedzialnością za napływ uchodźców - nieefektywne

Jakiekolwiek formy dzielenia odpowiedzialności za napływ uchodźców nie przyniosły żadnego istotnego efektu- powiedział w czwartek w Sejmie wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Dodał, że państwa członkowskie powinny kreować własną politykę w tym zakresie.
12.10.2017

Prezydent: Dla większości Polaków być członkiem UE to wielka wartość

Dla większości Polaków być członkiem UE to wielka wartość - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda otwierając XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy. Polacy są zwolennikami Unii Europejskiej "otwartych drzwi" - dodał. Jak jednak zaznaczył Unia potrzebuje rewizji polityki wewnętrznej.
05.09.2017

Włochy/Premier: Narodowa mobilizacja wobec kryzysu migracyjnego

We Włoszech trwa „narodowa mobilizacja” w związku z wyzwaniami, jakie niesie z sobą kryzys migracyjny - napisał premier Paolo Gentiloni w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera. Zaaprobował propozycje KE ws. zmagań z kryzysem.
16.08.2017

Włoskie władze zmieniają podejście do napływu migrantów

We Włoszech wraz z nasileniem się napływu migrantów doszło do wyraźnej zmiany w podejściu rządu do kwestii ich przyjmowania. Kiedy w czerwcu liczba przybyłych w tym roku przekroczyła 85 tysięcy, władze zaczęły powtarzać, że ich możliwości wyczerpują się.
09.07.2017

Około 2300 migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

Około 2300 migrantów uratowano w czwartek na Morzu Śródziemnym podczas 18 operacji niesienia pomocy dryfującym łodziom i pontonom - poinformował sztab włoskiej Straży Przybrzeżnej. Znaleziono także zwłoki dwóch osób.
25.05.2017

Błaszczak o Straży Granicznej: To dzięki wam Polska jest bezpieczna

To dzięki waszej postawie kryzys migracyjny, który przecież wielokrotnie był już u wrót naszego kraju, został zatrzymany. To dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna – powieddział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas obchodów święta Straży Granicznej.
16.05.2017

UNHCR: 5 tys. może wynieść w 2016 r. liczba ofiar na Morzu Śródziemnym

W tym roku 5 tys. może wynieść liczba migrantów, którzy zginęli podczas próby przedostania się do Europy przez Morze Śródziemne – powiedział w piątek Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Filippo Grandi podczas forum w Rzymie na temat sytuacji w tym regionie.
03.12.2016

Frontex organizuje straż przybrzeżną UE

Agencja ds. granic UE Frontex wezwała w środę kraje członkowskie do zgłaszania marynarzy, policjantów i strażników granicznych do wielonarodowych załóg, które będą rozmieszczane od początku przyszłego roku na patrolowcach w ramach unijnej straży przybrzeżnej.
01.12.2016

„Morze Śródziemne nie może być morzem niczyim”

Morze Śródziemne nie może stać się “morzem niczyim”, za które nikt nie bierze odpowiedzialności - mówił szef dyplomacji Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w czwartek w Rzymie forum MED - Dialogi Śródziemnomorskie na temat sytuacji i bezpieczeństwa w tym rejonie.
01.12.2016

Stoltenberg: NATO wesprze operację UE na Morzu Śródziemnym

NATO zdecydowało, że jego operacja Sea Guardian wesprze na Morzu Śródziemnym prowadzone przez UE działania w ramach misji Sophia związane z napływem migrantów do Europy - poinformował w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
27.10.2016

Wspólna straż graniczna i przybrzeżna UE zaczyna działać

Unijna agencja ds. straży granicznej i przybrzeżnej oficjalnie rozpoczęła w czwartek swoją działalność. Stały korpus liczący w sumie 1500 funkcjonariuszy będzie interweniować na odcinkach granicy UE, z których ochroną nie radzą sobie państwa unijne.
06.10.2016

Stoltenberg: AWACS dla koalicji anty-IS, nowa operacja morska

NATO udostępni samoloty wczesnego ostrzegania i rozpoznania AWACS koalicji zwalczającej tzw. Państwo Islamskie; uruchomi też nową misję na Morzu Śródziemnym – zapowiedział w sobotę na szczycie NATO w Warszawie sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
08.07.2016

Premier Danii: ewentualne decyzje ws. Baltic Pipe po studium wykonalności

W sprawie gazociągu Baltic Pipe Dania czeka na zakończenie studium wykonalności, które wskaże, czy projekt ma podstawy techniczne i komercyjne; ewentualne decyzje ws. realizacji zapadną po ogłoszeniu wyników studium - powiedział premier Lars Lokke Rasmussen.
10.06.2016

Znaczenie logistyki dla gospodarki i jakości życia – podsumowanie Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach

– Wpływ infrastruktury i logistyki na rozwój gospodarki, przełożenie na jakość życia, wykorzystanie usytuowania i atutów Polski oraz zrealizowanych już inwestycji – dominowały wśród tematów i dyskusji największego spotkania branży TSL (transport – spedycja – logistyka) w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach.
07.10.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.