• <
siemens_gamesa_2022

Włochy. 420 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

jm

21.11.2021 11:00
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Włochy. 420 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

Partnerzy portalu

Włochy. 420 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym - GospodarkaMorska.pl
Grafika ilustracyjna

420 migrantów uratowała w sobotę włoska Straż Przybrzeżna z dwóch łodzi na Morzu Śródziemnym. W operacjach w trudnych warunkach atmosferycznych wsparcia udzieliły załogi samolotu unijnej agencji Frontex oraz czterech statków handlowych, które były w pobliżu.

Podczas pierwszej operacji Straż Przybrzeżna pomogła 70 migrantom na dryfującej łodzi w rejonie wyspy Lampedusa, na którą zostali następnie przewiezieni.

Duży statek Straży zabrał zaś na pokład 350 migrantów z kutra rybackiego. Zostali oni uratowani podczas długiej akcji na włoskich wodach przy wsparciu samolotów włoskiej Straży Przybrzeżnej i agencji Frontex. Pomogły też załogi statków będących w rejonie operacji.

Jednostka była w niebezpieczeństwie z powodu złych warunków na morzu i dużej liczby ludzi na pokładzie - podała agencja Ansa. Wśród migrantów było 40 nieletnich. Statek zabrał wszystkich rozbitków do Porto Empedocle na Sycylii.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.