• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Mostostal Chojnice ma nowego właściciela

Firma Zugil, wyspecjalizowana m.in. w urządzeniach do pokryć galwanicznych i lakierniczych oraz konstrukcjach maszynowych i budowlanych, za 39 mln zł kupiła od spółki Zamet firmę Mostostal Chojnice - wytwórcę urządzeń przeładunkowych dla portów kontenerowych i elektrowni - poinformował Zamet.

06.12.2023, 20:44
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Mostostal Chojnice wyprodukuje elementy farmy wiatrowej dla USA

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z jednym z największych producentów konstrukcji stalowych do budowy farm wiatrowych. Umowa mówi, że polska spółka wyprodukuje i dostarczy na nabrzeże elementy morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej u wybrzeży USA. Jak na razie nie podano, gdzie znajdzie się farma i kto jest jej odbiorcą. Wartość kontaktu to 1,65 mln euro.

02.11.2021, 22:55
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Mostostal Chojnice rozwija współpracę na rynku usług portowych

Mostostal Chojnice otrzymała kolejne zlecenie od fińskiego partnera. Zamówienie obejmuje wykonanie 44 dźwigów portowych do międzynarodowych terminali kontenerowych we wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

14.05.2018, 08:45
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Zamet poszukuje inwestora strategicznego dla Mostostalu Chojnice

Zarząd notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki ZAMET S.A. ogłosił, iż zamierza rozpocząć poszukiwanie strategicznego inwestora dla zakładu Mostostal Chojnice – który byłby zainteresowany nabyciem tego zakładu lub spółki, w ramach której chojnicki zakład prowadzi działalność.

10.05.2018, 12:15
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję Bargeloader’a

Mostostal Chojnice Sp. z o.o. Sp. k. podpisała kontrakt z niemiecką firmą Ship Repair and Trading GmbH. Przedmiotem umowy jest wykonanie kompletnych konstrukcji stalowych ładowarek Bargeloader. To kolejne w ostatnich latach zlecenie z segmentu urządzeń przeładunkowych do materiałów sypkich realizowane przez chojnicki zakład dla Ship Repair and Trading GmbH.

29.03.2018, 10:00
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Kolejna umowa Mostostalu Chojnice na rynku francuskim

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z francuską firmą Baudin Chateauneuf Siège Social. Przedmiotem umowy jest wykonanie elementów konstrukcji budynku szpitala Clinique Beau Soleil w Montpellier. To kolejne w ostatnich latach zamówienie chojnickiego zakładu dla Baudin Chateauneuf.

23.03.2018, 12:34
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję stalową muzeum Kistefos w Norwegii

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z duńską firmą Bladt Industries AS na wykonanie konstrukcji stalowej muzeum Kistefos w Norwegii. Jest wznowieniem współpracy spółki z Bladt Industries, do której firma wraca jako spółka wydzielona z Grupy Kapitałowej ZAMET.

09.03.2018, 14:32
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Zamet Industry zmienia nazwę na Zamet

6 lutego 2018 roku, w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, zarejestrowane zostały zmiany statutu, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki ZAMET INDUSTRY S.A. obejmujące m.in. zmianę dotychczasowej nazwy spółki.

08.02.2018, 11:08
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Kolejny projekt Mostostalu Chojnice z duńską firmą Bladt Industries

Mostostal Chojnice otrzymał od Bladt Industries zlecenie na wykonanie dwóch mostków oraz 64 zestawów elementów fundamentów wież wiatrowych. Zamówienie związane jest z projektem Hornsea ONE OWF – elektrowni wiatrowej zlokalizowanej 120 km od wybrzeża Yorkshire. Kontrakt jest wznowieniem współpracy Zamet Industry z Bladt Industries.

22.09.2017, 07:21
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Grupa Zamet pracuje nad strategicznym modelem rozwoju

Zarząd Zamet Industry planuje wdrożenie kierunkowych działań na rzecz dalszego, długoterminowego rozwoju Grupy Zamet, polegających na zmianie dotychczasowego modelu organizacji grupy kapitałowej, na dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego i potrzeb gospodarczych, model holdingowy.

07.09.2017, 11:32
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.