Służby ratownicze ewakuowały w poniedziałek pasażerów niewielkiego statku turystycznego, który wszedł na mieliznę w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Jednostka została już wyciągnięta z mielizny i odholowana.
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy współpracy z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa ewakuowali 64 pasażerów z jednostki, która utknęła na mieliźnie – powiedział PAP w poniedziałek Apoloniusz Kurylczyk z zachodniopomorskiego WOPR. Niewielki statek wycieczkowy utknął 50 metrów od brzegu plaży w Międzyzdrojach.
Sama ewakuacja przebiegła sprawnie, nikomu nic się nie stało – dodał Kurylczyk.
Z jego informacji wynika także, że sama jednostka została już ściągnięta z mielizny przez holownik i stoi zacumowana przy molo w Międzyzdrojach.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami