• <
escort_980x120_gif_2020

W Bzurze odnaleziono ciało 13-latka

12.08.2021 21:39 Źródło: własne

Partnerzy portalu

W Bzurze odnaleziono ciało 13-latka - GospodarkaMorska.pl
Fot. Tomasz Kuran / Meteor2017/ CC BY 2.5 / Wikimedia

Strażacy z grupy wodno-nurkowej odnaleźli w czwartek w rzece Bzura ciało chłopca. To prawdopodobnie poszukiwany od wtorku 13-latek, który zniknął pod wodą podczas kąpieli w rzece w miejscowości Bednary (Łódzkie).

O zakończeniu akcji poszukiwawczej poinformował w czwartek PAP oficer prasowy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

- Około godz. 18 nurek odnalazł ciało chłopca w odległości 50 metrów od miejsca zatonięcia. Tożsamość chłopca nie została potwierdzona – przekazał oficer prasowy.

Najprawdopodobniej to ciało 13-latka, który we wtorek około godz. 13 pływał w rzece w miejscowości Bednary (pow. łowicki) w okolicy ul. Mostowej. Gdy chłopiec zniknął pod powierzchnią wody, jego kolega wszczął alarm.

Mimo intensywnej akcji ratunkowej, w której wzięło udział kilkanaście jednostek straży z okolicznych miejscowości i grupa ratownictwa wodno-nurkowego, we wtorek nie udało się odnaleźć dziecka. Sprawdzano nie tylko rzekę, ale także jej brzegi, m.in. z udziałem psa tropiącego. Akcja poszukiwawcza z udziałem m.in. grup wodno-nurkowych z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi była kontynuowana w środę i czwartek.

Źródło: AK, PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.