• <

Uroczysty apel AMW z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego

12.08.2020 15:30 Źródło: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Uroczysty apel AMW z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego

Partnerzy portalu

Uroczysty apel AMW z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego  - GospodarkaMorska.pl
fot. amw.gdynia.pl

W środę 12 sierpnia, na placu apelowym Akademii Marynarki Wojennej odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Święta Wojska Polskiego. Odczytano list Ministra Obrony Narodowej oraz rozkaz okolicznościowy Rektora-Komendanta AMW. W tym dniu Rektor-Komendant  wręczył nadane przez Ministra Obrony Narodowej medale Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak skierował do żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej list z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Święta Wojska Polskiego.

Gospodarka Morska
List ministra; amw.gdynia.pl


Rektor-Komendant kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht złożył całej społeczności akademickiej życzenia i podziękowania za sumienne, wszechstronne kształcenie i szkolenie podchorążych oraz studentów, za osiągnięcia i rozwój organizacyjny, dydaktyczny i naukowy.

Natomiast w swoim rozkazie okolicznościowym Rektor-Komendant AMW zwrócił uwagę na to, że (…) wierność i szacunek do najwyższych cnót oraz oddanie sprawie Rzeczypospolitej powinny stanowić wartości stałe i przynależne dla naszego narodu. Z należytą czcią należy pochylić się dziś nad mogiłami poległych żołnierzy Wojska Polskiego, którzy najwyższej sprawie oddali swe życie, a Nam pozostawili wspaniałe tradycje i wzorce na przyszłość.

W tym dniu na ręce Rektora-Komendant AMW wpłynęły życzenia od zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji.

Gospodarka Morska
fot. amw.gdynia.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.