• <

Trwają poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego

ac

20.05.2021 12:44 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Trwają poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego

Partnerzy portalu

Trwają poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vesselfinder

W czwartek na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego został zauważony dryfujący duński kuter rybacki. Miał włączony silnik, ale nikogo nie było na jego pokładzie. Trwają poszukiwania osoby zaginionej – poinformował rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck.

Informacje o odnalezionej na wysokości Ustronia Morskiego (woj. zachodniopomorskie) duńskiej jednostce rybackiej R 252 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) otrzymała od patrolu straży granicznej kilka minut przed godz. 10.

– Pograniczników zaniepokoił fakt, że jednostka ta jest na mieliźnie i widać, iż śruba napędowa jednostki cały czas się kręci, co oznacza kolokwialnie mówiąc, że silnik jest włączony. Do sprawdzenia sytuacji na jednostce zostali zadysponowani ratownicy morscy z Kołobrzegu, którzy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że faktycznie silnik pracuje na kutrze, a nikogo na tej jednostce nie ma – przekazał Goeck.

Poinformował, że została wszczęta akcja poszukiwawcza na morzu.

– W trakcie prowadzonych przez nas działań, udało się nam ustalić przy współpracy z duńską administracją morską, że poszukujemy prawdopodobnie samotnego rybaka – podał Goeck.

W akcji poszukiwawczej na Bałtyku uczestniczą jednostki Morskiego Oddziału Straży Granicznej, śmigłowiec Marynarki Wojennej i jednostki SAR-u – statek ratowniczy "Szkwał" oraz Brzegowa Stacja Ratownicza z Kołobrzegu.

Kuter został ściągnięty z mielizny i odholowany do portu w Kołobrzegu.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.