• <

Tasmańska policja prowadzi śledztwo w sprawie zabicia białego rekina

11.01.2021 12:15 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tasmańska policja prowadzi śledztwo w sprawie zabicia białego rekina

Partnerzy portalu

Tasmańska policja prowadzi śledztwo w sprawie zabicia białego rekina - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Po doniesieniach w mediach społecznościowych o zabiciu żarłacza białego, tasmańska policja poszukuje jego zabójcy oraz zwłok rekina, który znajduje się na liście gatunków zagrożonych.

Zdjęcia wypatroszonego i krwawiącego rekina leżącego na tasmańskiej plaży Circular Head, niedaleko miasta Smithon pojawiły się w mediach społecznościowych w niedzielę.

Jak podaje australijski portal tasmaniatalks, policja wszczęła śledztwo, ponieważ gatunek jest chroniony prawem, a Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uznaje, że jest on zagrożony wyginięciem. Zgodnie z australijskim prawem, rekin musi wrócić do morza “żywy lub martwy".

Żarłacz biały uważany jest za najbardziej niebezpiecznego z rekinów. W lipcu 2020 roku, rekin z tego samego rejonu trafił na pierwsze strony australijskich gazet, gdy zaatakował 10-letniego chłopca, którego wyciągnął z łodzi rybackiej. Dziecko uratował ojciec, który wskoczył do wody i odstraszył rekina.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.