• <

Szybki katamaran transportowy USNS Newport przeszedł próby morskie

05.08.2020 14:20 Źródło: NAVSEA
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Szybki katamaran transportowy USNS Newport przeszedł próby morskie

Partnerzy portalu

Szybki katamaran transportowy USNS Newport przeszedł próby morskie - GospodarkaMorska.pl
fot. Austal USA

Jak poinformowało US Naval Sea Systems Command (NAVSEA), szybki katamaran ekspedycyjny US Navy Fast Transport, USNS Newport, pomyślnie ukończył próby morskie.

Podczas prób konstruktor jednostki przeprowadził kompleksowe testy, aby zademonstrować działanie wszystkich głównych systemów statku. USNS Newport jest drugim statkiem EPF, który przeszedł zintegrowaną próbę, co świadczy o stabilności programu budowy okrętów.

„Osiągnięcie tego kamienia milowego jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia zespołu stoczniowego i naszych partnerów w przemyśle” - powiedział Tim Roberts, kierownik programu ds. Strategii programu Sealift. „Z niecierpliwością czekamy na dostarczenie w tym roku USNS Newport do floty i zwiększenie elastyczności operacyjnej dostępnej dla naszych dowódców bojowych”.

EPF są zaprojektowane do działania na płytkich drogach wodnych i są zdolne do szerokiego zakresu działań. To uniwersalne jednostki transportowe, które są używane do szybkiego transportu żołnierzy, pojazdów wojskowych i sprzętu. Ich misje obejmują zagraniczne operacje awaryjne, pomoc humanitarną i pomoc w przypadku katastrof, wsparcie sił operacji specjalnych, działania w zakresie współpracy w zakresie bezpieczeństwa w teatrze działań i pojawiające się wspólne koncepcje bazowania na morzu.

EPF są w stanie transportować 600 krótkich ton 1200 mil morskich ze średnią prędkością 35 węzłów. Każdy statek zawiera kabinę załogi do obsługi startów statków powietrznych w dzień i w nocy oraz operacji ratunkowych. Okręty mogą łączyć się z urządzeniami rozładowczymi typu roll-on / roll-off, a także pojazdami załadunkowymi / rozładunkowymi, takimi jak w pełni uzbrojony czołg podstawowy Abrams.

USNS Newport ma zostać dostarczony jeszcze w tym roku. Austal USA rozpoczęła również budowę przyszłego USNS Apalachicola (EPF 13) i ma kontrakt na budowę przyszłego USNS Cody (EPF 14).

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.