• <

Sunreef Yachts osiąga wartość portfela zamówień rzędu 3 mld złotych

23.05.2024 16:43 Źródło: Sunreef Yachts
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sunreef Yachts osiąga wartość portfela zamówień rzędu 3 mld złotych

Partnerzy portalu

Fot. Sunreef Yachts

Sunreef Yachts zamknął pierwszy kwartał 2024 odnotowując 173% wzrostu zysku w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2023 roku. W 2023 roku zysk firmy wzrósł o 51% w porównaniu z 2022, a przychody w tym samym okresie wzrosły o 20%. Wartość zamówień stoczni wyniosła ponad 2 miliardy zł w 2022 roku, zaś w 2023 łączna wartość zamówień zakładów w Gdańsku i Ras Al Khaimah przekroczyła 3 miliardy zł.

Mająca swoją główną siedzibę w Gdańsku stocznia zwodowała pierwszy na świecie luksusowy katamaran w 2003 roku. Wraz z tą premierą, kierowana przez założyciela i prezesa Francisa Lappa, ustanowiła globalny trend. Firma stworzyła nowy rynek ekskluzywnych wielokadłubowców.

W świecie luksusowego jachtingu  pojawia się coraz więcej wielokadłubowców, które podążają za wizją stoczni. Sunreef Yachts utrzymuje nadal pozycję lidera dzięki dynamicznej strategii, licznym innowacjom oraz pionierskim produktom. Z dwoma 43-metrowymi katamaranami żaglowymi z napędem elektrycznym w portfelu zamówień, firma pozostaje na czele stawki i jest gotowa do wyznaczania nowych standardów zrównoważonego rozwoju w świecie superjachtów.

Dzięki jasnej i dynamicznej strategii rozwoju, Sunreef Yachts nie tylko utrzymuje wiodącą pozycję na rynku, ale też wyznacza trendy i cieszy się wyjątkową ekspansją przemysłową, a co za tym idzie sukcesem finansowym.

- Ponad dwie dekady temu wynaleźliśmy luksusowy katamaran. Wyznaczyliśmy kurs na innowacje, nienaganną architekturę morską i zrównoważony rozwój. Dziś widzimy, że rynek podąża tą ścieżką. Czujemy, że naszym obowiązkiem jest wyznaczanie kierunków i inspirowanie pozytywnych zmian w świecie jachtingu - podkreślił Francis Lapp, założyciel i prezes Sunreef Yachts.

Źródłem sukcesu finansowego firmy jest rosnące zainteresowanie zrównoważonymi jachtami, otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz wprowadzenie nowej gamy katamaranów hybrydowych Ultima. Dzięki radykalnej i eleganckiej architekturze, nowoczesnym systemom napędowym i zrównoważonym funkcjom, jednostki te szybko podbiły rynek i odniosły globalny sukces. Wszystkie nowe modele o długości od 13 do ponad 26 metrów powstaną w nowej stoczni Sunreef Yachts w Ras Al Khaimah, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Została ona otwarta na początku marca 2024 roku, po zakończeniu Dubai International Boat Show.

Zespół badawczo-rozwojowy stoczni nieustannie dąży do opracowania wydajnych energetycznie rozwiązań dla jachtów. Po zrewolucjonizowaniu jachtowej technologii fotowoltaicznej, zespół kontynuuje postępy. W ostatnim czasie, stocznia wdrożyła użycie pianki strukturalnej z przetworzonych butelek PET lub struktur kompozytowych z naturalnego włókna lnianego.

Fot. Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.