• <
escort_980x120_gif_2020

Sunreef Yachts buduje katamaran dla Fernando Alonso

rk

09.02.2023 13:38 Źródło: Sunreef Yachts
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sunreef Yachts buduje katamaran dla Fernando Alonso

Partnerzy portalu

Sunreef Yachts buduje katamaran dla Fernando Alonso - GospodarkaMorska.pl
Sunreef Yachts

W gdańskiej stoczni Sunreef Yachts powstaje katamaran na zamówienie dwukrotnego mistrza Formuły 1 Fernando Alonso. Rajdowiec odwiedził stocznię Sunreef Yachts, aby poznać proces projektowania i produkcji katamaranów. Przyszły właściciel elektrycznej jednostki 60 Sunreef Power Eco skorzystał z okazji, aby porozmawiać z zespołem i dowiedzieć się więcej o miejscu, gdzie powstaje jednostka.

Zamówiony przez rajdowego mistrza katamaran jest budowany przez załogę gdańskiej stoczni i zostanie dostosowany do szczegółowych wymagań zamawiającego, aby osiągnąć najwyższy poziom zrównoważonego rozwoju i wydajności energetycznej. Łączący najnowocześniejszy napęd elektryczny z awangardową ekologiczną technologią jacht będzie pierwszą jednostką 60 Sunreef Power w wersji Eco. Jednostkę wyposażono w nowoczesny system paneli słonecznych wbudowanych w kadłuby katamaranu oraz najlżejsze w branży baterie, dzięki czemu będzie oferował wyjątkową, zeroemisyjną żeglugę.

Budowany katamaran ma 18,3 metra długości, 10,7 metra szerokości, a także napęd elektryczny z użyciem dwóch silników o mocy 80 kW lub 180 kW i bateriami 190kW lub 360 kW. W wyposażeniu jednostki są również dwa zbiorniki na wodę słodką mieszczące razem 1600 litrów. 60 Sunreef Power Eco ma być gotowy przyjąć do 16 osób na pokładzie. Z myślą o nich przygotowano osiem kabin z pełnym wyposażeniem, na kolejnym pokładzie przestronny salon z kuchnią, a na najwyższym przestrzeń wypoczynkową wraz z jaccuzi.


Gospodarka Morska
Sunreef Yachts
Gospodarka Morska
Sunreef Yachts

Tworzony przez Sunreef Yachts ultranowoczesny ekologiczny jacht motorowy oferuje pełną swobodę personalizacji, zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Katamaran wyposażono w technologie najnowszej generacji, aby uzyskać maksymalną wydajność energetyczną i osiągi. Opracowany i zainstalowany przez stocznię system solarny pokrywa 68,6 m2 powierzchni na pokładzie, zwiększając tym samym produkowanie energii słonecznej do 21,5 kWp. Panele słoneczne są w pełni zintegrowane z różnymi kompozytowymi elementami jachtu, takimi jak burty kadłubów, czy nadbudowa.

Na jednostce umieszczono innowacyjne silniki elektryczne zasilane z ultralekkich baterii, które zapewniają cichą i bezwibracyjną żeglugę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz ekologicznym materiałom wykończeniowym, 60 Sunreef Power ma oferować w pełni kompleksowe podejście do zrównoważonej żeglugi.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.