• <
bulk_cargo_port_szczecin

Sprawny załadunek nawozów w Bałtyckiej Bazie Masowej w Porcie Gdynia

zc

19.02.2021 12:40 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Sprawny załadunek nawozów w Bałtyckiej Bazie Masowej w Porcie Gdynia

Partnerzy portalu

Sprawny załadunek nawozów w Bałtyckiej Bazie Masowej w Porcie Gdynia - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Bałtycka Baza Masowa to mieszcząca się w porcie Gdynia spółka specjalizująca się w przeładunku materiałów niebezpiecznych, chemicznych, a w szczególności nawozów. 18 lutego towarzyszyliśmy z kamerą załodze BBM w załadunku Pulanu.

„Mimo zimowej, mroźnej atmosfery nie zwalniamy tępa. Ładunki idą pełną parą. W dniu dzisiejszym obsługujemy statek WILSON do załadunku 3000 ton Pulanu, flagowego produktu naszego głównego udziałowcy Zakładów Azotowych w Puławach. Załadunek rozpoczęliśmy o godzinie 7, a skończymy jutro koło godziny 12. Usługę realizujemy z wydajnością ok. 2500 ton na dobę.” - powiedział nam prezes zarządu BBM Paweł Pawlak.

Obsługiwana jednostka, WILSON DVINA, to zbudowany w 92 r. statek towarowy o długości całkowitej 87 m. Statek przypłyną do Gdyni z duńskiego Horsens, a po załadunku uda się do portu Brisbane w Wielkiej Brytanii.

Ze względu na skład transportowanego towaru „operacje wykonywane są na poziomie pierwszym bezpieczeństwa, towar jest niebezpieczny klasy 5-1.  Usługa wykonywana jest z wykorzystaniem układarek, żurawia specjalistycznego jak również przyczep rolniczych, które dowożą towar na nabrzeże Wendy.” -  dodaje Roman Małow, dyrektor ds. eksploatacji.

Korzystając z okazji spytaliśmy prezesa zarządu Pawła Pawlaka o wpływ pandemii na pracę BBM. Dane za rok ubiegły, ewidentnie wskazują, że spółka radzi sobie wyśmienicie: „rok 2020 w Bałtyckiej Bazie Masowej był jednym z najbardziej udanych. Odnotowaliśmy znaczący wzrost przeładunku, który w 2020, zamknął się sumą 480 tys. ton. Jeśli chodzi o sytuację finansową, osiągnęliśmy zysk 4 - krotnie większy niż planowany.”

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.